Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Coś żre całą pamięć na dysku C

Coś żre całą pamięć na dysku C
Witam, mam pewien problem od wczoraj. Komp normalnie szedł do południa, wszystko było dobrze jak go wyłączałem. Wieczór włączyłem, na starcie zaczęło coś mulić. Dostałem komunikat o zbyt małej ilości miejsca na dysku C. Patrzę a tu 0 bajtów chociaż było 1gb, więc wykasowałem kilka plików i zwolniło się 2gb prawie. Lecz to nie pomogło w niczym, ponieważ te 2gb zaczęły maleć w kilka chwil ponownie do 0 bajtów, przy każdym odświeżeniu było coraz mniej miejsca na dysku. Zwolniłem kolejne 1gb i znowu to samo czyli "coś" zeżarło miejsce do równego zera. W trybie awaryjnym jak zwolniłem jeszcze 800mb to miejsce nie ubywa, cały czas jest te 800mb, ale niestety po wejściu w normalny tryb znowu żre do zera i cały komp muli. Nie mogę nawet zrobić skanu esetem, bo system nie może odpalić skanowania przez brak miejsca. Dodatkowo od wczorajszego wieczora wyskakuje mi na początku startu systemu jakiś błąd związany z ESET którego do południa nie było. Jest to dość stary komputer który działa na Windows XP Professional SP3, ale jak wspomniałem do wczorajszego południa działało wszystko prawidłowo. Czy to może być wina eseta który nagle zaczął wywalać błąd? Bo dysk raczej nie jest uszkodzony skoro na trybie awaryjnym pamięci na dysku C nie ubywa.

Tutaj zdjęcie tego błędu ESET.

https://imgur.com/a/dDC4uIh
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Coś żre całą pamięć na dysku C
Lokalizacje plików, rozmiary i nazwy na schemacie, pokazują programy windir stat, bądź space sniffer. Wykorzystaj je i napisz który plik tak spuchł.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Nic nie kminie z tych programów, wszystkie największe pliki jakie były dziś modyfikowane to jakieś systemowe, usługi lokalne jak np NVIDIA, dane aplikacji Dr Watson/drwtsn32.log który ma 2.7gb. Oczyszczanie dysku nic nie daje, bo nie ma czego oczyszczać, a w wyborze czyszczenia są tylko 4 opcje, gdzie miesiąc temu używając czyszczenia było ich więcej do wyboru:

Temporay Internet Files
Kosz
WebClient/Publisher Temporay Files
Pliki katalogu dla indeksowania zawartości

Tak wygląda to w programie Space Sniffer

https://i.imgur.com/SpBVqC4.jpg

Chyba będzie trzeba do serwisu zanieść, bo samo kliknięcie ppm na jakiś folder tak zawiesza system że trzeba kompa resetować. Już o robieniu screnów nie wspomnę, jednego zapisywałem 30 minut przez to wieszanie.
Skasuj ten drwtsn32.log. jeżeli normalnie się nie da, to w trybie awaryjnym.

Użyłbym też programu TFC. Program czyści lokalizacje tymczasowe, ale skuteczniej niż systemowe narzędzie. http://www.geekstogo.com/forum/files/fil...-oldtimer/
Skasowałem drwtsn32.log który zajmował te 2,7GB i po skasowaniu go w trybie awaryjnym i przejściu do normalnego trybu, plik się pojawił z 800MB. Następnie użyłem programu TFC do czyszczenia lokalizacji tymczasowych i zwolniło aż 10GB miejsca z czego 5 to na dysku C a reszta pozostałe dyski. Dzięki temu wszystko wróciło do normy, i mam 6GB na dysku C (ostatnio na starym kompie było tyle miejsca 10 lat temu). Z tego co widziałem pamięć żarło bo próbowało odpalić eseta, sterowniki NVIDIA i inne które nie działały przez brak pamięci (eset już nie wywala błędu). Od wczoraj od wieczora komp chodzi elegancko, nie zwiesza nic i nawet ciut szybciej działa. Dziękuję za pomoc, bo już mnie szlag trafiał, a jednak ta ostatnia metoda dobrze podziałała z czyszczeniem w TFC. Mam tylko nadzieję że za kilka dni znowu nie zacznie nawalać :p
Jeszcze raz możesz skasować ten plik drwtsn32. 800MB to i tak zbyt wiele.
Wykasowałem ponownie (zajmował już 1,2gb) i do tej pory się nie stworzył kolejny.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
To ma związek z tym błędem krytycznym z eseta. Mówiąc ściślej, z każdym błędem krytycznym jakiejś aplikacji. Jeżeli błąd taki nie pojawił się, pliku również nie będzie. Więc chyba wszystko już jest dobrze.
Tak błędu już żadnego nie było i pliku także nie ma. Na dysku C cały czas te 7GB i wszystko ładnie śmiga, nawet komputer szybciej chodzi niż wcześniej i żadnych zacięć nie ma, mimo że stary rupieć. Ale w końcu wcześniej było od dawna ledwo 500MB na C, a teraz jest dużo więcej. Sprawa rozwiązana jak dla mnie i jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc.
Programy: Polecane / Nowe / Inne