Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Czy warto inwestować w i7 2700k - 2000zł

RE: Czy warto inwestować w i7 2700k - 2000zł
(03.02.2021, 00:34)paintedfireworks napisał(a): Może to i być kwestia tego że ryzen inaczej ogarnia kontrolery USB i może się gryzść z różnymi urządzeniami nawet nowożytnimi ponieważ sam zbrickowałem prawie smarfona. Skoro mu to działało z 2700k możliwe i że z 10700F zadziała  wkońcu intel klepie to samo przez wieki :D zresztą zawsze jest zwrot na sprzęt nie ma co bawić się w starocie bez gwarancji skoro myślisz o pracy a nie grach, skoro już nie grasz to karta mało cię interesuje a iGPU ci wystarczy spokojnie (ewentualnie stare GTA 3,VC,SA żeby śmigały aż miło to poszukać jakiejś używki gtx1030/1050/750 rx460/560 za grosze). Jeżeli interfejsy albo przestażały soft nie dogada się z 10700F to pozostaje aktualizacja programów albo zmiana interfejsów czy innych tam twoich urządzeń poprostu na inne/nowsze. W miare nowoczesny ten intefrejs? czy jakiś staroć ze sterami z windows 7 co nie lubi 10? Jaki system używałeś na 2700k tak z ciekawości wszystko śmigało na win10? :D
Nawet jeśli 10700F glut to i tak łatwo wymieni na model z lutem jakaś i5 z K spokojnie, też można zawsze skalp u patryka czy VBT jak zacznie szaleć.

na wieki owszem , ale od od wprowadzenia ddr4 mocno się zmieniło ... i to była ostatnia zmiana do tej pory hh . Także jak tutaj by to nie działało to wszystkie intele od 6gen zachowywać się będą tak samo .

(03.02.2021, 10:26)djmasterr napisał(a): Muszę przyznać, że hardware jaki używam do muzyki nie jest najnowszy. Na i7 miałem WIN7, wszystko doskonale zoptymalizowane i żadnych problemów ze współpracą hardware czy jakichkolwiek innych wtyczek stosowanych w FL Studio. Po przejściu na Ryzena 3600 i na x590 niestety przestało się to ładnie zgrywać. Wgrywanie jakichkolwiek sterowników nie pomogło, ale to może wynikać z różnicy w wieku komputera i hardware - pewnie ok 8 lat. Generalnie nie żałuję sprzedaży tamtego sprzętu (ryzen i rtx 2070) ale widząc dzisiejsze ceny, aż się nie chce wierzyć, że starszy sprzęt komputerowy drożeje :D no ale tak wygląda aktualna sytuacja na Świecie więc trzeba przeczekać.
Grafiki nie potrzebuję innej niż zintegrowana, za to podstawa im mocniejsza tym lepsza.
Myślałem o poniższej konfiguracji (suma 3700pln):
Płyta główna ASRock Z490M Pro4
Procesor Intel Core i7-10700K
Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16
Zasilacz be quiet! Pure Power 11
Dysk SSD Crucial MX500 500 GB 2.5" SATA III
Chłodzenie CPU be quiet! Dark Rock 4
Obudowa Cooler Master MasterBox Q300L - zależy mi na kompaktowej obudowie.

Ma to sens?

Bierzesz  procek z "K" do OC a płyta naprawdę niewypał i kręcenie na niej prędzej czy później skończy się pożarem sekcji zasilania ... no chyba że ma super zaimplementowane mechanizmy ochrony to wtedy poprostu taktowanie będzie spadać i procek będzie się zachowywał tak jakby się przegrzewał .
Do sprzętu do pracy brałbym już dysk NVME
Q300L bardzo fajna obudowa , tylko raz że mATX ale to wiesz ,a dwa z fabryki tylko 1 wentylator i trzeba dorzucić 2 na przód jak myślisz o mocnym sprzęcie . A trzy to te chłodzenie albo ci wejdzie na styk totalnie albo wcale :D
No i ram zdecydowanie namawiam na jakieś budrzetowe 3600/3733 bo 
nie dopłacisz wcale dużo w  pewnych sytuacjach to naprawdę sporo zmienia bo przepustowość mocno rośnie .
PS . nie podałeś też mocy zasilacza ale przy integrze to bez znaczenia , i chyba jakiś rozum masz hh :D
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(03.02.2021, 11:15)pieterman09 napisał(a): Bierzesz  procek z "K" do OC a płyta naprawdę niewypał i kręcenie na niej prędzej czy później skończy się pożarem sekcji zasilania ... no chyba że ma super zaimplementowane mechanizmy ochrony to wtedy poprostu taktowanie będzie spadać i procek będzie się zachowywał tak jakby się przegrzewał .
Do sprzętu do pracy brałbym już dysk NVME
Q300L bardzo fajna obudowa , tylko raz że mATX ale to wiesz ,a dwa z fabryki tylko 1 wentylator i trzeba dorzucić 2 na przód jak myślisz o mocnym sprzęcie . A trzy to te chłodzenie albo ci wejdzie na styk totalnie albo wcale :D
No i ram zdecydowanie namawiam na jakieś budrzetowe 3600/3733 bo 
nie dopłacisz wcale dużo w  pewnych sytuacjach to naprawdę sporo zmienia bo przepustowość mocno rośnie .
PS . nie podałeś też mocy zasilacza ale przy integrze to bez znaczenia , i chyba jakiś rozum masz hh :D

a jaka płyta w formacie mATX byłaby sensowna dla tej obudowy pod ten procesor?
Wydaje mi się że gigabajt z490m Gaming x by był spoko ale kurka widzę że z płytami pod Intela teraz niewesoło .... Topowe z490 za 1000+ owszem normalnie dostępne ale niżej jest problem a już zwłaszcza z mATX
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Jak to bywa z czasem zalozenia sie delikatnie zmienily, jednak chcialbym pozostac przy niebieskich i budowac zestaw w oparciu o I9 10850K. Głowne pytanie dotyczy doboru plyty oraz RAMu do takiego zestawu. W kwestii plyty glownej nie ma juz wiekszych ograniczen, wyrwalem Meshify C w dobrej cenie oraz Dark Rock Pro 3. Zalezy mi na sporej ilosci wyjsc USB, zintegrowanej karty muzycznej jak dla mnie mogloby nie byc, korzystam ze swojej na USB. Wszelkie festynowe swiatelka RGB rowniez nie maja dla mnie zadnej wartosci. Myslalem o Z490 Aorus Elite AC - 10 wyjsc USB + WIFI za ok 1k zl do tego 16gb RAM Patriot Viper Steel 4000 MHz 500zł - sensownie czy przeplacono? Sam procesor mozna wyrwac za 1400 na OLX. Do tego dysk m2 no i zasilacz 700W. Puki co bez karty, w przyszlosci pewnie wjdzie cos pokroju RTX 3070. Jak to widzicie?
aorus elite to dobra płyta acz jak na stabilności ci bardzo zależy to ja bym jednak szukał asusa albo msi . aorusy i gigabyte lubią strzelać fochy .
Vipery steel potrafią się rozkleić także 2 razy się zastanów . jak dobra kasa i bierzesz na to poprawkę i sobie z tym dasz radę no to ok . 500zł za 16gb i to nie nowe to nie żadna okazja moim zdaniem .

No i zdecydowanie uważaj na olx , osobiście odradzam wszelkie płatności bo to siedlisko oszustów , nikt tego nie pilnuje . ja na olx tylko odbiór osobisty ale jak uważasz .

Co do zasilacza to nie jakiś , bo to podstawa kompa i ma być sensowny, z tym że 650+ w aktualnej sytuacji będzie zwyczajnie drogie więc musisz trochę zapolować .
Nie pomagam.
Jedynie procesor rozwazam uzywke, reszta nówki. Zasilacz rozwazam system power 10 700w od be quiet. Taki tomahawk z490 lepiej wypada Twoim zdaniem?
system power to budżetówka ... nie jest najgorszy , ale jak tyle wydajesz na zestaw to myśl nad czymś lepszym .
Tomahawk to z tego co ja wiem dość dobra płyta .
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne