Świąteczny konkurs PC Format zakończony. Zwycięzcy zostali wyłonieni. Zainteresowanych zapraszamy do NEWSA.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czy ten antywirus mi zadziała,jaki antywirus jest dobry - wątek główny

RE: Czy ten antywirus mi zadziała,jaki antywirus jest dobry - wątek główny
(17.12.2016, 14:17)fatov napisał(a): czy mógłby ktoś polecić najprostszy,darmowy i nie obciążający zbytnio systemu antywirus?

Ja używam baidu http://antivirus.baidu.com/en/
Lekki, szybki i w miarę chroni.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Szukam programu który zabezpieczy głównie moje transakcje finansowe które wykonuje przez internet. Zależy mi też na tym żeby komputer i pliki były bezpieczne ale nie jestem na czasie z tego typu programami, ostatni który był zainstalowany na moim komputerze to Avast ale nie wiem czy będzie wystarczający do tego do czego potrzebuje.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Czy ktoś może mi polecić jakiś dobry bezpłatny antywirus który nie narzuca się z aktualizacjami Ew można ustawić konkretna godzinę tak aby nie próbował sam aktualizować wtedy kiedy tego nie chce?
Posiadam avire i niestety można ustawić jedynie odstęp czasowy pomiędzy automatycznymi aktualizacjami przez co lubi się aktualizować podczas gry online... Aktualizuje ręcznie przed grą ale potrafi po 3h zacząć pobierać 1,5mb aktualizacji co przy moich 50kb/s uniemożliwia grę przez Internet... Jest w ogóle jakaś alternatywa?
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: ie
(20.01.2016, 19:07)kamel16 napisał(a):
(20.01.2016, 16:56)ichito napisał(a): AtKamel16
Nie mam zamiaru z Tobą polemizować,
A szkoda, po cichu na to liczyłem Wesoły

(20.01.2016, 16:56)ichito napisał(a): Infekcje i ataki na systemy, to nie tylko pobieraczki, które sobie sami wrzucamy na dysk mniej lub bardziej świadomie, to miliony różnych szkodników
Milion różnych szkodników? Tak twierdzą tylko producenci antywirusów i redaktorzy, którzy swoje artykuły opierają na przeczytanych na ich stronach publikacjach. To jest po prostu nieprawda.

Nawet w czasach winXP gdy rzeczywiście po sieci krążyły jakieś poważne infekcje, to te jednocześnie aktywne, można było policzyć na palcach jednej ręki. Niektóre infekcje potrafiły się rozsiać po ogólnoświatowym internecie (teraz mi do głowy przychodzi przykład amvo.exe, olhrwef.exe- infekcje przenoszone przez pendrive) i po pierwsze mieli je prawie wszyscy, a po drugie były obecne naprawdę przez długi okres. Co najmniej przez kilkanaście miesięcy. Większość tych zarażonych komputerów miała przecież antywirusy, które ponoć aktualizują się kilka razy dziennie. Co więc zawiodło?

(20.01.2016, 16:56)ichito napisał(a): Jeśli masz ochotę na próbki szkodników, to żaden problem...wejdź na to forum
Od sześciu lat (!) oczekuję tylko jednego- adresu strony, która rozwali mi system. Wszyscy mówią, że są ich miliony, że zarazić się jest bardzo łatwo. Wystarczy wejście i już jesteśmy zarażeni. Nawet oferuję za taki adres pieniądze i co? Cisza. Jeżeli rzeczywiście byłoby tak, jak wszyscy twierdzą, to przecież chętnych byłoby bardzo wiele.

Już kiedyś spotkałem się z Twoja opinia i usunąłem pogram do ochrony przed rootkitami nie pamiętam jaki.
Jesteś moderatorem więc Twoje zdanie mnie bardziej interesuje ale tak naprawdę zostawiasz wszystkich pytających z palcem w d*pie po tym wszystkim.
Proszę powiedz co robić w takim razie na Windows XP, skanować co tydzień tym mbam? Gdzie to można pobrać? Czy skanowanie antywirusem jest gorsze niż ten mbam?
Co robisz gdy masz jakiegoś wirusa, skazujesz mbam i tyle? Czy to trzeba aktualizować? Zdradź mi swoje techniki, proszę.
Też tak się zastanawiam za każdym razem gdy avira pobiera 20 mb dziennie aktualizacji skąd oni to biorą, calkiem prawdopodobne ze sami to tworzą, nie wiem.
Pytanie brzmi co robić gdy coś mi komputer zaatakuje? Czekam na odwiedź. Dzięki.
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: ie
Witam.

Poruszyłeś kilka różnych kwestii, więc może od początku. Zacznijmy od tego, że na Windowsie XP, za niedługo (2-3 miesiące) nie zainstalujemy nowych, aktualnych wersji przeglądarek, a i pluginów pewnie też nie. Nie wiem jak z aplikacjami ochronnymi. Od jakiegoś czasu w związku z tym staram się każdemu odradzać pracę w sieci na XP. Jeżeli masz XP- poważnie myśl o przesiadce na nowszy system. Wiem, że gros ludzi sobie go chwali itd, itp, ale niestety; nie można w nieskończoność korzystać z reliktów przeszłości, na których nic niedługo nie będzie działać.
(26.01.2017, 16:18)podatek napisał(a): Proszę powiedz co robić w takim razie na Windows XP, skanować co tydzień tym mbam? Gdzie to można pobrać? Czy skanowanie antywirusem jest gorsze niż ten mbam?
Co robisz gdy masz jakiegoś wirusa, skazujesz mbam i tyle? Czy to trzeba aktualizować? Zdradź mi swoje techniki, proszę.
W tym momencie nie biorę odpowiedzialności za bezpieczeństwo użytkowników Windowsa XP
 Wesoły. Przechodząc jednak do rzeczy. MBAM- Malwarebytes Anti-Malware to skaner na żądanie, o wiele, wiele bardziej skuteczny niż programy antywirusowe, szczególnie spod marki avast lub AVG. Choć ostatnimi czasy bodajże połączyli siły i jest to jedna marka.
Trzeba w tym momencie zwrócić uwagę, że ogromna większość obecnych infekcji to infekcje oprogramowaniem reklamowo- szpiegującym, "półświadomie" zainstalowanym przez użytkownika. Antywirusy nie za bardzo chcą to wykrywać, a przy okazji one same (Tak, tak!) takie oprogramowanie instalują (przykład- AVG security toolbar). Przy tym mrugają co chwilę jakimiś bzdurnymi komunikatami.

Co robię gdy mam wirusa? Jeszcze się nad tym nie zastanawiałem, bo od jakichś 7 lat jeszcze go nie złapałem.
podatek napisał(a):Też tak się zastanawiam za każdym razem gdy avira pobiera 20 mb dziennie aktualizacji skąd oni to biorą, calkiem prawdopodobne ze sami to tworzą, nie wiem.
Może... Może też być tak, że masz odnieść wrażenie, że program się aktualizuje, a realnie nie robi nic (poza robieniem pozorów, że coś robi). Ot, takie działanie na podświadomość, byś czuł się bezpieczny.
podatek napisał(a):Pytanie brzmi co robić gdy coś mi komputer zaatakuje? Czekam na odwiedź. Dzięki.
Nie ma czegoś takiego jak "atakuje" (chyba, że mamy w systemie coś nieaktualnego). By cokolwiek przedostało się do komputera, konieczna jest jakaś akcja ze strony jego użytkownika. Najczęściej jest to ściągnięcie jakiegoś pliku i jego uruchomienie. Nie ma "ataku". To tylko grubo przejaskrawiona metafora używana poprzez producentów antywirusów, nieznających tematu redaktorów i administratorów facebookowych fanpejdżów.

A co zrobić, gdy już coś sam ściągniesz i przypadkowo zainstalujesz jakieś dziadostwo, bo tak należy postawić pytanie:  Powiem tak: samodzielnie możesz przeskanować MBAMem, lub w przypadku infekcji reklamowej- wykorzystać ADW Cleaner. W przypadku dalszych problemów możesz skorzystać z pomocy naszego forum, przedstawiając odpowiednie logi.

Windows XP jest systemem zainstalowanym na coraz mniejszej ilości komputerów, więc może zdarzyć się tak, że ataków w ogóle nie będzie, z uwagi na małą liczbę ewentualnych ofiar. Pożyjemy zobaczymy.

Dawno nie spoglądałem do tego tematu. Pozytywnie jednak zaskoczyło mnie jedno. Nikt nie napisał "kamel nic się nie znasz, odinstalowałem antywirusa i komputer szlag mi trafił. Coś więc jednak jest na rzeczy.

Pozdrawiam.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Atpitertech
bez względu na system, jaki masz, myślę że najprościej ci będzie zainstalować Sandboxie i za jego pomocą uruchamiać przeglądarkę, z której korzystasz podczas sesji bankowych i podczas codziennej aktywności w sieci. Dzięki temu:
- izolowana od systemu przeglądarka nie będzie miała wpływu na system i jego ewentualne infekcje
- zabezpieczy dane logowania
Darmowa wersja Sandboxie ma oczywiście ograniczenia, ale jest wystarczająca do tego, żeby wykorzystać najsilniejsze strony tego programu.

Atkamel16
Oczywiście, że jest pojęcie "atakuje" i nie jest ono wynikiem czyjejś paranoi czy braku wiedzy w temacie...to, że wykazujesz niezrozumiałą dla mnie drwiną, nie świadczy o tym, że masz rację. Pojęcie jest stosowane przez nie tylko producentów, ale przez badaczy i laboratoria, przez amatorów i profesjonalistów w tej dziedzienie i wcale nie wynika z tego, że "mamy w systemie coś nieaktualnego" - to nawet nie uproszczenie, a wręcz bzdura. "Atak" to szereg zaplanowanych przez autora szkodnika akcji użytkownika i potem szkodnika, które są konsekwencją wielu czynników...mowa tu nie tylko decyzji użytkownika, żeby "coś" pobrać czy uruchomić, ale o czynnościach, jakie szkodnik wykonuje w systemie w zależności od warunków, które zastanie. Szkodniki są wstanie sprawdzać czy mogą łączyć się z siecią, czy i jakie są zainstalowane i działające silniki AV, czy są uruchamiane w środowisku wirtualnym/izolowanym czy w realnym systemie, do jakich zasobów użytkownika mają dostęp, w jakich wersjach są konieczne do ich działania aplikacje i czy w związku z tym mogą wykorzystać ewentualne luki...i w zależności od tych wielu (nie da się wszystkich możliwości wymienić) czynników, wykonywane są z góry zaplanowane akcje szkodnika.

Odnośnie XP - owszem masz rację, że raczej należy przechodzić na nowsze wersje systemu, ale na pewno nie zgodzę się z tym, że mając XP nie da się już nic zrobić. Podstawą nie jest tu wcale "super-hiper-antywirus" czy milion skanerów na żądanie...podstawa to własne dobre praktyki i możliwie maksymalne nałożenie restrykcji lub odizolowanie od systemu aplikacji najbardziej podatnych czyli w realnych warunkach np. przeglądarki internetowej, komunikatorów, programów typu P2P, czytnika plików PDF.
Poniżej wrzucam linki do swoich tekstów na temat zachowania bezpieczeństwa XP
https://safegroup.pl/temat-windows-xp-mo...esc-i_8057
https://safegroup.pl/temat-windows-xp-mo...sc-ii_8105
XP SP3) Kerio 2.1.5 + SpyShelter Premium + NVT ERP + WTF + Keriver 1-Click Free
(Vista) SpyShelter Firewall + Shadow Defender + Keriver 1-Click Free
(27.01.2017, 10:13)ichito napisał(a): "Atak" to szereg zaplanowanych przez autora szkodnika akcji użytkownika i potem szkodnika, które są konsekwencją wielu czynników...mowa tu nie tylko decyzji użytkownika, żeby "coś" pobrać czy uruchomić, ale o czynnościach, jakie szkodnik wykonuje w systemie w zależności od warunków, które zastanie.
Dobrze!, ale pierwszym etapem infekcji jest użytkownik! Skąd szkodnik bierze się w systemie? Tylko i wyłącznie poprzez działanie użytkownika, ściągnięcie pliku, w którym wirus jest zaszyty. Po dwukrotnym kliknięciu, w systemie windows (szczególnie XP) plik może zrobić bezwzględnie wszystko i z tym się nie kłócę. Jednakże "atak" (mam teraz na myśli bardziej słownikową definicję tego słowa) przez "zielonych" użytkowników jest rozumiany jako czynne, agresywne działanie "hakera" na powiedzmy "upatrzony" komputer w sieci. Lata tworzenia mitów w tym temacie spowodowały, że "zieloni użytkownicy" sądzą, że antywirus to tarcza, a w internecie wirusy bezwładnie sobie latają i odbijają się od tych tarcz. Żadnych takich "ataków" przecież obecnie nie ma i z takim nazewnictwem trzeba walczyć, bo jest źle rozumiane.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
pietertech - wypróbuj sobie g datę total, ma opcję ochrony bankowości i wg mnie to się sprawdza bardzo dobrze, często robię przelewy, bo niestety allegro i ebay to mój nałóg i muszę mieć dobrą ochronę przy płatnościach, prowadzę też mały własny biznes i muszę dbać o to żeby przelewy dotarły i nie było wtopy że jakaś płatnośc nie dotarła czy coś
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Jaki antywirus?
Witam przeszedłem z win 7 na win 8.1 i ma do was pytanie jaki polecicie mi program anty wirusowy który będzie dobry za darmo i nie będzie obciążały mi PC.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
RE: Jaki antywirus?
360 total security esential lub 360 total security ma game mode.
Hekko  -30% na hostingu WWW/reseller "PROHEK2016"
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
http://forum.pcformat.pl/Czy-ten-antywirus-mi-zadziala-jaki-antywirus-jest-dobry-watek-glowny-t?action=newpostjaki antywirusczy arcavir jest dobryjaki najlepszy antywirusdobry antywirus dzialajacy w tlearcavir 2013 antivirus pc formatavast nie znaleziono punktu wejścia procedury freeaddrinfo w bibliotece ws2_32.dlldobre antywirusy 2013czy arcavir jest dobrym antywirusemwykrywalność antywirusów 2013