Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Co wybrać akumulatorki Ni-Cd czy Ni-Mh?

Co wybrać akumulatorki Ni-Cd czy Ni-Mh?
Witam,

Mam pytanie do fachowców co się dobrze na tym znają. Muszę wybrać jakieś nowe akumulatorki do myszki, której używam do laptopa. Do tej pory używam akumulatorków marki GP Rechargeable Ni-Cd 700mAh. Mają one już swoje lata i potrzebuje nowych. I teraz pojawia się pytania jakie wybrać Ni-Cd, czy Ni-Mh? Zauważyłem, że teraz w sprzedaży sporo jest (jak nie więcej) tych Ni-Mh. Może ktoś wytłumaczyć jakie są istotne różnice między nimi i które są lepsze w codziennym użytkowaniu? Te akumulatorki będą używane głównie w myszce bezprzewodowej do laptopa i jakimś zegarku może jeszcze. Aha co oznaczają te liczby przy poszczególnych akumulatorkach, jak np. teraz mam na swoich starych 700 mAh, to jest pojemność akumulatorka? Czyli im wyższa wartość tym lepiej i na dłużej wystarczy taki akumulatorek?
A i jakie byście polecili najlepiej, wiem że pewnie powiecie Panasonic lub Sanyo Eneloop. Ale nie muszą być aż takie markowe, zaznaczam że będę użytkował je w myszce do laptopa i też nie tak intensywnie, bo może tygodniowo do 16-18 godz. (ok. 3-4 godz. dziennie). Dlatego przeglądając Allegro i inne sklepy z elektroniką znalazłem akumulatorki producenta Vipow. Jak zdążyłem się dowiedzieć jest to Polski producent. Co możecie o tym powiedzieć? Ma ktoś/użytkuje produkty tego producenta?
Na allegro znalazłem przykładowe akumulatorki:
1. http://allegro.pl/akumulatorki-vipow-ni-...55678.html - VIPOW NI-CD AA 900mAh
2. http://allegro.pl/akumulatorki-vipow-ni-...39710.html - VIPOW NI-CD AA 900mAh
3. http://allegro.pl/akumulatorki-vipow-ni-...39491.html - VIPOW NI-CD AA 600mAh
4. http://allegro.pl/akumulatorki-vipow-aa-...92235.html - VIPOW AA 2200mAh (low-discharge batteries)
5. http://allegro.pl/akumulatorki-vipow-ni-...91940.html - Akumulatorki VIPOW NI-MH AA 2700mAh
6. http://allegro.pl/akumulatorki-vipow-ni-...91793.html - Akumulatorki VIPOW NI-MH AA 2500mAh

Albo markowe:
http://allegro.pl/akumulatorki-panasonic...27719.html - Panasonic Eneloop

Miał ktoś styczność z tymi akumulatorkami marki Vipow? Do zwykłego używania w myszce nadadzą się i które wybrać spośród podanych?

Aha jeszcze co do kwestii ładowania późniejszego. Obecnie posiadam ładowarkę Panasonic BQ-4FE. Na opakowaniu od niej napisane jest, że nadaję się do ładowania akumulatorków Ni-Cd, a o Ni-Mh nic nie jest napisane. ładowarka była kupiona ok. 15-16 lat temu. Czy można ładować nią akumulatorki Ni-Mh?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Co wybrać akumulatorki Ni-Cd czy Ni-Mh?
NiMH będą miały mniejszy efekt pamięci, więc nie stracą tak szybko pojemności jak NiCd.
Do zegarków (i innych urządzeń, gdzie baterię wymienia się raz na kilka miesięcy) lepiej kupić baterię alkaliczną, nie występuje tam takie samorozładowywanie jak w akumulatorkach. Akumulatorki sprawdzają się lepiej przy większych, krótkich obciążeniach, np. mysz czy aparat.
Im większa pojemność, tym dłużej należy ładować baterię, jednak na dłużej wystarczy.
Nie każda ładowarka NiCd jest zalecana do NiMH, z racji pewnych różnic w etapie ładowania. Nie znalazłem nic na temat tej ładowarki, możliwe że lepiej będzie dokupić osobną ładowarkę, chociaż może ktoś lepiej obeznany mnie poprawi
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
89% ankietowanych graczy uważa że grafika jest najważniejsza, jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do podpisu!!
[Obrazek: ppc10.png] <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
A ktoś ma może te akumulatorki Vipow i jak się spisują? Będę używał je tylko w myszce do laptopa, więc oczekiwania nie są jakieś wygórowane. Jak myślicie nadadzą się te Vipow do normalnego użytku, bo za bardzo nie chce inwestować tak dużo w te eneloopy, bo i tak nie mam gdzie za bardzo więcej używać, a i jakby miałbym kupować akumulatorki Ni-Mh to pewnie też nową ładowarkę do nich?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Ja do myszki wykorzystywałem zwykłe baterie alkaliczne i wydaje mi się że jest to wygodniejsze i nie mniej ekonomiczne niż korzystanie z akumulatorków. Akumulatorki mają mniejszą pojemność więc częściej zdarza się że myszka odmawia posłuszeństwa gdy jej potrzebujemy. Ponadto akumulatorki są o wiele droższe od baterii i potrzebują ładowarki.

Ani Vipow ani Enelop to nie są najlepsze firmy. Owszem, działają i mają pojemność większą niż noname ale niska cena nie jest przyjacielem jakości. I tak, ładowarka by się przydała.

Ja wybrałbym baterie alkaliczne a nie akumulatorki.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
Osobiście również nie bawiłbym się w kupowanie aku do myszki. Kup sobie czteropak alkalicznych i wrzuć do torby. Co to w ogóle za desperacja by pisać wątek na cały ekran z powodu dwóch akumulatorków za 5 złotych? Więcej drobniaków nieraz wyciągam z pralki niż to wszystko warte Szczerbol
Hehe, no wiem może śmieszny temat, ale kupowanie co chwila baterii raczej mi się nie uśmiecha. A potem co z nimi robić... na śmietnik jedynie, a to nie jest zbyt ekologiczne. Więc wydaje mi się lepiej kupić nawet te Vipow akumulatorki i ładować w dowolnym momencie gdy zabraknie prądu, niż szukać sklepu żeby baterie kupować co chwila.
A jeszcze takie pytanie, jak np. kupię akumulatorki te Ni-Mh, to będę mógł je normalnie ładować w tej ładowarce którą posiadam i wyżej podałem? Czy tylko te Ni-Cd mogę w niej ładować?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
(05.08.2015, 21:26)kamiss napisał(a): Hehe, no wiem może śmieszny temat, ale kupowanie co chwila baterii raczej mi się nie uśmiecha.
Zależy ile trwa u Ciebie chwila. Jeżeli miałbyś zmieniać baterie w myszce powiedzmy raz na 2-3 miesiące, to nie bawiłbym się w aku. Jeżeli częściej- no to powiedzmy że miałoby to jakiś sens.
(05.08.2015, 21:26)kamiss napisał(a): Więc wydaje mi się lepiej kupić nawet te Vipow akumulatorki i ładować w dowolnym momencie gdy zabraknie prądu, niż szukać sklepu żeby baterie kupować co chwila.
j/w
(05.08.2015, 21:26)kamiss napisał(a): A jeszcze takie pytanie, jak np. kupię akumulatorki te Ni-Mh, to będę mógł je normalnie ładować w tej ładowarce którą posiadam i wyżej podałem?
Jest to niezalecane. Zepsujesz po prostu akumulatorki
Chłopie, dajże se siana i kup w kiosku paczkę paluszków. Bateria w myszce wytrzymuje w zależności od częstości użytkowania nawet do roku, także ten cztero- czy sześciopak paluszków za parę złotych starczy Ci na długo.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne