Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

DNS CHANGER

DNS CHANGER
Ja mam pytanie w związku ze zmianą DNS w telefonie...
Czy te wszystkie programy oferujące zmianę DNS są bezpieczne dla naszego Smartfona??

Czy istnieje jakaś szansa ,że ktoś włamie się na telefon i przejmie jakie loginy hasła bądż inne dane??

Tytułowego programu zacząłem używać na telefonie Samsung Galaxy Grand Prime z systemem Android 5.1.1 
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
RE: DNS CHANGER
Jeżeli jest to bezpieczna aplikacja to ma raczej chronić użytkownika poprzez wstawianie adresów DNS, które blokują szkodliwe strony. W przeciwnym wypadku, gdy aplikacja pochodzi od nieznanego dostawcy to istnieje prawdopodobieństwo, że podmienisz serwery DNS na fałszywe i hakerzy mogą wtedy wykraść jakieś dane. Jeśli nie jesteś pewny zawsze możesz przeskanować telefon programem antywirusowym instalowanym na Androidzie, ale w tej kwestii wystarczy zdrowy rozsądek. Pobieranie z Google Play i czytanie komentarzy.
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
Michu_PL

Przede wszystkim dzięki za odpowiedź.
Jeśli chodzi ci o szczegóły już spieszę z wyjaśnieniem.
Chodzi mi tylko o słuchanie Radia pandora którego jeszcze w Polsce nie ma.Tylko tyle.
Aplikację zainstalowałem bezpośrednio z Google Play.
To ta
https://play.google.com/store/apps/detai...dnschanger
Osobiście to nie polecam instalowania takich aplikacji. Są to kolejne programy, które tak naprawdę chodzą niepotrzebnie w tle, a to co robią można rozwiązać w inny sposób. Jeśli korzystasz z sieci WiFi to możesz ręcznie ustawić serwery DNS np. Google. Możliwe, że wtedy radio zadziała bez dodatkowego, niepotrzebnego obciążenia.
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
Co ciekawe-na kompie radio chodzi mi bez żadnego rozszerzenia zmieniającego DNS,bez proxy bez niczego   ;P Lol2
Ale boję się,że zablokują moje IP jak się kapną.

Istnieje taka możliwość ??
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Skocz do: