Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czy jest coś lepszego niż LTE CP?

Czy jest coś lepszego niż LTE CP?
Mam pytanie. Czy jest coś lepszego na polskim rynku internetu mobilnego niż LTE Cyfrowego Polsatu? Moja dziewczyna ma od półtora roku i coraz bardziej się męczy, mimo iż reklamowali się, że prędkość wynosi do 100Mb/s. Niedługo kończy się umowa i chciałaby przeskoczyć na coś innego - pytanie tylko na co? Chodzi przede wszystkim o to, aby sprawnie chodził. Nie zawieszał się i aby można było spokojnie oglądać filmy bez zacinania, czy przymulania.

EDIT: Dodam tylko, że mieszkamy w niespełna stutysięcznym mieście na Pomorzu. Więc nie powinno być większych problemów z zasięgiem (Słupsk).
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Czy jest coś lepszego niż LTE CP?
Osobiście podchodzę nieufnie do tematu internetu mobilnego, zawsze każdemu zadaję pytanie: czy jest ci to potrzebne? Zwykle ruter z WiFi wystarcza, na ale sytuacje gdy koniecznie trzeba zastosować internet mobilny.

100 Mb/s to prędkość realna do osiągnięcia. Blisko nadajnika. Nie dalej niż metr. Właściwie to musisz być na maszcie. Albo najlepiej na samej antenie. Wtedy uzyskasz prawie 100 Mb/s.
A tak na serio, w tym przypadku duże skupisko ludzi jest wadą. Można mieć pełen zasięg a z powodu obciążenia nie uzyska się 50%.

Sam wybór zależy od wymagań. Jeśli 100 Mb/s to faktycznie wymagana prędkość, to pozostaje do wyboru Plus i Play. Między CP a Plusem rozgrywa się cała walka, ale nie sądzę że różnica będzie duża w tym przypadku. Jeśli za to wystarczy 7 Mb/s to masz pełną gamę do wyboru. Osobiście miałem styczność z Play i T-mobile i nie ma tragedii. Pozostali operatorzy też nie odstają. A jeśli kwestia mobilności nie jest najważniejsza, to jesteśmy w raju i mamy do wyboru masę operatorów. W Słupsku na pewno działa Vectra, UPC, Multimedia a w ostateczności choćby Orange. Każdy z tych operatorów oferuje internet stacjonarny w znośnej (Orange) lub dobrej (pozostali :D) jakości.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Dziękuję za odpowiedź i cenne informacje. Wesoły

Niestety, właśnie chodzi o to, że na dziś dzień jest potrzebny ten mobilny - ja również nie mam do niego zaufania - jest po prostu słaby i chimeryczny. Tak właśnie przypuszczałem, że moje pytanie okaże się aktem desperacji, że nie ma na rynku nic specjalnie lepszego czy gorszego. Jednakże jestem bardzo zły na Polsat za te reklamy, które obiecują "góry szybkiego transferu", a w rzeczywiści nic z tego nie ma. To już moja Neostrada przy tym "mobilniaku" wygląda, jak mistrz świata w boksie - kategoria ciężka.

(Nacisnąłem pomógł, ale nie widzę, że coś Ci się "dodało". Nacisnąłem drugi raz, i wyskakuje komunikat, że już raz Ciebie pozytywnie oceniłem. Faktycznie, czy też to jakiś błąd programu?)
Co do plusowania, to ta opcje jeszcze raczkuje, możliwe więc są błędy.

A co internetu, niestety, nie za wiele da się zrobić. Rynek internetu mobilnego jest mniej zróżnicowany od internetu stacjonarnego i operatorzy mają podobną jakość, w podobnej cenie. Jedynie można się rozejrzeć czy gdzieś nie dostanie się kilka gigabajtów transferu gratis, albo można udać się do punktu CP i "nakłonić" konsultantów do dodania jakiś gratisów. W Orange zawsze jeśli klient chce odejść to dzwonią na infolinię utrzymania reaktywnego, tutaj zapewne jest podobnie.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Jeszcze raz dziękuję Bodzio. Wesoły Masz naprawdę sporą wiedzę.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
lte w slupskulte w slupsku forum