Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czarny ekran przy starcie systemu

Czarny ekran przy starcie systemu
Podczas uruchamiania komputera wszystko jest ok, pokazuje się marka płyty głównej, ładuje się system jednak załadować już nie chce. Nie wyskakuje już nawet okienko żeby wpisać hasło tylko pojawia się komunikat iż jest brak sygnału i ekran po chwili staje się czarny (bez czarnej czy białek myszki bo takich tematów widziałem już dziesiątkiSmutek). Tak samo na 2 monitorze, tylko tam bez tego komunikatu aczkolwiek on nigdy go nie posiadałJęzyk
Zaczęło się tak dziać po restarcie komputera którego musiałem dokonać,gdyż podczas gry na ekranie wywaliło mi pionowe paski (tym razem koloru zielonego). Piszę tym razem, bo nie jest to pierwszy raz kiedy się pojawiły. Po napisaniu tematu na forum koledzy powiedzieli żebym odesłał płytę na gwarancję i tak też się stało - dostałem nowa. Aczkolwiek czy problem tych pasków leżał po jej stronie tego nie wiem, bo z nią był jeszcze inny problem mianowicie nie działał w niej tryb turbo boost. Nowa płyta i długo czekać nie trzeba było żeby problem powrócił.. Paski zazwyczaj pojawiały się podczas gry w bardziej wymagające gry, ale i czasami potrafiły się pojawić podczas oglądania czegoś na internecie nawet. Znalazłem jednak na to rozwiązanie - MSI burner czy jakoś tak i grając np. w takie GTA 5 ustawiałem prędkość wentylatorów GPU na 70-80%. Wówczas problem się nie pojawiał. Do dziś..
Jak klikam na obudowie restart komputer po jakiejś chwili się nagle wylacza i po chwili odpala. Odpala się albo bios albo system który nie chce się uruchomić jak powinien o czym pisałem wyzej bądź też opcja trzecia - komunikat iż system prawdopodobnie został zrealizowany uruchomiony ponownie.
Specyfikacja PC:
Płyta AsRock H81M
Zasilacz Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN
GPU Radeon R9 270 Gaming
Ram 2x GoodRam DDR3 4GB 1333MHz CL9
CPU i7 4770 z chłodzeniem Grandis 2 czy coś takiego w każdym razie git chłodzenie

W trybie awaryjnym udało się odpalić system normalnie. Powiedziano mi więc żebym odinstalować sterowniki od karty graficznej. Tak też zrobiłem i o ile za pomocą menedżera urządzeń udało mi się ten sterownik do karty graficznej usunąć to potem po odpaleniu systemu normalnie nie miałem takiej opcji w tym menadżerze żeby sterowniki zainstalować(tam opcja napisana była ale "na szaro..") i tak gdy wszedłem w ten menadżer po raz drugi z nadzieją że opcja ta w magiczny sposób się pojawiła wywaliło mi brak sygnalu. Natomiast jeśli znów odpaliłem w trybie awaryjnym i kliknąłem zaktualizuj oprogramowanie sterownika to wyskakuje komunikat iż system Windows ustalił że oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia jest aktualne.
System to win8.1

Próbowałem również wyjąć kartę graficzną i monitor podpiąć pod płytę główną. W takiej konfiguracji działa, ale jak się zaloguje to po chwili pc się wyłącza. I włącza od nowa. Odziwo gdy mam włączony tylko ten ekran startowy gdzie wpisuje się hasło to nic takiego nie ma miejsca. Ale gdy tylko wpiszę hasło to "wywala mi pc" po jakiejś niecałej minucie. Tak dzieje się gdy podłącze do płyty głównej stary monitor 17 cali za pomocą d-sub. Natomiast gdy podłącze 24calowy za pomocą HDMI problemu nie ma ale tylko przez dłuższy okres czasu bo gdy chciałem tylko wejść w przeglądarkę też mi wywaliło.:\
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
RE: Czarny ekran przy starcie systemu
IMO to grafika jest padnięta. Nie rozumiem dlaczego ktoś podciągnął wyświetlające się artefakty pod usterkę płyty, no ale mniejsza o to.

Spakuj wszystkie pliki z katalogu C:\WINDOWS\Minidump, umieść na jakimś serwerze i podaj link.

Jeśli katalog jest pusty, wejdź we właściwości "mojego komputera"-> zaawansowane ustawienia systemu-> zaawansowane-> w polu "uruchamianie i odzyskiwanie" kliknij "ustawienia" i przy "awaria systemu" odznacz fajkę przy "Automatycznie uruchom ponownie". Sprawdź jak wówczas zachowa się komputer.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
W minidumpie nie mam nic, a fajka była ciągle odznaczona.
Upewnijmy się: komputer restartuje się mimo odhaczonej fajki, niezależnie czy działa na karcie zintegrowanej, czy na radeonie.

Jeśli jest tak jak powyżej napisałem, sprawdź komputer na innym, porównywalnym zasilaczu.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

Pomyślałem jednak że to może powtórka z rozrywki i za resety odpowiedzialna jest płyta główna która po załączeniu turbo boost resetuje kompa. Wyłączyłem więc tą opcję w biosie i działa zarówno na integrze jak i R9 270. Pytanie czy poziome paski które wyskoczyły podczas gry to też była jej wina, bo wątpię. Nie wiem jeszcze jak będzie jak odpalę jakąś grę ale póki mam tylko odpalona przeglądarkę to wszystko działa.
Edit: odpaliłem gierę i nawet się dobrze nie załadowała i pojawiły się paski. Po ponownym uruchomieniu jest to samo co było wcześniej, czyli pojawia się czarny ekran tuż po tym jak na chwilę pojawia się logo windows. Wyjąłem więc kartę gr. i odpaliłem na integrze. I w takim układzie póki co działa. Kolejno włączyłem z powrotem turbo boost i w takim przypadku ponownie są resety. Jutro podłącze inną płytę główną i zobaczę czy z nią będzie ok, ale powiedzcie co wy o tym myślicie i co mogę ew. jeszcze zrobić?
Po co w ogóle wchodzisz do biosu? Zostaw jak było domyślnie i nie ruszaj. Ma działać. Płytę wymieniłeś na nową i dalej ją podejrzewasz? Bez sensu.

(21.10.2017, 18:47)Kusmiraz napisał(a): Jutro podłącze inną płytę główną i zobaczę czy z nią będzie ok
Zanim to zrobisz i zorientujesz się, że komputer resetuje się przy starcie, wiedz o tym, że po takiej operacji należy obowiązkowo zainstalować system od nowa.

Tak jak napisałem wcześniej- sprawdź komputer na innym zasilaczu.
Nie pomagam.

Być może dlatego próbuję robić coś sam gdyż tutaj nie słyszę nic innego niż spróbuj na innym zasilaczu. Chyba nie dziwne jest to że nie mam w domu 5 zasilaczy bo po co mi one. Rzeczy takie jak wymiana zasilacza mogę sprawdzić tylko w serwisie, a gdybym chciał tak zrobić to nie byłoby tutaj tego tematu, ale thx
Skoro podmiana nowej płyty głównej na jeszcze inną nie jest dla Ciebie problemem, to nie rozumiem, dlaczego podmiana zasilacza jest. Tu nie trzeba serwisu, lecz kogoś ze średniej klasy komputerem, kto nam pożyczy zasilacz. Przełożenie zasilacza to odkręcenie czterech wkrętów i odłączenie 3- 5 kabli.
Nie pomagam.

Płytę główną miałem bo kupiłem ją specjalnie na czas kiedy ta wlasciwa wróci z gwarancji :p W serwisie stwierdzili, że padnięta karta graficzna. Zasilacz do swojej sumarycznej mocy 450W pracuje prawidłowo jak mi powiedzieli. Wszystko inne rowniez, jednak oni sprawdzali to na innym, swoim dysku. Żeby nie wywalało mi resetów zalecili mi formata którego zrobiłem jednak problem nadal się pojawia. Nic się oczywiście nie dzieje gdy wyłączam turbo boost w biosie. Jednak gdy tylko go odpalę to reset pojawia się już nawet gdy wpiszę hasło do windowsa.
Czyli jak rozumiem, komputer nie został przetestowany na innym zasilaczu?
Nie pomagam.

Programy: Polecane / Nowe / Inne