Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Chwilowe przycinki w grach

Chwilowe przycinki w grach
Witam,
Niedawno zrobiłem upgrade mojego peceta i miałem ogromy wzrost wydajności. Przez parę miesięcy komputer działał znakomicie, ale od niedawna w niektórych grach (najbardziej w GTAV) zauważam przycinki oraz zmniejszenie płynności (ruchy są bardziej wyostrzone jak byt było mniej FPS, a jest tyle samo co było). Nie wiem co to powoduje, czy to system czy coś szwankuje. Komputer czyszczę regularnie i raczej to nie kurz Wesoły
Spadki zaobserwowałem od czasu podłączenia do komputera urządzenia "Easy Cap" do przechwytywania kaset VHS, aby móc podłączyć do niego konsole, żeby nie musieć przełączać kabla od monitora. Czy to też może to powodować? Po odpięciu jego nadal problem.
Zauważyłem też, że jak GTAV się uruchamia, to podczas ekranu startowego w miejscu czerni pojawia się lekka krata czarno szara.

Moja specyfikacja:
AMD A8 7600 wersja 4 rdzeniowa
MSI GTX 1060 3GB OC lekko podkręcona
16 GB ram DDR3 1866MHz
Zasilacz Corsair 550W
Windows 10 PRO 64 bit
Jeśli masz problem, to pisz na PW w sprawach systemowych lub sprzętowych. POMOGĘ!
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Chwilowe przycinki w grach
masz ssd ?

może też gpu ci szwankować ... spróbuj z innym .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Tak mam dysk SSD, ale gra przechowywana jest na zewnętrznym dysku HDD. Mam wrażenie jakby problemy stopniowo znikały. Problem też jest z renderowaniem tekstur.
Jeśli masz problem, to pisz na PW w sprawach systemowych lub sprzętowych. POMOGĘ!
a może to być powodem tego, że dysk niedawno spadł z niewielkiej wysokości?? Jak sprawdzić czy to może być to?
Ale który ten HDD ? Tak może być to powód . Pokaż screen z programu CrystalDiskInfo tego dysku HDD . A czemu masz grę zainstalowaną na dysku zewnętrznym ? To też może być powód spadków FPS szczególnie jeśli to USB 2.0 . Ale grafiki też nie można wykluczyć bez jej podmiany szczególnie jeśli mówisz że masz artefakty graficzne .

Najpierw zaktualizowałbym sterowniki grafiki, i przeinstalowałbym gry na dysk w komputerze . Jeśli to nie da efektów nie zostaje nic innego jak podmiana grafiki .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
artefakty zniknęły. zrobię skan tym programem co mówisz i zaraz wyśle. Dysk jest USB 3.0

Proszę, o to screen z tego programu. Robiłem skan tym programem jakiejś pół roku temu i wszystkie dyski miały stan dobry, a ten na którym jest m.in. GTA ma teraz UWAGA. Co to znaczy?

[Obrazek: 972d1ef217a90279.png][/img]
Znaczy tyle że masz winowajcę dysk uszkodzony kopiuj dane póki działa jeśli coś na nim masz .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Programy: Polecane / Nowe / Inne