Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Cooler pod HD6850

RE: Cooler pod HD6850
At UP
1. A mieli tam stałą temperaturę otoczenia? (pomieszczenie klimatyzowane)
2. Czy zawsze aplikowali pasty w ten sam sposób?
multi multum sciunt nemo omnia...
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(02.08.2013, 07:29)t.luk napisał(a): At UP
1. A mieli tam stałą temperaturę otoczenia? (pomieszczenie klimatyzowane)
2. Czy zawsze aplikowali pasty w ten sam sposób?

Cytat:Each test was run a total of five times and the average was taken. The grease was re-applied before each run and the room was temperature controlled to 26 degrees Celsius.

Szkoda że podajesz w wątpliwość zawsze testy które nie potwierdzają twojej racji.
A jeśli później przy jakieś okazji potwierdzają ją , to bez żadnych skrupułów się na nie powołujesz.Tak jak było z testem coolerów na pclabie...

5 razy pasta nakładana, 5 razy odpalany test, stała temperatura otoczenia.
Tutaj nie ma czego się czepić, naprawdę.

Nie będę nabijał postów, odpowiem tutaj:

(02.08.2013, 07:37)t.luk napisał(a): At UP
Najbardziej opłacalną opcją jest MX-2 i nie zmieni tego test o wątpliwych warunkach otoczenia i metodach aplikacji pasty...

Nie mówię że Extreme jest tańsza od MX-2.
Co do wydajności , w moim laptopie różnica między MX-2 a NT-H1 wynosiła 3-4 stopnie,co było sporo.

Jak twierdzisz że MX-2 jest wydajniejsza od Extreme , pokaż mi test który to potwierdzi, obiektywny - nie twojego autorstwa. Bo narazie to jest zdanie vs zdanie. A światowym ekspertem to ty jeszcze nie jesteś żeby każdy bezapelacyjnie łykał każde twoje słowo zamiast wierzyć potwierdzonym testom Techpowerupa.

Bo takie zachowanie tutaj przedstawiasz.
Ot, "co tam testy, są niewiarygodne, zachód kłamie, overclock.pl są ciency , co to za autorytet dla mnie Xtreme Addicted czy Ivanov" Szczerbol
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Po pierwsze to masz rację, nie wczytałem się w ich procedurę testową ale z racji własnego doświadczenia nie wierzę w tak duże różnice jak prezentują na TechPowerUpie. Zwróć jednak uwagę, że oni nic nie pisali ani o wygrzewaniu pasty (ja zawsze wygrzewam przynajmniej 30 minut). Mało tego, jeśli oni każdą pastę testowali z tak tragicznym rozprowadzeniem pasty jak na tym zdjęciu:

[Obrazek: Spread1.jpg]

To ja nie mam więcej pytań :D Zamiast zatem atakować kogoś z większym doświadczeniem zachowaj się czasem jak dr House i zobacz po prostu czego ludzie z poszczególnych redakcji w procedurach testowych nie podająOczko A co do Xtreme Addict, to akurat znam go osobiście i owszem jest on szanowana personą w świecie OCOczko
Osobiście, a to moja opinia tylko - po lappingu procesora i chłodzenia (a do Spartana się przydaje mocno) sposób nakładania pasty nie ma znaczenia, nawet taki tragiczny jak na wyżej wymienionym zdjęciu Szczerbol

Widzisz, ale w tym wypadku nie tylko techpowerup daje takie wyniki ale również polskie overclock.pl

Zresztą, mam w tej chwili Spartanka i E6500 oba zeszlifowane na MX-2 , w najbliższym czasie jak się karnę do Komputronika to wezme tubkę Gelida to sam sprawdzę czy jakakolwiek różnica u mnie będzie.

Co do NT-H1 a MX-2 , w każdym laptopie zauważam po parę stopni różnicy a w 3 już zmieniałem.
Ja nie atakuje nikogo tylko lekko nerwowy jestem Szczerbol

Ostatnio mi jakiś Kapitan tutaj z forum próbował wmówić rzetelność testów pcfostera.. gdzie między Archonem a Fortisem było bodajże 2 stopnie różnicy .. Szczerbol
I twierdził że Panther ma wydajność starej Fery SzczerbolSzczerbol
Pasta szczerze mówiąc to najmniejszy wydatek. Nie mam zamiaru pakować się w drogie rozwiązania mx2/gelid extreme w zupełności powinna mi wystarczyć. Co do coolera. Zastanawiam się nad shurikenem rev.b i ferą pro. Co jest w tym przypadku lepsze? Jak i również obudowa. Ciągnie mnie w stronę gladiusa strasznie, jednak opinii pozytywnych o nim jest tyle co negatywnych. Przeciwnicy spc jadą, fanatycy wychwalają. Nie chciałbym stracić na wydajności poprzez kłótnie fanboyów. Strasznie fajną opcją wydaje mi się Bitfenix Shinobi, jednak z tego co widzę będę musiał dokupić do niej wentylatory, fabrycznie dają jeden. (spc do gladiusa daje 3) Jeszcze jak się ma ten CM którego wymieniłem kilka postów wcześniej do tych 2 obudów? Muszę się zdecydować na zakup. Spartan stary mi się rozlatuje, ze tak powiem Wesoły
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: ie
(04.08.2013, 15:06)BambukoKakao napisał(a): Strasznie fajną opcją wydaje mi się Bitfenix Shinobi, jednak z tego co widzę będę musiał dokupić do niej wentylatory, fabrycznie dają jeden. (spc do gladiusa daje 3) Jeszcze jak się ma ten CM którego wymieniłem kilka postów wcześniej do tych 2 obudów? Muszę się zdecydować na zakup. Spartan stary mi się rozlatuje, ze tak powiem Wesoły
Całkowicie obiektywnie: Wentylatory dołączane do tanich obudów są lichej jakości.
Nie licz że ktoś daje 1 a ktoś 3, bo kiedyś będziesz musiał je wymieniać ,bo nie wytrzymasz ich kultury pracy.
Subiektywnie: Stary Spartan był cienki jakościowo , nawet na testach PCLaba odleciała im blaszka górna, największa jego zaleta było to że jest tani.
A wiadomo , jak się ma budżet na AAB i SPC to już lepiej to SPC kupić.
--------

Co do budy , jaki masz na nią konkretnie budżet i jakie masz wymagania?
Sprzątanie pc co parę miesięcy ci nie przeszkadza?

Shuriken to 120zł około , a jest nieopłacalny, Fera Pro to stówa , za 120 jest Fortis i Arctic 13 a i Performa.
A jeszcze na allegro nie spojrzałem, a ostatnio znajomemu Alpenfohna Brockena za 85 znalazłem :D
Jaki budżet na chłodzenie? Ma być super cicho czy może wyć byle było wydajnie?
Co do obudowy. Budżet koło 200zł. Na starcie nie chciałbym kupować dodatkowych wentyli. Na cooler budżet około 100zł. Oczekuję od obudowy wyciszenia zasilacza, moja obecna nawet nie ma gumowych podstawek, wszystko siedzi na metalowej szynie ._. Niestety mam Ocza Fatal1ty 550w, głośny jest dość. Kultury pracy stockowych wentylatorów również oczekuję. Co do chłodzenia. Na spartanie starym bez górnych kilku blaszek mam temperatury rzędu 68stopni w stresie. Koło 50 idle. Zależy mi na kulturze pracy sprzętu. Nie chcę żeby chodziło to tak jak teraz chodzi. Sama wymiana stockowego chłodzenia w Radeonie hd6850 dużo dała. Obecnego pc sprzątam co miesiąc regularnie. Nie przeszkadza mi to. Lubię to robić.
Czyli nie boisz się obudowy bez filtrów , za to z większym przepływem powietrza.

Co do chłodzenia znalazłem ci:
http://allegro.pl/arctic-freezer-13-pro-...92109.html
Za 100zł z wysyłką nówka, tani, cichy i wydajny.

Za 117zł z wysyłką:
http://allegro.pl/zalman-cnps10x-extreme...12582.html
Wydajny, używany , niekoniecznie cichy Szczerbol

Do 2 stówek masz jeszcze Corsair 200R, Zalman Z5 Plus oraz Zalman Z9 Plus.

Ja bym na twoim miejscu brał Z9 Plus, wentylatory też tam niezłe masz, miejsca sporo a i szyba jest to sobie popatrzeć można jak ktoś lubi.
Wątpie żeby było na co patrzeć :D
Ten z9 plus wydaje się spoko. Nie sądziłem że dostanę go za tą cenę. A co do chłodzenia zalmana. Tylko ramkę na 1366 ma. Nie chcę inwestować w części do droższego coolera. Biorę tego arctic frezera teraz i czekam na wypłatę i biorę zalmana. Pastę kupię którąś z tych dwóch co podałem. Temat do zamknięcia :> Dzięki wszystkim.
At Danti93
To prawda, ciężko czasem się połapać w co wierzyć a w przypadku past dochodzi jeszcze czynnik w postaci "partii produkcji" (sam raz kiedyś trafił na STG2, która wypadała dużo słabiej). W każdym razie trzeba po prostu wiedzieć, że w procedurze testowej zawsze jest mnóstwo zmiennych.
Programy: Polecane / Nowe / Inne