Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Częste błędy CRC, zawieszanie się komputera.

RE: Częste błędy CRC, zawieszanie się komputera.
PC czy laptop? Jeżeli PC to jaki zasilacz?
pozdrawiam, bjwrc8
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
PC, Modecom Premium 500. Nigdy nie było najmniejszego problemu z zasilaczem.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Na początku sprawdź pamięci bootowalnym Memtestem86+. Testuj pamięci (wszystkie razem) tak z 2-3 godziny.
pozdrawiam, bjwrc8
Pamięci wymienione na nowe, całkowicie sprawne, zakupione w komputroniku dzień temu. Zakładam że stare były uszkodzone, bo jest zmiana w wydajności. Jednak nie wiem co mam poradzić na te błędy dysku oraz zawiechy podczas pracy dysku. Przetestowany czym się da, żaden program nie wykazuje żadnych błędów. Jednak w HD tune Pro pokazało mi jeden błąd na żółto w Ultra DMA CRC error count. Dlatego zamówiłem nowy kabel SATA. Może być on przyczyną tych błędów dysku?
Jest 1 błąd CRC, ale taką wartość się pomija, wątpię aby nowy przewód pomógł.
Testowałeś wcześniej pamięci? To że nówki nie znaczy że są sprawne.
pozdrawiam, bjwrc8
Przed wymianą pamięci miałem te same błedy, wątpie żeby były uszkodzone w ten sposób. Może elektronika na płycie głównej? Sloty na pamięci?
(23.10.2012, 18:11)Fallentine napisał(a): Przed wymianą pamięci miałem te same błedy, wątpie żeby były uszkodzone w ten sposób. Może elektronika na płycie głównej? Sloty na pamięci?

Oczywiście płyta może być niesprawna. Należy sprawdzić wszystkie części na innym PC, lub z inną płytą. Sprawdź też PC na innym zasilaczu.
pozdrawiam, bjwrc8
Niestety nie mam aktualnie jak to sprawdzic, samotny PC... Stawiam na zasilacz, lub uszkodzenie elektroniki plyty glownej. Jutro przyjdzie ktos z serwisu, dam znac co z tego wyjdzie. EDIT: Pan zdecydowal sie nie przyjechac po rozmowie o problemie, fachowcy ;/ EDIT2: Przypomnial mi sie komunikat o bledzie ethernet adaptera przy starcie windy. Mozliwe ze karta sie sieciowa konczy zywot?
 System operacyjny: macos Przeglądarka: safari
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
bład crc przy wypakowywaniu tryb awaryjnybłędy crc w telekomunikacjiczęste zawieszanie się safariopera błędy crc