Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Czy zmiany na forum mogą być konsultowane ze wszystkimi użytkownikami?

#1
Czy zmiany na forum mogą być konsultowane ze wszystkimi użytkownikami?
Ta ranga ma sens, bo motywuje do częstszego udzielania pomocy, każda forma rywalizacji powinna przynajmniej większość userów motywować do rywalizacji. Z tym, że nazwa tej rangi jest kompletnie wyjęta z du py, ale to oczywiście wynika jak zwykle na tym forum z jednego podstawowego problemu. Administracja zamiast podejmować próbę rozmowy z użytkownikami przed zrealizowaniem pomysłu to zawsze robi to po fakcie, gdzie niekiedy jest już za późno na rozmowę (przykładem jest nietrafiony podział działów, wprowadzenie zakazu linkowania, nazwa rangi eksperta i na pewno znalazłoby się coś jeszcze). Pisałem o tym już wcześniej, historia zataczała koła, a Admin jak zwykle nie reaguje... Akurat w tym przypadku zajdą zmiany, ale zwróćcie uwagę na czas realizacji tych zmian. Oczywiście rozumiem, że to nie zależy od Admina, a od działu technicznego interii, ale nie trzeba by było tych zmian wprowadzać, prosić się techników i czekać w nieskończoność gdyby dyskusja zapadła przed wprowadzeniem rangi. Obecna sytuacja wpływa w negatywnym świetle na to forum gdyż każdy rozsądny user zaglądający tutaj więcej nie przyjdzie na forum gdzie ekspert mu źle doradza.

At Drogi Adminie mam nadzieję, że chociaż tym razem odpiszesz na to co tutaj skierowałem głównie do Ciebie. Może jakoś spróbujesz się wybronić albo chociaż obiecać zmianę Twojego podejścia do nas? Tyle razy próbowałem wejść z Tobą w dyskusje i nigdy nie potrafiłeś się do niej bezpośrednio odnieść.
Hyperthreading - wszystko na jego temat
http://forum.pcformat.pl/Procesory-Intel-i-HT-w-grach-t
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
#2
RE: Ekspert PCF - oficjalny start
Rekyza podział działów, wprowadzenie zakazu linkowania, nazwa rangi eksperta były dyskutowane z prowadzącymi. I prowadzący, w tym ja zgodzili się na to.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
#3
RE: Ekspert PCF - oficjalny start
(17.06.2014, 16:25)rekyza napisał(a): At Drogi Adminie mam nadzieję, że chociaż tym razem odpiszesz na to co tutaj skierowałem głównie do Ciebie. Może jakoś spróbujesz się wybronić albo chociaż obiecać zmianę Twojego podejścia do nas? Tyle razy próbowałem wejść z Tobą w dyskusje i nigdy nie potrafiłeś się do niej bezpośrednio odnieść.

Jak już pisałem nazwa "eksperta" zostanie zmieniona. Co zaś się tyczy samego jej wprowadzenia - pomysł ten wyniknął dużo wcześniej i był w pewnym stopniu przedyskutowany z moderacją. Niestety wielu świetnych pomysłów nie dało się zrealizować lub wiązały się z za dużymi kosztami. Przyznaję, że "ekspert" jest jeszcze niedopracowany i obiecuję, że stopniowo z biegiem czasu będą wprowadzane kolejne zmiany.

Dlaczego wiele tematów jest poruszanych na zamkniętym forum? Nieraz już tłumaczyłem - ogół ma to do siebie, że ilu użytkowników, tyle zdań i pomysłów. Nigdy nie da się zadowolić wszystkich bo zawsze znajdzie się grupa sporej ilości osób, która nagle się obudzi (nie oszukujmy się - wielu z użytkowników nie śledzi tematów w dziale o forum i o zmianach dowiaduje się dopiero po ich wprowadzeniu) i stwierdzi, że pomysł jest beznadziejny i albo będą kolejne zmiany lub powrót do starego, albo odejdą/skasują swoje tematy itd itp. Jeszcze nie zdarzyło się by wszystkim pasowało to samo i każde pójście na ustępstwo jednym będzie przeszkadzać drugim. Od dawna istnieje temat gdzie możecie zgłaszać swoje propozycje zmian i wszystkie są brane pod uwagę, niestety nie wszystkie możemy wprowadzić.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
#4
RE: Ekspert PCF - oficjalny start
(17.06.2014, 18:49)muflon37 napisał(a): Rekyza podział działów, wprowadzenie zakazu linkowania, nazwa rangi eksperta były dyskutowane z prowadzącymi. I prowadzący, w tym ja zgodzili się na to.

Nie wszyscy prowadzący byli zgodni z waszym werdyktem, a część dopiero po fakcie i dyskusji z użytkownikami przyznała się do błędu - co świadczy o tym, że jest część użytkowników na tym forum, którzy potrafią logicznie myśleć w sprawach ważnych dla całej społeczności i przekonywać do swoich racji prowadzących. Widać gołym okiem skutki chybionych zmian na forum. Moim zdaniem jest to niesprawiedliwe, a często i szkodliwe dla forum, że użytkownicy, którzy defacto tworzą to forum mają najmniej dopowiedzenia, a w prawdzie nic.

Cytat:Dlaczego wiele tematów jest poruszanych na zamkniętym forum? Nieraz już tłumaczyłem - ogół ma to do siebie, że ilu użytkowników, tyle zdań i pomysłów. Nigdy nie da się zadowolić wszystkich bo zawsze znajdzie się grupa sporej ilości osób, która nagle się obudzi (nie oszukujmy się - wielu z użytkowników nie śledzi tematów w dziale o forum i o zmianach dowiaduje się dopiero po ich wprowadzeniu) i stwierdzi, że pomysł jest beznadziejny i albo będą kolejne zmiany lub powrót do starego, albo odejdą/skasują swoje tematy itd itp. Jeszcze nie zdarzyło się by wszystkim pasowało to samo i każde pójście na ustępstwo jednym będzie przeszkadzać drugim.

To dlaczego nie sonda? Prawdopodobnie nawet zwykły prowadzący może zrobić sonde (jest to w standardach mybb) w której dacie możliwość użytkownikom wybrania jakich zmian chcą na forum. Nie byłoby uczciwiej? Jeśli ktoś nie zagląda do działu, który ma na celu usprawnianie działania forum jaki i usprawniania współpracy całej społeczności to nie może mieć pretensji, że głosowanie go ominęło. Najpierw prowadzona dyskusja, propozycja zmian, przedstawienie różnych poglądów, przedstawienie za i przeciw. Oczywiście takie głosowanie musiałoby mieć termin powiedzmy minimum 2 tygodni tak aby każdy chętny miał szanse się załapać.

Zresztą ciężko jest żeby wszystkim pasowało skoro tak jak powiedziałem, dyskutujecie zmiany dopiero po fakcie! Wystarczy zobaczyć ile oburzenia było wśród użytkowników po kompletnie nietrafionej roszadzie w działach. Oczywiście byli tego zwolennicy, ale była to mniejszość. Nie łatwiej jest dojść do wniosków wspólnie razem? Oczywiście zmiany, które dotyczą strikte Administracji i Prowadzących nas zwykłych użytkowników nie interesują, a nawet jeśli interesują to nie mamy kompetencji do mieszania się do tego. Jednak w zmianach, które uderzają we wszystkich, a w szczególności w użytkowników jak możecie uważać się za mądrzejszych i bardziej kompetentnych skoro nie macie praktyki.

Cytat:Od dawna istnieje temat gdzie możecie zgłaszać swoje propozycje zmian i wszystkie są brane pod uwagę, niestety nie wszystkie możemy wprowadzić.

Adminie zrzucasz winę na techników z interii, a tak naprawdę sam doprowadzasz do sytuacji w której Ci technicy są zawaleni przez Ciebie prośbami, zmianami i usprawnieniami. Dobrze wiesz, że ciężko z nimi się dogadać, bo nie mają czasu, mają daleko gdzieś to forum, a nawet jeśli się doprosisz to i tak później prosisz się o zmiany gdyż pierwotne założenia są chybione i nietrafione.

Nie musiałbyś teraz czekać na ich reakcje gdybyśmy wspólnie wszyscy razem na początku wymyślili plan działań. I nie tłumacz się, że część Twoich próśb do teraz nie została zrealizowana stąd te problemy gdyż przykładowo nazwa rangi od początku powinna być inna. Tak samo podział działów. Dobrym pomysłem było zrobić roszady i porządek z działami, ale to nie polega tylko na tym żeby prowadzącym było jedynie dobrze, a żeby wszyscy byli zadowoleni.
Hyperthreading - wszystko na jego temat
http://forum.pcformat.pl/Procesory-Intel-i-HT-w-grach-t
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
#5
RE: Ekspert PCF - oficjalny start
(17.06.2014, 21:18)rekyza napisał(a): Moim zdaniem jest to niesprawiedliwe, a często i szkodliwe dla forum, że użytkownicy, którzy defacto tworzą to forum mają najmniej dopowiedzenia, a w prawdzie nic.
Ile razy ci pisałem że użytkownicy nie mają nic do powiedzenia? A ty traktowałeś to jako atak na siebie. A teraz sam o tym piszesz? Nie chcę się kłócić ale demokracji na forum raczej nie będzie, bo admin zawsze będzie podejmował końcowe decyzje sam a my ewentualnie możemy coś sugerować czy doradzać. I nie ma żadnej gwarancji że coś z naszych próśb będzie spełnione.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
#6
RE: Ekspert PCF - oficjalny start
Dlatego jeśli zakładamy, że tak jest to niech Admin chociaż nie próbuje się tłumaczyć technikami, że to nie od niego zależy, bo ja w łatwy sposób przedstawiłem, że właśnie tego pokroju podejście do sprawy prowadzi jedynie do tego, że technicy mają więcej do robienia i więcej rzeczy spada właśnie na nich. Więc polityka Admina doprowadza do sytuacji w której mamy taką patologie w funkcjonowaniu forum. Jednak zanim zawyrokujemy to dajmy się At Admin wypowiedzieć.
Hyperthreading - wszystko na jego temat
http://forum.pcformat.pl/Procesory-Intel-i-HT-w-grach-t
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
#7
RE: Ekspert PCF - oficjalny start
(17.06.2014, 21:18)rekyza napisał(a): To dlaczego nie sonda?
Prosta przyczyna - gdyby w sondzie były z góry narzucone rozwiązania znaleźliby się użytkownicy, którzy od razu zarzuciliby brak możliwości zgłoszenia swoich własnych pomysłów. Gdyby jednak i na to pozwolić po 2 stronach tematu sonda miałaby 20 możliwych odpowiedzi każdy po 1 głosie i nic by z tego nie wniknęło.

(17.06.2014, 21:18)rekyza napisał(a): Jeśli ktoś nie zagląda do działu, który ma na celu usprawnianie działania forum jaki i usprawniania współpracy całej społeczności to nie może mieć pretensji, że głosowanie go ominęło.

Ale niestety takie osoby mają pretensje i z reguły nie jest to 1 lub 2 użytkowników, a całkiem pokaźna liczba. Co z tego, że znajdzie się kilka osób, które ma ten sam pogląd na daną sprawę skoro od razu w opozycji pojawi się kilkunastu z własnymi, którzy twierdzą, że to niepotrzebne.

(17.06.2014, 21:18)rekyza napisał(a): Najpierw prowadzona dyskusja, propozycja zmian, przedstawienie różnych poglądów, przedstawienie za i przeciw. Oczywiście takie głosowanie musiałoby mieć termin powiedzmy minimum 2 tygodni tak aby każdy chętny miał szanse się załapać.

Takie dyskusje miały już miejsce, choćby w przypadku wprowadzeniu pierwszego updatu mybb i niestety ale ponownie pojawił się problem - ilu użytkowników, tyle samo różnych od siebie pomysłów. Jak wyobrażasz sobie to pogodzić? Twoje rozwiązanie jest proste - olać tych, którzy mają inne zdanie od Twojego. Nie zauważasz, że reszta myśli podobnie.

(17.06.2014, 21:18)rekyza napisał(a): Zresztą ciężko jest żeby wszystkim pasowało skoro tak jak powiedziałem, dyskutujecie zmiany dopiero po fakcie! Wystarczy zobaczyć ile oburzenia było wśród użytkowników po kompletnie nietrafionej roszadzie w działach.

Ten sam przykład. Każdy miał inne pomysły na działy i ich rozmieszczenie. Postanowiłem rozwiązać sprawę z moderatorami bo to oni się tymi działami opiekują i to dla nich miało być przede wszystkim ułatwienie. Temat był, każdy się wypowiedział (mimo, że nawet i w tym małym, zaufanym gronie były różne odmienne głosy) i w końcu każdy zaakceptował sprawę. Moim jednym działaniem było wprowadzenie ich na forum.

Popatrz na temat dotyczący testów eksperta PCF. Opisałem w nim jak planowo ma ten system wyglądać, zobacz jak różnorodne były głosy. Sam Ty jeden rzuciłeś tylko jeden pomysł, który był brany pod uwagę, ale niestety z braku możliwości nie został wprowadzony. Z góry widziałeś jak to będzie się prezentować, dlaczego nie napisałeś ani słowa o swoich obawach w tamtym temacie? Jesteś jednym z przykładów użytkowników mających o wszystko pretensję już po fakcie. Pomijam już notoryczne zjawisko osób, które w trakcie dyskusji stoją nogami i rękami za danym pomysłem, a po jego wprowadzeniu nagle przestaje im to pasować i zasypują mnie PW.

(17.06.2014, 21:18)rekyza napisał(a): Adminie zrzucasz winę na techników z interii, a tak naprawdę sam doprowadzasz do sytuacji w której Ci technicy są zawaleni przez Ciebie prośbami, zmianami i usprawnieniami.

Nigdy nie zrzucałem na nikogo winy,a jedynie opisałem jak wygląda tu sytuacja. Wszystkie Wasze pomysły wysyłam co jakiś czas do działu tech i czekam aż skończą. Jak skończą wysyłam kolejne wraz z poprawkami itd i uwierz nie jest to w żaden sposób moja polityka. Od dawna prosiłem o dostęp do serwera forum by móc większość poprawek wdrażać własnoręcznie. Niestety jest to niemożliwe.

(17.06.2014, 21:18)rekyza napisał(a): I nie tłumacz się, że część Twoich próśb do teraz nie została zrealizowana stąd te problemy gdyż przykładowo nazwa rangi od początku powinna być inna.

O "ekspercie" pod dokładnie tą nazwą wiadomo było już od pierwszego updatu mybb gdzie sami zgłosiliście ten pomysł. Nikt nie miał żadnych roszczeń, wręcz dostawałem PW kiedy wreszcie "ekspert" ruszy. W temacie gdzie informowałem o testach również nikt nie napisał, że nazwa powinna być inna mimo, że w skrócie opisałem jak system ma działać. Dopiero po pewnym czasie od startu pojawiły się sprzeciwy i stąd poprawki.

Zrozum proszę, że ja naprawdę biorę wszystkie Wasze głosy pod uwagę, ale nigdy nie dogodzę wszystkim - dlatego często wolę zdać się na głos moderacji, która z reguły jest zgodna i zawsze mogę na nich liczyć. Na tak dużym forum nie da się zadowolić wszystkich, pomimo najszczerszych chęci.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
#8
RE: Ekspert PCF - oficjalny start
Cytat:Prosta przyczyna - gdyby w sondzie były z góry narzucone rozwiązania znaleźliby się użytkownicy, którzy od razu zarzuciliby brak możliwości zgłoszenia swoich własnych pomysłów. Gdyby jednak i na to pozwolić po 2 stronach tematu sonda miałaby 20 możliwych odpowiedzi każdy po 1 głosie i nic by z tego nie wniknęło.

Myślę, że nie doceniasz użytkowników. Jakoś gdy rozmawialiśmy (niestety po fakcie gdyż sam do tego doprowadziłeś) o zmianie podziału forum to mimo początkowych różnych propozycji większość doszła do wniosków z których wyszły nie więcej niż końcowo 2 propozycje zmian. Co świadczy o wspólnym porozumieniu. Nie dałeś szansy użytkownikom to dlaczego od razu ich skreślasz?

Cytat:Ale niestety takie osoby mają pretensje i z reguły nie jest to 1 lub 2 użytkowników, a całkiem pokaźna liczba. Co z tego, że znajdzie się kilka osób, które ma ten sam pogląd na daną sprawę skoro od razu w opozycji pojawi się kilkunastu z własnymi, którzy twierdzą, że to niepotrzebne.

Co jest niepotrzebne? Sonda jest niepotrzebna? Przecież jeśli ktoś nie chce brać udziału w głosowaniu to nikt go do tego nie zmusza. Kwestia jest tak naprawdę wypracowania stosunków, kontaktów pomiędzy grupą Administracyjną, a użytkownikami. Fajnie, że odpisujesz, że wchodzisz w dyskusje, ale co z tego skoro nie przynosi ona żadnego pożytku - nie dziwne więc, że znajduje się spora część, która czuje się olewana i odrzucana.

Oczywiście sonda była tylko luźną propozycją, nie jestem osobiście jakimś wielkim zwolennikiem demokracji, ale próbuje Ci pokazać, że warto rozmawiać z nami zanim podejmiesz decyzje, bo jak sam zauważyłeś później są one nieodwracalne. Oczywiście prowadzenie dyskusji z nami musiałoby kosztować Cię więcej czasu, zaangażowania, ale wtedy Twoje słowa odnośnie wysłuchiwania nas wszystkich faktycznie będą mieć jakieś pokrycie, a jeśli nie chcesz tego robić to przynajmniej nie pisz takich rzeczy, bo to źle o Tobie świadczy.

Cytat:Takie dyskusje miały już miejsce, choćby w przypadku wprowadzeniu pierwszego updatu mybb i niestety ale ponownie pojawił się problem - ilu użytkowników, tyle samo różnych od siebie pomysłów. Jak wyobrażasz sobie to pogodzić? Twoje rozwiązanie jest proste - olać tych, którzy mają inne zdanie od Twojego. Nie zauważasz, że reszta myśli podobnie.

Wiesz może mnie to ominęło, ale z mojej perspektywy wyglądało to tak, że działo się to tak szybko, że nie miałem okazji się w to włączyć. Z tym systemem "pomógł" był taki bajzel, nikt tak naprawdę nie wyjaśnił o co dokładnie chodzi, pojawił się przycisk, informacja, że testujemy zmiany oczywiście podjęte bez poprzedniej konsultacji z użytkownikami, a później komunikat, że skończyliśmy testy i oddajemy wam nasz pomysł. Zresztą wszelka próba dyskusji zawsze kończyła się fiaskiem więc miałem prawo nie interesować się tym co się dzieje w dziale O Forum. Jednak gdybym się przekonał, że mój głos, moje zdanie coś znaczy to na pewno tym działem bym się interesował i myślę, że sporo użytkowników myśli podobnie. Brak zainteresowania ludzi tym działem nie wynika z tego, że nie chce im się czytać i wchodzić tutaj, ale nie próbują się angażować w życie forum gdyż ich postulaty i tak nie są realizowane i są olewane. Opowieści opowieściami, a Admin i tak pyta dopiero po fakcie.

Cytat:Ten sam przykład. Każdy miał inne pomysły na działy i ich rozmieszczenie. Postanowiłem rozwiązać sprawę z moderatorami bo to oni się tymi działami opiekują i to dla nich miało być przede wszystkim ułatwienie. Temat był, każdy się wypowiedział (mimo, że nawet i w tym małym, zaufanym gronie były różne odmienne głosy) i w końcu każdy zaakceptował sprawę. Moim jednym działaniem było wprowadzenie ich na forum.

Przypominam Ci jeszcze raz, że dyskusja na temat działów rozpoczęła się PO FAKCIE. Jak zajrzysz, poczytasz to zobaczysz, że była ona poruszana nie tylko w jednym temacie i suma sumarum większość tych, która sprzeciwiała się nowemu układowi wspólnie dochodziła do podobnych konkluzji i jeśli końcowo poczytałbyś to zobaczyłbyś, że wszyscy "niezgodni" z obecnym układem potrafili zgodnie, razem wysunąć jeden, góra dwa pomysły na układ.

Cytat:Popatrz na temat dotyczący testów eksperta PCF. Opisałem w nim jak planowo ma ten system wyglądać, zobacz jak różnorodne były głosy. Sam Ty jeden rzuciłeś tylko jeden pomysł, który był brany pod uwagę, ale niestety z braku możliwości nie został wprowadzony. Z góry widziałeś jak to będzie się prezentować, dlaczego nie napisałeś ani słowa o swoich obawach w tamtym temacie? Jesteś jednym z przykładów użytkowników mających o wszystko pretensję już po fakcie. Pomijam już notoryczne zjawisko osób, które w trakcie dyskusji stoją nogami i rękami za danym pomysłem, a po jego wprowadzeniu nagle przestaje im to pasować i zasypują mnie PW.

No właśnie w tym rzecz, że nie zostało to przez Ciebie wystarczająco wyjaśnione. Przykładem może być moja propozycja (którą przy okazji Ty poruszyłeś), która ewidentnie wskazuje, że ja nie wiedziałem do końca jak ten system ma działać. Myślałem, że każdy będzie mógł podziękować użytkownikowi, a nie tylko autor tematu. Jak widzisz dalej pojawiasz się Ty z gotowym już systemem, który nie do końca jest wszystkim znany, ale jak macie jakieś pomysły na modernizację go to dawajcie znać. I wszystko byłoby ok, nie miałbym pretensji do Ciebie gdyby nie fakt, że jak widzisz ta "modernizacja" wygląda w sposób śmieszny i opóźniony w rozwoju. Cokolwiek zostało wprowadzone z propozycji użytkowników? Skoro głupiej nazwy rangi technicy nie chcą zmienić, która trwa jak dobrze wiesz grubo ponad minute (trzeba nowy obrazek zrobić i go podmienić). I powracamy do tego co mówiłem wcześniej, gdyby zmiany były dobrze przemyślane i odpowiednio przedyskutowane z użytkownikami zanim ich realizacja miałaby miejsce to prawdopodobnie nie trzeba by było teraz technikom truć tyłek, a nawet jeśli trzeba by było to nie aż w takim stopniu.

Cytat:Nigdy nie zrzucałem na nikogo winy,a jedynie opisałem jak wygląda tu sytuacja. Wszystkie Wasze pomysły wysyłam co jakiś czas do działu tech i czekam aż skończą. Jak skończą wysyłam kolejne wraz z poprawkami itd i uwierz nie jest to w żaden sposób moja polityka. Od dawna prosiłem o dostęp do serwera forum by móc większość poprawek wdrażać własnoręcznie. Niestety jest to niemożliwe.

Wiesz może tego nie widać, ale powiedz mi tak szczerze. Jakie konkretnie zmiany ostatnimi czasy technicy wprowadzili na forum, że nie mają czasu obrazka z rangą podmienić?

Cytat:O "ekspercie" pod dokładnie tą nazwą wiadomo było już od pierwszego updatu mybb gdzie sami zgłosiliście ten pomysł. Nikt nie miał żadnych roszczeń, wręcz dostawałem PW kiedy wreszcie "ekspert" ruszy. W temacie gdzie informowałem o testach również nikt nie napisał, że nazwa powinna być inna mimo, że w skrócie opisałem jak system ma działać. Dopiero po pewnym czasie od startu pojawiły się sprzeciwy i stąd poprawki.

No właśnie w tym rzecz, że ja np nie do końca rozumiałem jak ten system ma wyglądać. Ale o tym już w tym poście pisałem powyżej więc nie ma sensu żebym jeszcze raz to pisał.

Cytat:Zrozum proszę, że ja naprawdę biorę wszystkie Wasze głosy pod uwagę, ale nigdy nie dogodzę wszystkim - dlatego często wolę zdać się na głos moderacji, która z reguły jest zgodna i zawsze mogę na nich liczyć. Na tak dużym forum nie da się zadowolić wszystkich, pomimo najszczerszych chęci.

Ja wiele od Ciebie nie wymagam i to już nawet nie chodzi o tą rangę eksperta. Zauważ, że przykładowo działy nie potrzebowały czasu by ludzie zaczeli zgłaszać na nie skargi. Oburzenie do działów było natychmiastowe od wprowadzenia. Naprawdę ciężko było poddać temat dyskusji zanim się wprowadza tak istotną zmianę dla społeczności forum? Co więcej, Ave który miał kluczowe zadanie od Ciebie i pomagał Ci z działami tłumaczył nam, że dzisiaj nam się działy nie podobają, a zobaczycie, że za niedługo zmienicie zdanie! Jak myślisz, jeśli dzisiaj wrócilibyśmy do tematu działów to więcej byłoby zwolenników obecnego układu czy przeciwników od czasu ostatniej dyskusji z Ave? :D

I szczerze Ci powiem, że niesprawiedliwym jest tak jak Ty teraz próbować wytłumaczyć mi, że słuchasz naszych głosów, ale nie jesteś wstanie wszystkim dogodzić. Bo teraz tak piszesz, a jak sprzeciwiała się spora grupa użytkowników odnośnie nowego podziału, prowadziliśmy merytoryczną dyskusje, wszyscy chcieli mieć w tym swój udział, to Ty zamiast przyjść i załagodzić sprawę, wejść z nami w dyskusje, przekonać do swoich racji wpadłeś i powiedziałeś coś w stylu (oczywiście dużo bardziej dyplomatycznie) "no wiecie użytkownicy, fajnie, że sobie tu piszecie, ale nie ma sensu żebyście dalej pisali, bo wasze zdanie i tak się nie liczy gdyż zostanie tak jak jest, bo tak zadecydowałem" - od tamtej pory moja opinia, podejście do tego forum zmieniło się diametralnie gdyż nie spodziewałem się takiej ignorancji z Twojej strony.
Hyperthreading - wszystko na jego temat
http://forum.pcformat.pl/Procesory-Intel-i-HT-w-grach-t
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
#9
RE: Ekspert PCF - oficjalny start
(17.06.2014, 23:20)rekyza napisał(a): Myślę, że nie doceniasz użytkowników. Jakoś gdy rozmawialiśmy (niestety po fakcie gdyż sam do tego doprowadziłeś) o zmianie podziału forum to mimo początkowych różnych propozycji większość doszła do wniosków z których wyszły nie więcej niż końcowo 2 propozycje zmian. Co świadczy o wspólnym porozumieniu. Nie dałeś szansy użytkownikom to dlaczego od razu ich skreślasz?

Mylisz się rekyza. Podczas wprowadzenia nowych działów na forum był o tym temat i jedynie kilku użytkowników miało z tym problem. Większość wpisów dotyczyła pomysłów (większość została zrealizowana). Co więcej, od razu pojawiły się nowe tematy użytkowników z propozycjami wprowadzenia jeszcze dodatkowych działów i jeszcze bardziej rozdrabniających forum (Podział oprogramowania, dział książki, pozycjonowanie, modding itp). Nie pamiętam natomiast bym spotkał się z osobnym tematem ostro sprzeciwiającym się wspomnianym zmianom. Dopiero po roku odezwały się nowe głosy na PW wraz z Tobą. Ale nie zauważacie, że wielu użytkowników już się przyzwyczaiło do tych działów wraz z moderacją, której w większości (według dialogu na forum zamkniętym) taki podział odpowiada bo ułatwia pracę. Dla Was to zaledwie jedno, dwa kliknięcia więcej, a dla forum to lepszy porządek i o wiele lepsze rozeznanie dla nowych użytkowników.

(17.06.2014, 23:20)rekyza napisał(a): Fajnie, że odpisujesz, że wchodzisz w dyskusje, ale co z tego skoro nie przynosi ona żadnego pożytku - nie dziwne więc, że znajduje się spora część, która czuje się olewana i odrzucana.

Czym dla Ciebie jest pożytek? Olanie tej drugiej strony forum i robienie wszystkiego według Twojego zdania? Od dawna mam wrażenie, że mocno wyolbrzymiasz fakt "bałaganu" na forum i uważasz, że jedyna racja to ta Twoja. Wszystko co nie zgadza się z Twoją wizją forum jest złe i nieudolne. Niestety tak nie jest. Piszesz o sporej części czującej się olewanej. Zgoda - na każdym forum zapewne jest grupa ludzi, która jest niezadowolona ze wszystkiego, tylko dlaczego większość negatywnych opinii słyszę jedynie od Ciebie?


(17.06.2014, 23:20)rekyza napisał(a): (...) ale próbuje Ci pokazać, że warto rozmawiać z nami zanim podejmiesz decyzje, bo jak sam zauważyłeś później są one nieodwracalne.

Znowu mijasz się z prawdą - do tej pory nie było ani jednej zmiany, której nie przedyskutowywałbym wcześniej z Wami w osobnym temacie (poza małymi poprawkami zgłaszanymi w błędach i sugestiach). To, że wszystkich Waszych pomysłów nie da się wprowadzić nie oznacza, że nikt nie prowadzi dialogu. Co do eksperta - zgadzam się. Być może za mało to było widoczne, być może większość rozmowy toczyła się na forum zamkniętym. Napisałem temat, że system jest w fazie testów, ale też właśnie po to by spisać Wasze sugestie, jednak wiem, że tak to nie wyglądało. Na obronę napiszę jedynie, że większość pomysłów dot. obecnego eksperta została spisana przeze mnie z Waszych pomysłów z tematu o pierwszych zmianach mybb. Nikt nie broni wad tego systemu i będą poprawki zgodnie z Waszą opinią.

(17.06.2014, 23:20)rekyza napisał(a): Wiesz może tego nie widać, ale powiedz mi tak szczerze. Jakie konkretnie zmiany ostatnimi czasy technicy wprowadzili na forum, że nie mają czasu obrazka z rangą podmienić?

Obecnie dział techniczny pracuje/pracował nad problemem znikających postów w tematach na forum, błędem "MyBB Internal: One or more warnings occured" oraz avatarami. Do tego na bieżąco zgłoszone niewielkie poprawki (jak np. ikonka windows 8.1). Pamiętaj, że dział tech nie jest przypisany tylko do forum PCF ale i całej Interii stąd możliwość stopniowego zasypywania ich prośbami.

(17.06.2014, 23:20)rekyza napisał(a): No właśnie w tym rzecz, że ja np nie do końca rozumiałem jak ten system ma wyglądać. Ale o tym już w tym poście pisałem powyżej więc nie ma sensu żebym jeszcze raz to pisał.

Nie wiedziałeś jak system ma wyglądać, ale ani razu o to nie zapytałeś. Teraz po fakcie wszczynasz aferę pomimo tego, że w temacie testów wiele razy odpisywałem na Wasze pytania.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
#10
RE: Ekspert PCF - oficjalny start
(18.06.2014, 07:55)admin napisał(a): Mylisz się rekyza. Podczas wprowadzenia nowych działów na forum był o tym temat i jedynie kilku użytkowników miało z tym problem. Większość wpisów dotyczyła pomysłów (większość została zrealizowana). Co więcej, od razu pojawiły się nowe tematy użytkowników z propozycjami wprowadzenia jeszcze dodatkowych działów i jeszcze bardziej rozdrabniających forum (Podział oprogramowania, dział książki, pozycjonowanie, modding itp). Nie pamiętam natomiast bym spotkał się z osobnym tematem ostro sprzeciwiającym się wspomnianym zmianom. Dopiero po roku odezwały się nowe głosy na PW wraz z Tobą. Ale nie zauważacie, że wielu użytkowników już się przyzwyczaiło do tych działów wraz z moderacją, której w większości (według dialogu na forum zamkniętym) taki podział odpowiada bo ułatwia pracę. Dla Was to zaledwie jedno, dwa kliknięcia więcej, a dla forum to lepszy porządek i o wiele lepsze rozeznanie dla nowych użytkowników.

Był temat o wprowadzaniu nowych działów? To dlaczego 10 dni później pojawia się temat ludzi zniesmaczonych nowym układem? Wiesz skoro dla Ciebie 10 dni to rok czasu to ja naprawdę jestem pełen podziwu. Rozumiem, że sprzeciw odnośnie nowego układu był w kilku tematach, nie tylko w jednym, ale bez przesady. Ty cały czas albo próbujesz mnie ogłupić albo nie rozumiesz to co do Ciebie pisze. Poprzednia konsultacja z użytkownikami to nie jest wprowadzenie zmian i zapytanie co jeszcze zmienić. Poprzednia konsultacja to stworzenie zapytania, miejsca dyskusji, a dopiero po tym stopniowe wprowadzanie zmian.

I nadal zapominasz o jednej podstawowej kwestii. Ja i reszta użytkowników udzielających się w pomyśle zmian przynajmniej tych co dotyczy dział sprzętu nie chciała powrotu do poprzedniego układu, a do uporządkowania nowego. Chyba tyle razy tłumaczyłem nie tylko ja, ale i inni czym skutkuje przykładowo dzielenie kategorii na Procesory, pamięci ram, zasilacze, że naprawdę dziecko w przedszkolu by zrozumiało. Jeśli uważasz, że mylimy się to chociaż wejdź w dyskusje, a nie za przeproszeniem pokazuj du pe i jeszcze obrażaj tych, którzy próbują szukać kompromisów.

Cytat:Czym dla Ciebie jest pożytek? Olanie tej drugiej strony forum i robienie wszystkiego według Twojego zdania? Od dawna mam wrażenie, że mocno wyolbrzymiasz fakt "bałaganu" na forum i uważasz, że jedyna racja to ta Twoja. Wszystko co nie zgadza się z Twoją wizją forum jest złe i nieudolne. Niestety tak nie jest. Piszesz o sporej części czującej się olewanej. Zgoda - na każdym forum zapewne jest grupa ludzi, która jest niezadowolona ze wszystkiego, tylko dlaczego większość negatywnych opinii słyszę jedynie od Ciebie?

Jeśli masz w ten sposób ze mną rozmawiać to nie wiem po co w ogóle wchodzisz w jakąkolwiek dyskusje. Jestem kompletnie zażenowany Twoim zachowaniem. Próbujesz na siłę mnie obrazić, ale obrażasz takim zachowaniem również część innych użytkowników tego forum, która wraz ze mną postulowała o zmiany. Niektórzy oczywiście robili to głośno, już nie robią, bo zostali olani przez Ciebie, niektórzy robią to w zaciszu prywatnych rozmów z Tobą.

Cytat:Znowu mijasz się z prawdą - do tej pory nie było ani jednej zmiany, której nie przedyskutowywałbym wcześniej z Wami w osobnym temacie (poza małymi poprawkami zgłaszanymi w błędach i sugestiach). To, że wszystkich Waszych pomysłów nie da się wprowadzić nie oznacza, że nikt nie prowadzi dialogu. Co do eksperta - zgadzam się. Być może za mało to było widoczne, być może większość rozmowy toczyła się na forum zamkniętym. Napisałem temat, że system jest w fazie testów, ale też właśnie po to by spisać Wasze sugestie, jednak wiem, że tak to nie wyglądało. Na obronę napiszę jedynie, że większość pomysłów dot. obecnego eksperta została spisana przeze mnie z Waszych pomysłów z tematu o pierwszych zmianach mybb. Nikt nie broni wad tego systemu i będą poprawki zgodnie z Waszą opinią.

Hehe, skoro tak rozmawiamy to może mam Cię zacząć łapać za słówka? Akurat ten temat mnie najmniej obchodzi, ale skoro potrafisz w ten sposób kłamać to przypomnę Ci, że zakaz linkowania wprowadzony przez Ciebie nie był dyskutowany w żadnym temacie, a zrobiłeś to na skutek petycji ludzi, którzy dzisiaj tak naprawdę najmniej udzielają pomocy w dziale Sprzęt. Tak oczywiście kierowali się dobrem ogółu, szkoda, że najmniej mają do powiedzenia właśnie tam gdzie zrobili największe zamieszanie.

Powtarzam jeszcze raz poprzednia konsultacja z użytkownikami to nie jest wprowadzenie zmian i zapytanie co jeszcze zmienić. Poprzednia konsultacja to stworzenie zapytania, miejsca dyskusji, a dopiero po tym stopniowe wprowadzanie zmian.

Cytat:Obecnie dział techniczny pracuje/pracował nad problemem znikających postów w tematach na forum, błędem "MyBB Internal: One or more warnings occured" oraz avatarami. Do tego na bieżąco zgłoszone niewielkie poprawki (jak np. ikonka windows 8.1). Pamiętaj, że dział tech nie jest przypisany tylko do forum PCF ale i całej Interii stąd możliwość stopniowego zasypywania ich prośbami.

To bardzo dobrze, że nad tym pracują, bo jest to jeden z najbardziej uciążliwych problemów tego forum. Tylko, że moje pytanie nie brzmiało co wprowadzają technicy, a co wprowadzili.

Cytat:Olanie tej drugiej strony forum i robienie wszystkiego według Twojego zdania?

To ja tak uważam? To ciekawe tylko dlaczego ja proponuje sonde w której decydować będzie większość, a nie ja. Sonde którą tak jak wcześniej pisałem uważam, za luźna propozycje - nie uważam, że musi to być, ale pokazuje różne formy rozwiązania problemu.

Wiesz musimy odróżnić dwie różne kwestie. Co innego jest próba szukania rozwiązań, wejścia w dyskusje, szukania porozumienia, któro staram się robić. A co innego jest podchodzenie do sprawy w Twoim wykonaniu, a mianowicie obrażanie, upokarzanie. Ty jako Admin powinieneś cieszyć się, że chce mi (użytkownikowi) się z Tobą debatować, a Ty zamiast się z tego cieszyć próbujesz mnie uciszyć ciągłym atakiem na moją osobę. Szukasz winowajcy we mnie, że wchodzę w dyskusje. Ciekawy sposób rozwiązywania problemów.
Hyperthreading - wszystko na jego temat
http://forum.pcformat.pl/Procesory-Intel-i-HT-w-grach-t
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Podobne wątki (Czy zmiany na forum mogą być konsultowane ze wszystkimi użytkownikami?)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zmiany na forum - rozwijamy się na 2012 rok admin 235 805159 18.04.2013, 21:00
Ostatni post: giertych97
  Zmiany na forum admin 37 46068 01.11.2011, 14:38
Ostatni post: ~Anonim
  OCB z linkami w podpisie czyli zalecenia i zmiany. Mamut91 19 22877 11.09.2011, 09:49
Ostatni post: andsze1

Skocz do:


Wybrane wątki (Czy zmiany na forum mogą być konsultowane ze wszystkimi użytkownikami?)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Błędy i sugestie co do działania forum - cz. 2 ~Anonim 1471 1424480 05.06.2021 22:02
Ostatni post: raxer
  Zmiana Nicku IXerPL 2 16419 28.12.2020 00:40
Ostatni post: CedricCox
  Problem z aktualizacją profilu seju89 0 7321 07.10.2020 17:10
Ostatni post: seju89
  Warny paintedfireworks 4 7520 15.09.2020 01:27
Ostatni post: paintedfireworks
  Link w logo Alsenas 1 15015 16.11.2019 01:01
Ostatni post: ptrick
  jak mam to rozumieć adamokonkowski 1 20917 28.02.2019 17:01
Ostatni post: ~Anonim
Shy Prośba do chętnego moderatora - kasacja moich wątków ~Anonim 7 27696 04.03.2018 02:05
Ostatni post: broda99
Question Jak rozszerzyć forum na "Firefoksie"...? "Stylish" już nie działa. ~Anonim 0 28559 13.11.2017 09:33
Ostatni post: ~Anonim
  Wydanie elektroniczne kubaroo 1 28710 22.10.2017 16:55
Ostatni post: m.konderski
Cool Wakacyjny konkurs PC Format – kolejna edycja! admin 1 24013 05.09.2017 13:11
Ostatni post: admin
  Weryfikacja i selekcja prowadzących rekyza 1 31252 28.02.2017 12:16
Ostatni post: Rincewind
  Nadużywanie władzy w prywatnych wojenkach przez moderatorów. Emiel 11 70222 26.02.2017 15:17
Ostatni post: Rincewind
Exclamation Mobilna wersja forum janex19950 41 240852 23.02.2017 09:18
Ostatni post: ~Anonim
Question ŚWIĄTECZNY KONKURS - podziękowania i propozycje/sugestie na przyszłość. ~Anonim 3 31120 14.02.2017 20:08
Ostatni post: ~Anonim
Exclamation Jeśli mam stąd odejść/zostać zbanowany, proszę o usunięcie wszelkich śladów po mnie. ~Anonim 1 13224 11.01.2017 12:57
Ostatni post: ~Anonim