Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czy warto jeszcze inwestować w tego PC czy lepiej złożyć nowy

Czy warto jeszcze inwestować w tego PC czy lepiej złożyć nowy
Witam, mam komputer o specyfikacji
Procesor intel I5-6400
Płyta głowna ASUS H110M-R
Pamieć ram 8GB
Karta graficzna GTX960 2GB
Zasilacz Gembird Krios 500W
I tu pojawia sie moje pytanie czy warto inweestowac w niego wymienić coś, czy lepiej nazbierać i złożyć nowy komputer? Chciałbym grać w Batlefield V, New world, jeśli sie uda to w Batlefield 2042
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Czy warto jeszcze inwestować w tego PC czy lepiej złożyć nowy
nie warto ... i wymienić zasilacz odrazu bo grozi spaleniem sprzętu .
Jedynie grafikę 100 razy się zastanów zanim sprzedasz czy nie przełożysz do nowego kompa bo dostępność nowych i ich ceny to totalna masakra .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Dziekuje bardzo za odpowiedź.
Ułożyłem taki zestaw na ten moment
+moja gt960(w późniejszym czasie jakiś rtx gdy ceny moze chociaz troche się unormują)

Oczywiscie prosze o opinie, zostałbym przy intelu, jestem po niebieskiej stronie mocy haha :D

Załączone pliki Miniatury

Po pierwsze opanuj się z tymi chińskimi zasilaczami i weźmy coś normalnego, sprawdzonego i bezpiecznegoOczko
Za 400zl zasilacz co nie ma nawet kompletu zabezpieczeń ? Litości

Co do 10700 .... Po pierwsze na płycie z chipsetem b560 NIE PODKRECISZ więc procek z K bez sensu .
Po drugie generalnie te procki biorą dużo więcej prądu niż ci się wydaje , potrafi bez problemu powyżej 200w nawet i do 260 dobić przy bardzo ostrym katowaniu ... Teraz tego nie odczujesz bo gdy i tak pełnej mocy jego nie wykorzystują, tym bardziej z taką "słabą" względem procesora karta graficzna ... Ale wsadź mocniejsza kartę, niech gry zaczną używać mocniej procesor albo niech zaczniesz ty robić coś poważniejsze ,streaming , render i będziesz mieć nauczkę bo wtedy to chłodzenie za ciula nie wyrobi a też sekcja zasilania tej budżetowej płyty bym się mocno zastanowił czy nie spowoduje trottlingu wtedy .

Niestety skutki tego że Intel dalej się trzyma przestarzałego procesu 14nm właśnie tutaj wychodzą, mogą żyłować procesory i wydajność jest na sensownym poziomie ale pod względem poboru mocy i wydzielanego ciepła niestety ale AMD im totalnie już odleciało bo tyle to 5900x nie weźmie na fabrycznych ustawieniach w 90% zastosowań a ma 12 rdzeni nie 8 .... Bliżej względem poboru mocy do 16 rdzeniowego 5950x ...

Ja ci sugeruje jednak dobrze przemyśleć sprawę i się w Intela nie pakować, bo dokopiesz wyłącznie sam sobie i możesz z czasem potem żałować , bo będziesz mieć grzałkę nie procka a przez wysoki pobór mocy dużo więcej wydasz na chłodzenie i na płytę - takie są realia .

To nie jest mój wymysł tylko poprosru Intel został mocno technologicznie z tyłu i ich architektura NIE skaluje się przy tej ilości rdzeni . Zresztą... Ta architektura jest używana od 6gen w 2015 roku i była projektowana do prockow 4 rdzeniowych a nie nawet 8 ( jeden raz nawet 10 spróbowali ).

Ps. Mam nadzieję że nie zanudzilem .
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Nie no co do silentum jestem przekonany, znajomi mają i wszystko jest okej, ale dobrze trudno. Dziekuje za odpowiedź, w takim razie zagłebie się jeszcze raz w lektury aby skonstruowac swój zestaw, po pewnym czasie wstawie go do oceny jeśli będzie możnaOczko
U mnie znajomi mają Tracery i co z tego ? I wypisują na ceneo ze "zajebiste zasilacze " co wy chcecie zajebisty bo jeszcze nie wybuchł prawda jest taka że zasilacz który podałeś NIE MA kompletu zabezpieczeń i w pewnych konkretnych przypadkach np zwarcie na listwie czy wyładowanie elektromagnetyczne ( piorun ) może spowodować spalenie sprzętu przez to że zabezpieczenie którego nie ma nie zadziała . Sam zdecyduj czy chcesz wywalić 400 zł na zasilacz który nie zapewni ci bezpieczeństwa ? Myślisz pewnie że to jakieś bajdużenie bo takie rzeczy się nie zdarzają ? To ja ci powiem że sam bym kiedyś upalił cały zestaw przez durną listwę której nigdy nie miałem potrzeby wymieniać a miała 20 lat . W pewnym momencie komputer się raz wyłączył włączyłem go wyłączył się drugi raz i zdechł . Dotykam listwy a ta kopie prądem . Myślę aha komputer do wyjebania . Na szczęście miałem budżetowego Seasonica za 250 zł a nie SPC za 400 zł zabezpieczenia zadziałały komputer po wymianie zasilacza zadziałał . Zasilacz poszedł na gwarancje i wymienili na nowy lepszy . Z SPC wcale nie byłbym pewien happy endu tej historii .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
(24.09.2021, 10:19)Miszka202 napisał(a): Dziekuje za odpowiedź, w takim razie zagłebie się jeszcze raz w lektury aby skonstruowac swój zestaw, po pewnym czasie wstawie go do oceny jeśli będzie możnaOczko

Za duzo się nie zagłębiaj, daj tu markowy zasilacz np. XPG Core Reactor 650W 80 Plus Gold, Seasonic GC/GM/GX 650W co jest w podobnej cenie co SPC a nieporównywalnie lepszy z 10 letnia gwarancją, daj tu sensowną B550 i bedziesz miał naprawdę fajny zestaw. W R7 5800X też się nie pchaj bo to taka sama grzałka co i7 11700K.. lepiej już dopłacić do R9 5900X. Myślę, też że warto by było chwilkę poczekać bo jak Alder Lake wejdzie to AMD obniży ceny swoich procków, a premiera już za chwilę...
BQ Pure Base 500DX |MSI Z590 Tomahawk WiFii7 11700K| NH-D15|DDR4 32GB G. SKILL Trident Z RGB 3600Mhz|Gigabyte RTX 2070 Super OC 3X WhiteCreative AE-5 + AKG K702 + Blue Yeti| Samsung 970 EVO M.2, Samsung 850 Pro 256GB + 870 EVO 500GB|ION+2 860W|Gigabyte G27Q 144Hz|W10 Pro|G703/Glorious D| CM Trigger| Puretrak Talent
nie wiadomo czy obniży , zależy od tego co intel zaoferuje :D
Patrz np premiera amd fx - amd wydało szrot to intel PODNIÓSŁ ceny 3generacji Język
albo amd wydało ryzeny to intel przyśpieszył premierę 8gen i obniżył ceny 7gen hh
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne