Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czy Edward Snowden to bohater czy zdrajca?

RE: Czy Edward Snowden to bohater czy zdrajca?
Nie wiem, ja się tam nie martwię, bo co mi mogą zrobić? Nic nie mam do ukrycia, więc co mi tam.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
Mnie też. Nie uważam abym był inwigilowany czy też moje swobody były jakoś ograniczane.
W sumie fajnie, że to ujawnił. Ale i tak każdy o tym widział tylko na głos nie mówił.
NOTE' uś 3 Diabelek

(21.03.2013, 19:31)666_666_666 napisał(a): Żaden gejfon nie ma racji bytu. Na pewno nie za 1200 żeby być obiektywnym*.
* - jak dla mnie to g* jest w ogóle nic nie warte...

Szczerbol
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
ptrick - bardzo się mylisz. USA wykorzystuje te dane do szpiegostwa przemysłowego. Już ładnych parę lat temu była taka jedna afera związana z podsłuchiwaniem korespondencji francuskich obywateli przez USA. Dziwnym zbiegiem okoliczności, słowa kluczowe do wyszukiwania to nie terroryzm, bomba, itd. tylko nazwy francuskich firm i ich technologii. Dane takie mogą służyć również do szantażu (nawet jeżeli robisz coś zgodnego z prawem) i wielu innych rzeczy.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
No i w sumie o co mogą mnie szantażować? Jakiś powód? Cokolwiek? Nie ma, a nawet jak się znajdzie to będę się wtedy martwił, chociaż wątpię, że będzie nawet taka okazja... Jeśli nic na to nie możesz poradzić to co zrobisz? USA nie boi się Europy, więc robią co chcą.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
No i o to robienie co chcą chodzi. Teraz nikt nie wie o co może chodzić, o co mogą zaszantażować, ale lepiej nie dopuszczać do sytuacji gdy mieliby nas szantażować o cokolwiek.
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Piszę poprawnie po polsku
89% ankietowanych graczy uważa że grafika jest najważniejsza, jeśli należysz do pozostałych 11% wklej to do podpisu!!
[Obrazek: ppc10.png] <- dołącz do projektu Colobot: Gold Edition.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
I co zrobisz? Załóżmy, że cała Europa się sprzeciwi i myślisz, że to coś da? W najgorszym wypadku wybuchnie wojna, a w najlepszym i tak nic się nie zmieni.
Oczywiście, że da. Po pierwsze, jest efekt psychologiczny. Po drugie, daje to do myślenia zwykłym ludziom. Po trzecie, przynajmniej część naszych danych można lepiej chronić (np. zakazać przechowywania wszelkich danych osobowych na serwerach poza UE, istniejące serwery w UE zabezpieczyć). W instytucjach publicznych (urzędy, szkoły, itd.) zupełnie zrezygnować (oczywiście to wymaga czasu) z systemów obarczonych wbudowanymi dziurami (Microsoft, Apple). Zupełnie zrezygnować z chmur znajdujących się poza UE (Microsoft, Google, Amazon itd.). Znalazłoby się jeszcze wiele innych pozytywów sprzeciwu całej UE wobec takich praktyk.

PS
Wojny wybuchają z powodów ekonomicznych. Jeżeli, któraś ze stron uzna, że wojna jest opłacalna to nie będzie miało znaczenia, czy się lubią, czy nie.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
To dlaczego nic nie słychać by UE coś robiła w tej sprawie?
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Skocz do: