Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czarny ekran po wymianie karty graficznej

Czarny ekran po wymianie karty graficznej
Witam posiadam starszy komputer który dostałem od kuzyna był tylko problem z płyta główna która nie czytała karty graficznej.

Wymieniłem płytę główną na taką samą co była zamontowana ( ASRock FM2A68M-HD+ ) i wsadziłem kartę graficzną od kuzyna Geforce GTX 770 lecz problem jest taki że karta nie wysyła obrazu po złączu HDMI być może to wina braku sterowników karty graficznej a jak podepnę monitor przez złącze DVI-I to obraz wyświetla się tylko do momentu wczytywania się systemu windows i później następuje czarny ekran i nic się nie da zrobić. Inna karta graficzna chodzi bez problemu na chwilę obecną AMD Radeon HD 7700.

Po odinstalowaniu sterowników programem DDU i zamianie karty graficznej dalej to samo po podłączeniu do telewizora przez HDMI też system się ładuje i czarny ekran.

Windows 10

Zasilacz LC-POWER LC6650GP3 650W

Procesor AMD A8-5600k APU

Pamięć RAM 1x 8GB DDR3 1333

Nie mam też możliwości sprawdzenia karty graficznej na innym komputerze znajomi w większości korzystają z laptopów.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Czarny ekran po wymianie karty graficznej
Na 99.9% ten 770 jest poprostu uszkodzony i działa do momentu załadowania sterownika. Wtedy znika obraz.
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
(07.04.2021, 13:13)pieterman09 napisał(a): Na 99.9% ten 770 jest poprostu uszkodzony i działa do momentu załadowania sterownika. Wtedy znika obraz.

Rozumiem teraz zastanawiam się czy oddać kartę do naprawy czy szukać czegoś innego.

Rozmawiałem z osoba która się zajmuje takimi rzeczami i sama diagnostyka karty sprawdzenie co jest uszkodzone to koszt 100zł a naprawa może być w granicach 200zł a nawet i 500zł czy za cenę 600 zł znajdę kartę która będzie dorównywać albo i będzie lepsza od GTX 770 Gainward.

W obecnych czasach cena podzespołów trochę podskoczyła i z tego co czytałem nie opłaca się trochę teraz inwestować w nowe podzespoły do komputera.
"Trochę " podskoczyła jest bardzo delikatnym określeniem kolego podskoczyła cholernie do tego nie ma wyboru . Smutek szczególnie niestety dotyczy to kart graficznych . Mimo wszystko płacenie 500 zł za naprawę tego starego strucka to BEZSENS tym bardziej że nie masz gwarancji że raz ci to w ogóle naprawią dwa że po naprawie i po wydaniu kasy wcale nie masz gwarancji że karta po miesiącu nie padnie .

Jeszcze niedawno 500 zł to kosztowały RX580 8GB często na jakiejś gwarancji a teraz mamy co mamy podziękuj kopaczom kryptowalut . Jak chcesz przepłacać szukaj GTXa 970 / GTXa 1060 / RX 570/580 ( mało prawdopodobne ) chyba że chcesz GTXa 1050 kartę ok 30 % SŁABSZĄ !

Nie chcesz przepłacać ? Kupujesz coś pokroju GTXa 750 / R9 260/260x GTX 750 Ti w okolicach 200 zł bo więcej się za to nie opłaca dać i czekasz na lepsze czasy innego wyjścia nie widzę . Za każdą kartę mocniejszą grubo przepłacisz a przedział do 500 zł jeśli chodzi o karty mocniejsze NIE ISTNIEJE i nie ważne czy to nowa czy używka .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
No właśnie chciałbym coś kupić mocniejszego od AMD Radeon HD 7700 którego obecnie mam a nie chce też płacić 1000 zł czy 1500 zł za kartę która jakiś czas temu kosztowała przykładowo 700zł
nic z tym nie zrobisz , nowych kart nie ma , używki dawno przebrane . trzeba przeczekać .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Dzięki za pomoc temat do zamknięcia.
Programy: Polecane / Nowe / Inne