Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czy warto inwestować w i7 2700k - 2000zł

Czy warto inwestować w i7 2700k - 2000zł
Witam,

zapytam wprost, czy w dzisiejszych czasach opłaca się jeszcze inwestować w używany sprzęt z procesorem i7 2700k dla zwykłego domowego użytkowania?
Posiadałem kiedyś zestaw z tą podstawką i działał świetnie w połączeniu z GTX 1070. Miałem chwilowe zaćmienie i przeszedłem na RTX2070 i Ryzena 3600 co dziś stwierdzam było nieporozumieniem za ponad 2000 zł.
Chciałbym stworzyć kompa w oparciu o markowe i topowe niegdyś podzespoły, poniżej propozycja:

Płyta: ASrock Z77 Extreme4 - 500 zł
Ram: 16 GB DDR3 - 200 zł - (jaki do tej płyty?)
GPU: integrowana
Obudowa: Cooler Master Q500L Midi Tower - 270 zł
Chłodzenie CPU: Intelowskie
SSD: Dysk SSD Crucial MX500 500 GB 2.5" SATA III - 268zł
CPU: i7 2700k - 400 zł
PSU: Zasilacz be quiet! Pure Power 11 (BN298) - 400 zł

Nie mam specjalnych wymagań co do tego zestawu. Chcę by programy muzyczne i internety, ewentualnie stare GTA 3,VC,SA śmigały aż miło. Żaden inny gaming nie wchodzi w grę dlatego integra, jednak przyszłościowo można rozważyć nawet GTX 1080ti :D
OC również mile widziane, z tym że zależy mi by obudowa była zgrabna i w miarę możliwości przewiewna.
Budżet: 2000-2500max bez grafiki.

Prośba o sugestie.
Dziękuję.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Czy warto inwestować w i7 2700k - 2000zł
możesz powiedzieć co było nie tak z 3600 i 2070? to sporo mocniejszy sprzęt od 1070 i i7, wiadomo jak kazdy sprzęt może się psuć nic nowego dziś.
Tak opłaca ale nie kupować od 0 ceny 1155 od dawna są nie korzystane i nikt tego nie kupuje za bardzo, o ile ci to starczy więcej niż gtx 1080 i tak nie ogranie 4/8 będzie wąskim gardłem dziś przeważnie w procesorówkach możesz i wsadzić 1080ti ale musisz dać wyższą rodziałke. Ryzen 3600 i tak da większą wydajność.
Dziś nie kupisz i tak żadnej grafiki więc jak miałeś 2070 i sprzedałeś to teraz możesz sobie pluć w brodę :D
Też piszę nie poprawnie po Polsku i nic wam do tego!
Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Dokładnie plus płyty LGA1155 są już zwyczajnie stare i paść mogą w każdej chwili mimo że i tak te lepsze są cholernie drogie to gwarancji że zaraz nie padnie NIE MA . Z każdej strony jak do tematu nie podejdziesz to się NIE OPŁACA i koniec tematu przykro mi.
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Dokładnie , co ci nie pasowało z 3600 ? Gryzł ci się ryzen z jakimś oprogramowaniem ?
Pakować się w antyki za taką kasę według mnie bezsens . Swoją drogą patrz jak te płyty pod 1155 drożeją ... jeszcze 2 lata temu takie płyty za 250zł bez problemu kupił . Ale że coraz więcej ich pada ze starości to zaczęły zyskiwać wartość xD

Według mnie to bez sensu zakup . Jak już to może chińska x79/99 + xeon 6 core odpowiedni i ram ECC ?

Intelowskie boxy sobie odpuść bo to śmietnik , wyje i ledwo sobie radzi z co mocniejszym prockiem a o OC to już totalnie mowy nie ma .
Tak samo ta obudowa ... dość kiepsko przemyślana i sprzęt będzie ci się w tym poprostu grzał .

Zgadzam się z opinią wyżej . Jak sprzedałeś rtx2070 tuż przed aktualnym ogromnym kryzysem na rynku gpu to sobie możesz pluć w brodę .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Dokładnie, Ryzen 3600 gryzł się z interfejsem audio jaki posiadam, niestety żadne próby znalezienia optymalnych sterowników nie pomogły i tak naprawdę nowa konfiguracja zachowywała się gorzej aniżeli i7, którą miała zastąpić. Dodatkowo po takiej inwestycji spodziewałem się większego WOW, którego nie było, ponadto czas na gaming się skończył dlatego zestaw poszedł puki był coś warty. Dziś z sentymentem wspominam tamtą, poprzednią konfigurację, która naprawdę dawała radę w FL Studio, stąd pytanie czy warto. Widząc co się dzieje z dzisiejszymi cenami zakup nowego kompa, jeśli nie jest konieczny, lepiej odłożyć.
Dzięki za wkład w temat.
generalnie poza kartami resztę dostanie , zasilacze są drogie ale raczej dostępne bez dużych problemów , a ram i dyski są rekordowo tanie jak chodzi o nowe ... bo używki ddr4 to jakiś żart .
Żadnego gpu byś nie miał ? bo może byś tym razem spróbował 10700F intela + płyta z490 ...skoro nie amd to może w ten sposób . dość mocna bestia , tylko iGPU nie ma , Jeżeli to się nie uda to znaczy tyle że twój soft nie współpracuje dobrze z nowożytnym sprzętem i czas szukać alternatywy , bo grzebanie z coraz starszym i coraz częściej padającym sprzętem to nie jest dobre rozwiązanie .

Niżej u intela to glut pod ihs więc murowane problemy z temperaturami prędzej czy później ...
https://www.youtube.com/watch?v=9ib0DGB29Ng - sam zobacz w czym problem ... wiem że starszy procek ale wygląda to dokładnie tak samo . Prędzej czy później ta pasta w środku się zużywa , zaczyna odkładać się nie odprowadzane ciepło w środku i powoli degradować procka . modele od 10600K wzwyż masz u intela lutowane i problem je omija .
Płyta z490 by też pasowała ze względu na pamięci ... na niższych chipsetach intel chamsko blokuje taktowanie pamięci ... to szybkie pamięci które teraz można dostać w niezłych cenach by odpadły i lekka strata wydajnosci z tego powodu . Ostatecznie jakaś lepszej klasy b460 też się nada tylko właśnie chodzi o ogranczenia ramu i żeby nie wziąć szajsowatego modelu że potem się będzie przegrzewać sekcja zasilania czy tego typu problemy .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Atdjmasterr
Naprawdę źle zrobiłeś że tą kartę sprzedałeś gdyby nie to sytuacja twoja wyglądałaby zgoła inaczej teraz musiałbyś coś kupić żeby chociaż pulpit wyświetlić a bo mocniejszych grafik właściwie NIE MA na rynku a to co jest jest kiepskie i ogromnie przepłacone nawet 100% .

Jak kolega wyżej piszę próbować z intelem jak już tyle że NOWYM i też nie każdym bo można na gluta się nadziać . A jak dalej będzie lipa cóż trzeba się rozejrzeć na nowym oprogramowaniem . Choć zdaje sobie sprawę że może być drogie to profesjonalne to już chyba lepiej wydać kasę na program który BĘDZIE DZIAŁAŁ na nowym sprzęcie niż wydawać pewnie więcej na stare graty które nie wiadomo czy podziałają rok czy miesiąc ?

Bo podejrzewam że te twoje problemy z kompatybilnością wynikają wyłącznie ze starej wersji oprogramowania której używasz .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
Co znaczy "gryzł się"? Też mam problem z ryśkiem i nie mogę znaleźć winowajcy.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Może to i być kwestia tego że ryzen inaczej ogarnia kontrolery USB i może się gryzść z różnymi urządzeniami nawet nowożytnimi ponieważ sam zbrickowałem prawie smarfona. Skoro mu to działało z 2700k możliwe i że z 10700F zadziała wkońcu intel klepie to samo przez wieki :D zresztą zawsze jest zwrot na sprzęt nie ma co bawić się w starocie bez gwarancji skoro myślisz o pracy a nie grach, skoro już nie grasz to karta mało cię interesuje a iGPU ci wystarczy spokojnie (ewentualnie stare GTA 3,VC,SA żeby śmigały aż miło to poszukać jakiejś używki gtx1030/1050/750 rx460/560 za grosze). Jeżeli interfejsy albo przestażały soft nie dogada się z 10700F to pozostaje aktualizacja programów albo zmiana interfejsów czy innych tam twoich urządzeń poprostu na inne/nowsze. W miare nowoczesny ten intefrejs? czy jakiś staroć ze sterami z windows 7 co nie lubi 10? Jaki system używałeś na 2700k tak z ciekawości wszystko śmigało na win10? :D
Nawet jeśli 10700F glut to i tak łatwo wymieni na model z lutem jakaś i5 z K spokojnie, też można zawsze skalp u patryka czy VBT jak zacznie szaleć.
Też piszę nie poprawnie po Polsku i nic wam do tego!
Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
Muszę przyznać, że hardware jaki używam do muzyki nie jest najnowszy. Na i7 miałem WIN7, wszystko doskonale zoptymalizowane i żadnych problemów ze współpracą hardware czy jakichkolwiek innych wtyczek stosowanych w FL Studio. Po przejściu na Ryzena 3600 i na x590 niestety przestało się to ładnie zgrywać. Wgrywanie jakichkolwiek sterowników nie pomogło, ale to może wynikać z różnicy w wieku komputera i hardware - pewnie ok 8 lat. Generalnie nie żałuję sprzedaży tamtego sprzętu (ryzen i rtx 2070) ale widząc dzisiejsze ceny, aż się nie chce wierzyć, że starszy sprzęt komputerowy drożeje :D no ale tak wygląda aktualna sytuacja na Świecie więc trzeba przeczekać.
Grafiki nie potrzebuję innej niż zintegrowana, za to podstawa im mocniejsza tym lepsza.
Myślałem o poniższej konfiguracji (suma 3700pln):
Płyta główna ASRock Z490M Pro4
Procesor Intel Core i7-10700K
Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16
Zasilacz be quiet! Pure Power 11
Dysk SSD Crucial MX500 500 GB 2.5" SATA III
Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4
Obudowa Cooler Master MasterBox Q300L - zależy mi na kompaktowej obudowie.

Ma to sens?
Programy: Polecane / Nowe / Inne