Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Chwilowe lagi podczas korzystania z routera, zrywanie internetu

Chwilowe lagi podczas korzystania z routera, zrywanie internetu
Witam, mam problem z routerem otóż posiadam w domu internet 8Mb/s i router TP-Link WR-740n. Router mam od jakiś 6-7 lat, lecz ostatnio zaczęły pojawiać się dziwne problemy z nagłymi lagami i pingiem 1500ms oraz stratami danych na poziomie 80% czasami do 100% (dane według gry WoT Blitz). Do routera dołączone są 2 sprzęty: laptop (Wi-Fi) i komputer (kabel). Posiadam też w domu TV Smart no i jeszcze 2 smartfony, ale pewien test postanowiłem wykonać samemu. Przy odpalonych laptopie i komputerze, na lapku zacząłem grać, wyczekując na laga, a na stacjonarce miałem odpalony speedtest na tę okazję i co się okazało? Podczas laga na laptopie, speed test na kompie wyszedł normalnie zarówno prędkość jak i ping. Stąd wywnioskowałem że mam chyba uszkodzoną antenkę, ale również grając z moim bratem w sieci domowej (minecraft) ten skarżył się na lagi (ja hostowałem serwer) podczas gdy u mnie wszystko śmigało. Dodam jeszcze że u aktualnego operatora mam internet już od wielu lat i wszystko było bez problemu, aż od ostatnich kilku miesięcy kiedy zaczęły się nagłe skoki pingu (także na kompie po kablu). Operator był jakieś 2 miesiące temu i kalibrował wszystko, jednak zmniejszyło to tylko częstotliwość tych zajść, a teraz znowu zaczyna nawracać. Czy warto może zainwestować w nowy router? Jeśli tak to jaki? Myślę że mógłbym zainwestować około 100-200zł , oczywiście jeśli warto by było zainwestować więcej to proszę pisać, jakieś zaskórniaki się znajdąOczko . Tak jak mówiłem mam 2 komputery (jeden kabel, drugi laptop Wi-Fi), TV Smart (Wi-Fi) i 2 smartfony (Wi-Fi).

EDIT.
A zapomniałem dodać, laptop ma Wi-Fi dwuzakresowe, dlatego byłoby miło gdyby ewentualny nowy router wspierał tą technologię, słyszałem że dobrze to wpływa na stabilność.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne