Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czy naklejka jest wymagana?

Czy naklejka jest wymagana?
Dobry wieczór, czy na komputerze w małej firmie (sklep) jest wymagana naklejka windowsa 10?  Mam kupiony komputer bez systemu, aktualnie mam zainstalowany tylko trial, chciałbym kupić windowsa 10 home np na morele i jest tam wysyłka elektroniczna, czy po kupnie takiego klucza w razie kontroli oprogramowania system będzie uznany za legalny?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Czy naklejka jest wymagana?
Witam, naklejki nie są już wymagane i stosowane od systemu Windows 8. Teraz klucze są przypisane do danego komputera, a ściślej do jego płyty głównej w wersji OEM Windows. Jest klucz zaszyty w BIOS/UEFI. Jeśli kupisz wersję systemu w sklepie Pudełkową, czyli dostaniesz klucz i fakturę oto, potem ten klucz aktywujesz na swoim kącie Microsoft i to wystarczy do potwierdzenia legalności systemu. Wersja pudełkowa ma to do siebie że może być instalowana na różnych komputerach, klucz nie jest przypisany do konkretnego urządzenia.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
AtIllidan Dzięki za odpowiedź. Ostatecznie zakupiłem dziś wersje box. Przypisanie do konta microsoft rozumiem nie jest wymagane? System działa jak narazie na koncie lokalnym.
Niestety, teraz w Windows 10 nie da się już założyć konta lokalnego w tak prosty sposób jak to było wcześniej. Microsoft naciska na zakładanie konta Microsoft, nie mniej możesz spróbować bez konta Microsoftu, nie wiem, czy da się je założyć przy instalacji systemu, jak było kiedyś, teraz system wymaga chyba założenia od razu konta Microsoft, dopiero potem można próbować zakładać konta lokalne, jak opisane jest niżej. Nie mnie zobaczysz, bo pudełkowa wersja może być w jakiejś wcześniejszej wersji.
https://support.microsoft.com/pl-pl/wind...915af2a34d
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
Lepiej przypisać licencję do konta Microsoft.
Jak w przyszłości będziesz zmieniał komputer lub np. SSD/HDD to bez problemu aktywujesz system na nowym sprzęcie po instalacji systemu.
Wystarczy przy instalacji podać dane konta.
R5 3600+Fera 5/GTX 1060 6GB/B450 TOMAHAWK MAX/2x8GB 3200MHz
NVMe 256 GB/SSHD 1TB/SSD 500GB/500W/G2740HSU/Win 10/Edifier 2.0 R1600TIII
ThinkPad X201
NAS 2TB
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne