Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Co ma zasilacz do podkręcania procesora??

Co ma zasilacz do podkręcania procesora??
Zastanawia mnie co ma zasilacz do podkręcania procesora... Chodzi o to, że wszyscy mówią że trzeba mieć bardzo dobry zasilacz aby bawić się w overclocking. A według mnie wystarczy taki zasilacz który ma przynajmniej 60W zapasu mocy. Bo przecież po podkręceniu proc nie pobiera dużo więcej mocy zasilacza np: gdy procek potrzebuje na standardowych taktach 70W a po podkręceniu ciągnie 80W to wystarczy taki zasilacz który dostarczy mu to 10W dodatkowe?? (i oczywiście trochę mocy musi zostać na rozruch).
1.Proszę o wyjaśnienie, dlaczego potrzeba bardzo dobrego zasilacza przy podkręcaniu??
2.To co napisałem to dobre rozumowanie??
Proszę o pomoc... Diabelek
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: Co ma zasilacz do podkręcania procesora??
Podkręcany procesor potrzebuje więcej mocy, co jest oczywiste. Zasilacz musi też dobrze trzymać napięcia.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Po podkręceniu skoczy wartość pobieranej mocy, zasilacz jest bardziej obciążony, to oczywiste. Niektóre zasilacze nie nadają się do pracy nawet bez oc, a co dopiero po podkręceniu. Dlatego tak alarmujemy aby nie podkręcać na zasilaczach takich jak Mustang, Megabajt, Codegen etc. To się może na prawdę źle skończyć
Jak to mówią: Polak mądry po szkodzie. Przykład: ma mustanga 400W i mu wybuchł i dziwi się dlaczego, bo przecież mocy wystarczyło... Mój kuzyn na Megabajcie spalił płytę i procesor odpalając tylko komputer. Z zasilacz poszedł dym i już - a nie podkręcał.
Regulaminowy podpis ! Patrz dział Ważne ogłoszenia Wesoły
A przecież większość zasilaczy ma zabezpieczenia np. mój nowy Altis P4 3,00GHz Ready 300W. Co o nim myślicie?? Podobny do tego:
http://sklep.vobis.pl/produktinfo.aspx?symbol=879966
Proszę o dalsze wypowiedzi na ten temat...
Yhhhmmm...Fajny karton Szczerbol
Daj spokój, zasilacze dołączane do obudów komputerowych nie nadają się do OC procesora ! Zwiększony pobór napięcia procesora (który można nazwać "anomalią" - tak by spotrzegał to nasz zasilacz) sprawia że zasiłka musi stabilniej trzymać napięcie niż podczas domyślnego napięcia zestawu a do tego musi mieć zapas mocy (Watt'ów).
Kiedyś wyczytałem że zasilacz do swobodnej i długożyciowej pracy potrzebuje ok 100W zapasu w stosunku do rzeczywistej pobieranej mocy zestawu...Osobiście uważam że 100W to odrobina przesady, ale rzeczywiście tak jest - zasilacze (nawet najlepszych marek) także powinny pracować z odrobiną luzu. To napewno przedłuży im życie - zwłaszcza podczas OC.
Twój zasilacz natomiast ani nie trzyma napięcia, ani nie będzie pracował z "luzem" co naprawdę nie jest zalecane w przypadku OC Oczko
Pozdrawiam !
[Obrazek: is10.png]
Ave napisał(a):Daj spokój, zasilacze dołączane do obudów komputerowych nie nadają się do OC procesora !

nie nadają sie? mam tagana do obudowy w jednym z kompów i pięknie śmiga.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
a zasilacze firmy OCZ co o nich sądzicie do oc ? dokładnie 500wat
Takie złe nie są, ale w tej cenie mozna mieć coś lepszego
nexto napisał(a):
Ave napisał(a):Daj spokój, zasilacze dołączane do obudów komputerowych nie nadają się do OC procesora !

nie nadają sie? mam tagana do obudowy w jednym z kompów i pięknie śmiga.
W oubdowach Chieftec'ka są ich firmowe zasilacze i też są genialne Krzywy Ale my tu mówimy o zasilaczach ładowanych do zestawów komputerowych np. z allegro, czy każdego innego gdzie oferuje się tańszą obudowę Oczko Takie jak iBox, ModeCom, Tracker etc. etc. Oczko
Do Tagana nic nie mam - świetny zasilacz, jeśli mamy go w obudowie podczas kupna, zmiana nie będzie konieczna, chyba że źle dobrano ilość Wattów na zestaw Oczko
Pozdrawiam !
[Obrazek: is10.png]
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: avant
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
podkręcanie procesora a zasilaczzasilacz do podkrecania 2013zasilacze nadające się do oc procesora