Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Co sądzicie o RX570?

RE: Co sądzicie o RX570?
to sobie kup 1060 3gb i tyle . Kupisz badziew to kiedyś sobie podziękujesz skoro i tak maasz nas gdzieś .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(30.12.2019, 16:45)IXerPL napisał(a): ok. planuje kiedyś upgrade proca, mówiłem to już, a więc moim zdaniem jest kupić trochę za mocną grafę, aby potem nie trzeba było jej znowu wymieniać.

Żebym dobrze zrozumiał. Sam parę postów wyżej napisałeś, że próżno szukać lepszego procesora na podstawkę FM2+, później napisałeś, że chcesz zmieniać procesor, ale nie napisałeś nic o tym jaką masz teraz płytę (chyba że coś przegapiłem) ani czy masz zamiar ją też wymienić, czy jednak kupować coś pod to FM2+. Zakładając, że masz ten wątek o przekładaniu DDR3 do płyty z DDR4, to nad czymś się zastanawiasz, ale oczywiście tutaj też ciężko się doszukać konkretów. Kiedy będziesz to zmieniał, za tydzień, miesiąc, pół roku? Zdajesz sobie sprawę jak ceny kart idą w dół? Pół roku temu za mojego 970 dostałbym myślę spokojnie 550 w tej wersji którą miałem, teraz dostałem ledwo wydarte 400. Kupisz mocniejszą kartę, zmianę platformy zrobisz za pół roku, ceny tych kart pójdą drastycznie w dół w tym czasie (tym bardziej 570 4GB, te tanieją natychmiastowo), stracisz na tym parę stówek, zmienisz platformę i stwierdzisz, że no w sumie to zdałoby się mieć mocniejszą kartę. Rób jak tam chcesz, ale ten nagłówek "informatyk" to mógłbyś sobie w takim razie darować.
Zależy kiedy ten upgrade planujesz jeśli za pół roku rok to jeszcze powiedzmy się opłaca jeśli dłużej chcesz czekać to nie opłaca się brać teraz mocniejszej karty bo za 2,3 lata przy mocniejszym procu ta karta już i tak będzie słaba .

Więc kupowanie karty "na zapas " bo kiedyś tam sobie wymienię nie wiadomo kiedy jest dla mnie bezsensu . Karta graficzna to najbardziej "starzejący " się element komputera jeśli chodzi o jego wydajność a zarówno GTX 1060 jak i RX 570 to już są serie przestarzałe .

Na twoim miejscu jeśli upgrade komputera jest czasowo nieokreślony kupiłbym jak kolega sugeruje GTXa 950/960 skok wydajności i tak będzie ogromny a proc go będzie mniej ograniczał no i zaoszczędzisz 250/300 zł . Potem jak już będzie kasa sprzedać wszystko bo z tym komputerem już i tak nic sensownego nie zrobisz i składać od nowa . Tak byłoby dla mnie najsensowniej ale to twoja kasa zrobisz co zechcesz .

Ogólnie nie polecam kupowania kart graficznych "na zapas " procesory to inna sprawa bo one starzeją starzeją się dużo wolniej . Oczywiście jeśli się go dobrze dobierze a nie jak w twoim przypadku słaby proc wymarły od dawna socket . Nie wiem co za geniusz ci to poskładał .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Dobra. Ułożymy to do kupy. Najbardziej polecacie mi tego GTX 960, który jest o prawie 100 zł tańszy od 1060 (sprawdziłem), bo najbardziej się opłaca. Jest on trochę gorszy od 960 i RX570 i starszy. Ale dużo osób mówi że jest to najlepszy pomysł. Jest to dodatkowo wersja MSI GAMING 4GB ze świetnym chłodzeniem TWIN FROZR II. Czy tą wersje najlepiej mam kupić?

Tak patrząc ceny kart idą w dół i powstają nowe, przed chwilą najlepszy był GTX 980Ti potem 1080TI a teraz RTX 2080 TI który te dwie karty zmiata z nóg. Ciągle tak będzie, a ta RTX niedługo będzie w cenie np 1080Ti, a za kilka lat w cenie tej 960. Ciągle się nie opłaca, a już 1,5 roku temu miałem to zrobić ale czekałem az stanieje, ale nigdy to się nie stanie.

+ GIGABYTE GTX 960 4GB Windforce Gaming
Jest też taka za 10 zł więcej niż ta MSI. Jest praktycznie identyczna. która według was lepsza?
Jeśli masz problem, to pisz na PW w sprawach systemowych lub sprzętowych. POMOGĘ!
GTX 960 jest wart maks 300 350 zł . Chłodzenie w zasadzie jakiekolwiek 2 wentylatorowe będzie ok . Jeśli ktoś za GTXa 960 żąda więcej niż 300, 350 zł dla mnie jest naciągaczem i bym go wyśmiał w twarz z taką ofertą .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
OK. to przemyśle tego 960. Od 400zł w góre idą te karty z 4 gb. Poza tym ta karta, którą zamierzam załatwić nie była używana do kopania oraz mało używana. Poza tym są wszystkie akcesoria do niej.
Jeśli masz problem, to pisz na PW w sprawach systemowych lub sprzętowych. POMOGĘ!
dokładanie . gtx960 nie jest wart nawet 350zł . więcej to zwykły naciągacz .
1060 3gb to wydajnościowo podkręcony 970 , a 970 do 960 to przepaść wydajności .
Zrozum że choćby ta karta była używana przez samego prezydenta USA to nie zmieni jej wartości . 400zł zaa 960 4gb jest zwykłym złodziejstwem . Akcesoria w żaden sposób nie zwiększają magicznie wwartości karty .

Podsumowując :
gtx950 - wart góra 280zł
gtx960 wart góra 350
gtx1060 3gb okolice 400-500zł zależnie od chłodzenia i długości gwarancji
Nie pomagam.
400 zł to przepłacisz srogo mówimy ci że nie warte więcej niż 300 zł to jest . Nawet 350 zł przesadziłem bo za tyle widzę pojawiają się już RX 470 4GB choć zapewne po koparkach ale niby z jakąś gwarancją . Ale RX 470/GTX 970 nie są pod twój proc tz będą ograniczone i tu cały problem . Kartę sobie możesz kupić nawet GTXa 1080 jak masz fantazje ale twój proc wyzionie ducha . :D

pysiek próbował xeona X5460 z gtx970 i wie o czym mówimy . Ja też próbowałem swojego rxa 470 z phenomem II x4 965 i również bootleneck srogi , rzadko użycie karty przekraczało 50% .
Nie pomagam.
ok, ale od tego 960 nawet 1050TI jest lepszy, a więc szybko się zestażeje. Ja nwm. Może kupie tego GTX 1060 bo on mi się najbardziej podoba, a jego cena jest atrakcyjna.
A oraz na tego GTX 1060 mam gwarancje 6 miesiące, a na 960 tylko 14 dni
Programy: Polecane / Nowe / Inne