Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czy ludzie nie potrafią już inteligentnie wyrażać swoich opinii? [wydzielone]

Czy ludzie nie potrafią już inteligentnie wyrażać swoich opinii? [wydzielone]
plytka do d**** PS. porwalem niechcaco przez glupi dodatek przyklejony w srodku gazety "Gwiazdka" ..... a tak wszystko ok

PS. nie kasowac tego postu po pisze prawde z tym dodatkiem a na CD same smieci jedynie artykuly godne przeczytania
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: PC Format 1/2007
Ja nie rozumiem, co tu się dzieje. Czy w popkulturze zanikły już zwroty w stylu "nie podoba mi się", "zmieniłbym to", a zostały one zastąpione tekstami typu "g***o albo "do d**y"? Dziwne, ale nie mnie to oceniać. Pewnie i tak moja wypowiedź wyląduje w śmietniku. Ale tylko wyraziłem swoją dezaprobatę Smutek...
RE: Czy ludzie nie potrafią już inteligentnie wyrażać swoich opinii? [wydzielone]
Wydzielone z:
http://www.pcformat.pl/forum/showthread.php?tid=13701

Samo zagadnienie rzeczywiście jest ciekawe. Nie nazwałbym jednak tego efektem popkultury, ale raczej efektem braku manier, braku kultury lub ograniczeń w samym słownictwie. W końcu następuje powszechne zmniejszenie liczby znanych słów - niektórzy potrafią sklecić zdanie tylke ze słów na K Wesoły.
 System operacyjny: windows_2000 Przeglądarka: opera
RE: Czy ludzie nie potrafią już inteligentnie wyrażać swoich opinii? [wydzielone]
Zastanawiając się nad tym doszłam do ciekawego wniosku, że jest to depersonalizacja i uabstrakcyjnienie swojego stosunku do pewnych spraw. Mówiąc "nie podoba mi się" wyrażasz własne uczucia. Mówiąc "jest do d**y" (pomijając pojemność tejże) jesteś zwolniony od umotywowania opinii, ba, nawet od przyjęcia jej za swoją.
 System operacyjny: windows_2000 Przeglądarka: avant
Pisząc "popkultura" miałem na myśli tragiczne upowszechnienie tego zjawiska. To zubożenie słownictwa, o którym pisał Koziołek, jest smutne, tym bardziej, że doświadczane dziś prawie wszędzie - nawet w szkole (na lekcji, bo na przerwie to już nikogo nie dziwi ani nie szokuje) Smutek.
PS Ostatnio była o tym mowa na j. angielskim - nie zastanawiamy się już nad swoją osobowością, tylko przejmujemy ubiór, styl życia (i wyrażania się także) od "idoli" czy po prostu robimy to co robią inni - bo to jest "trendy"... Dobrze, że mnie to nie dotknęło (i nie pozwolę, by dotknęło Wesoły).
Programy: Polecane / Nowe / Inne