Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Co się dzieje z Audials one9 ?

Co się dzieje z Audials one9 ?
Witam. Jakieś 3 tygodnie nie byłem w domu i nie korzystałem z komputera, i gdy próbuje uruchomić Audialsa, to nic się nie dzieje. Wyświetla się tylko przez chwilę okno "Initializing.Please wait..." znika i nic. Przedtem wszystko dobrze działało. Czy czasem ten program nie miał półrocznej licencji? Być może coś się u mnie schrzaniło i wobec mam pytanie,czy da się jeszcze raz Audialsa zainstalować z płytki z numeru 3 ?
Teraz dopiero skojarzyłem co się mogło stać. Wczoraj skanowałem kompa Dr Webem i pokazał mi dwa pliki podejrzane o to,że zawierają trojana Muldrop. Te pliki to:
AudioCapturer.dll oraz
VideoCapturer.dll.
Po skanowaniu usuną łem te pliki. Sprawdziłem obecnie gdzie te pliki były i okazuje się,że to jakieś rozszerzenia do Audialsa. Mam wobec tego prośbę do kogoś doświadczonego o opinię, czy usunięcie tych 2 plików spowodowało unieruchomienie Audialsa?
Poza tym mam prośbę do tych co mają zainstalowanego audialsa,czy mają te pliki. No i ponawiam wobec tego pytanie,czy po odinstalowaniu tego programu, będę mógł zainstalować go z płyty nr3 ? Dziękuję z góry za pomoc.
Cd. problemów z Audials. Za pomocą Revo odinstalowałem go i zainstalowałem z płyty ponownie. Następnie wyszukałem te 2 pliki, które wcześniej były usunięte przez skaner Dr Web. Wrzuciłem te 2 pliki świeżo zainstalowane z Waszej płyty, czyli:
AudioCapturer.dll oraz
VideoCapturer.dll na stronę VirusTotal i znowu to samo!
Pokazuje trojany. Proszę ---> https://www.virustotal.com/file/55450711...348702297/
https://www.virustotal.com/file/4d0cca79...348703264/

Okazuje się, że ten wpis pasuje zarówno tu (bo chodzi o Waszą płytę), jak i do działu z Bezpieczeństwem. Proszę kogoś z redakcji o odniesienie się do tego problemu, bo z trojanem Muldrop nie ma żartów. No, chyba że to FP.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Co się dzieje z Audials one9 ?
Na większość pytań odpowiedział już Pan sobie sam - zepsuł Pan program kasując jego pliki i następnie go przeinstalował, czyli instalacja nadal jest możliwa. Co do ewentualnego zawirusowania programu, to chyba sprawa jest oczywista - jeżeli na tyle skanerów antywirusowych tylko dwa i to w dodatku średniej jakości rozpoznają zagrożenie, a cała czołówka (Norton, Kasperky, F-Secure, McAfee, Emsisoft i nawet sypiący fałszywymi alarmami Avast) nic nie znajduje, to naprawdę nie ma czym się martwić.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Co się dzieje z Audials one9 ?
m.konderski Dziękuję za odpowiedź. Uspokoił mnie Pan. Szkoda byłoby stracić taki dobry program - zwłaszcza, że po wizycie na stronie producenta widać ile kosztuje.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne