Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Chrome-urządzenia od dziś oficjalnie

Chrome-urządzenia od dziś oficjalnie
Tuż przed świętami, rzutem na taśmę, do polskich sklepów trafiają nowe komputery z systemem Chrome OS. Po raz pierwszy zostały zaprezentowane trzy lata temu – za granicą cieszą się umiarkowanym, ale stale rosnącym powodzeniem. Są niedrogie, więc na pewno przykują uwagę polskich odbiorców. Co warto o nich wiedzieć, by być zadowolonym z zakupu takiego sprzętu?
http://www.pcformat.pl/Komentarz-Chrome-...nie,nc,144
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Chrome-urządzenia od dziś oficjalnie
Czy można na tym systemie zainstalować inną przeglądarkę? I czy system ChromeOS ma jakieś inne funkcje poza wyświetlaniem reklam?

Zakładając, że za ~1100zł można kupić pełnoprawnego netboka z win 8.1- dla mnie wybór jest oczywisty. 1400 za monitor i stacjonarkę która tak na dobrą sprawę do niczego pożytecznego nie służy- Nie, dziękuję. Za te pieniądze można złożyć zestaw który taką zabawkę wciąga nosem.

500 za googlowy netbok i 1000 za stacjonarkę z monitorem- mógłbym się skusić. Spokojnie dałoby się zrobić taką cenę.

Szkoda że nie dowiedzieliśmy się jakie tam w środku są bebechy. Pewnie dlatego, że nie ma się czym pochwalić.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Na stronie Acera masz wszystko opisane http://us.acer.com/ac/en/US/content/seri...chromebook. Chromebooki są bardzo popularne w stanach, bo można było na nich łatwo zainstalować zwykłego Linuksa. Tylko, że tam najtańszy model kosztuje mniej niż 700zł, a u nas ma kosztować 999.

Edit:
właśnie zobaczyłem, że w sklepie cena zaproponowana to 169$, czyli mniej niż 600zł. Ktoś nas chyba robi w konia...
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Biorąc pod uwagę ogólne nasycenie rynku mobilnymi zabawkami na baterie, dokładając do tego kosmiczną cenę i według mnie brak pożytecznego zastosowania dla tych urządzeń- pozostaje mi jedynie życzyć sukcesu. Zjadą z ceny jak przy telewizorach UHD. A i tak nikt tego nie kupi Szczerbol
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne