Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czarny ekran po włączeniu komputera - Duży Problem !

Czarny ekran po włączeniu komputera - Duży Problem !
Witam

Mam taki problem z moim laptopem Acer 5552g
Komputer działał bez zarzutów, nie wieszał się, nie przegrzewał, hulał jak ta lalaOczko
aż tu nagle włączam go a tu CZARNY EKRAN, słychać tylko wiatraczki, świeci się dioda zasilania plus dioda ładowania baterii, nie ładuje BIOS ani nie słychać dysku twardego.
Matryca działa, podłączenie pod inny monitor nic nie daje, tak też myślałem bo jakby matryca była nie sprawna to by było słychać "mulenie" ładowanie systemu itp itd.
Rozkręciłem kompa wsztysko jet OK ani nie był zakurzony, wszystkie tasiemki właściwie podpięte, odłączyłem RAM, zostawiłem jeden, potem drugi, dalej nic, odłączyłem HDD, odłączyłem DVD, odłączyłem baterie, tyko zasilanie, też nie ładuje BIOSU. Czyli nie wina RAM'u, nie wina HDD, nie wina DVD, nie wina MATRYCY, nie wina Baterii.
I tutaj ZONK !!!!

CIEMNOŚĆ CIEMNOŚĆ
Włączyłem tak laptop po raz dwudziesty i znowu nie odpalił. Tylko wiatraczki, podświetlenie power, i dioda ładowania baterii. Zapomniałem go wyłączyć i tak leżał przez godzinę na łóżku, trochę się nagrzał. Wyłączyłem, włączyłem znowu i odpalił !!!
Po ponownym wyłączeniu znowu nie odpalił. Nagrzałem go pod pierzyną i znowu odpala !!! Pomyślałem że to wina baterii CMOS (BIOSU) i nie ładuje BIOS bo bateryjka słaba. Chciałem ją wymienić, ale w ACERZE tym modelu ona jest jakaś dziwna i lutowana, nie tak jak innych kompach że mogę wyciągnąć kupić i włożyć. Totalnie dziwna sprawa.
Pytanie :
1. Czego to jest wina ????
2. Czy możliwe że to wina tej małej bateryjki.

Teraz jest odpalony , nawet go nie wyłączam bo będzie to samo (znowu będę musiał pod kołdrą go nagrzewać), aktualnie śmiga bez problemu.

Cały czas mnie to zastanawia czy to może być wina bateryjki na płycie głównej że komputer wcale nie odpala tylko widać ciemność czy to jakaś poważniejsza sprawa. Ale dziwne że jak już jest odpalony to wszystko gra jak ta lala.

(30.03.2013, 21:48)swantech napisał(a): Witam

Mam taki problem z moim laptopem Acer 5552g
Komputer działał bez zarzutów, nie wieszał się, nie przegrzewał, hulał jak ta lalaOczko
aż tu nagle włączam go a tu CZARNY EKRAN, słychać tylko wiatraczki, świeci się dioda zasilania plus dioda ładowania baterii, nie ładuje BIOS ani nie słychać dysku twardego.
Matryca działa, podłączenie pod inny monitor nic nie daje, tak też myślałem bo jakby matryca była nie sprawna to by było słychać "mulenie" ładowanie systemu itp itd.
Rozkręciłem kompa wsztysko jet OK ani nie był zakurzony, wszystkie tasiemki właściwie podpięte, odłączyłem RAM, zostawiłem jeden, potem drugi, dalej nic, odłączyłem HDD, odłączyłem DVD, odłączyłem baterie, tyko zasilanie, też nie ładuje BIOSU. Czyli nie wina RAM'u, nie wina HDD, nie wina DVD, nie wina MATRYCY, nie wina Baterii.
I tutaj ZONK !!!!
Włączyłem tak laptop po raz dwudziesty i znowu nie odpalił. Tylko wiatraczki, podświetlenie power, i dioda ładowania baterii. Zapomniałem go wyłączyć i tak leżał przez godzinę na łóżku, trochę się nagrzał. Wyłączyłem, włączyłem znowu i odpalił !!!
Po ponownym wyłączeniu znowu nie odpalił. Nagrzałem go pod pierzyną i znowu odpala !!! Pomyślałem że to wina baterii CMOS (BIOSU) i nie ładuje BIOS bo bateryjka słaba. Chciałem ją wymienić, ale w ACERZE tym modelu ona jest jakaś dziwna i lutowana, nie tak jak innych kompach że mogę wyciągnąć kupić i włożyć. Totalnie dziwna sprawa.
Pytanie :
1. Czego to jest wina ????
2. Czy możliwe że to wina tej małej bateryjki.

Teraz jest odpalony , nawet go nie wyłączam bo będzie to samo (znowu będę musiał pod kołdrą go nagrzewać), aktualnie śmiga bez problemu.

Cały czas mnie to zastanawia czy to może być wina bateryjki na płycie głównej że komputer wcale nie odpala tylko widać ciemność czy to jakaś poważniejsza sprawa. Ale dziwne że jak już jest odpalony to wszystko gra jak ta lala.

MEGA ZONK !!!!

!!!! Komputer się uspałOczko i potem to samo co przy włączaniu CZARNY EKRAN !!! To już nie wiem co jest winą !!!!

Ostatnio kupiłem zasilacz który ładuje co prawda ale mam drugiego ACERA i drugiego nie ładuje, czy to ten zasilacz mógł coś uszkodzić w tym ACERZE ??? Bo tak jak myślę jakby był sprawny to by ładował dobrze na dwóch ACERACH.

ZONK NAD ZONKAMI Smutek(((
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Czarny ekran po włączeniu komputera - Duży Problem !
Pewnie poszedł ci ekran podłącz do jakiegoś monitora jak też będzie ciemno to znaczy ze ci poszła grafka
Pisałem wcześniej że podłączałem pod monitor i ciemność, nie słychać też ładowania systemu, komputer czasami odpala jak go podgrzeje na kaloryferze i wtedy wszystko śmiga do momentu jego wyłączenia bądź hibernacji, potem jak chce go załączyć to już się nie da, trzeba go grzać na kaloryferze i próbować odpalić i znowu pięknie śmiga. Chyba to nie wina karty bo by wtedy nie śmigał. Dziwne to jest, jak już się go odpali to można robić wszystko i działa w 100% poprawnie, gorzej jak się zhibernuje lub go wyłączy wtedy przy próbie odpalenia znowu ciemność i nie da się odpalić

(31.03.2013, 01:25)swantech napisał(a): Pisałem wcześniej że podłączałem pod monitor i ciemność, nie słychać też ładowania systemu, komputer czasami odpala jak go podgrzeje na kaloryferze i wtedy wszystko śmiga do momentu jego wyłączenia bądź hibernacji, potem jak chce go załączyć to już się nie da, trzeba go grzać na kaloryferze i próbować odpalić i znowu pięknie śmiga. Chyba to nie wina karty bo by wtedy nie śmigał. Dziwne to jest, jak już się go odpali to można robić wszystko i działa w 100% poprawnie, gorzej jak się zhibernuje lub go wyłączy wtedy przy próbie odpalenia znowu ciemność i nie da się odpalić

ODNOŚNIE POWYŻSZYCH TEKSTÓW JEDNAK NAGRZEWANIE NIE MA ZNACZENIA TERAZ ODPALIŁ JAK BYŁ ZIMNY !! TO BYŁ ZBIEG OKOLICZNOŚCI !! JUŻ NIE WIEM O CO TU CHODZI !!! ODPALA JAK CHCE Smutek
Wygląda to na problem z płytą główną lub zasilaniem.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
acer czarny ekran po włączeniuacer 5552g czarny ekranczarny ekran po włączeniu laptopa acerciemny ekran w laptopie acerczarny ekran w laptopie aceracer ciemny ekranciemny ekran po włączeniu komputeraacer 5552g brak obrazulaptop acer nie działa monitoracer 5552g nie wlacza sie