Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dell Latitude 5421 vs Dell Precision 7550

Dell Latitude 5421 vs Dell Precision 7550
Cześć Wszystkim,

Stoję przed wyborem sprzętu, głównie używanego do pracy (obsługa baz danych, programowanie, Excel), ale również do zastosowań domowych (filmy, muzyka) i mam do wyboru modele o następujących parametrach:

Dell Latitude 5421 i7-11850H/32GB/512 SSD | Grafika zint. Intel UHD Graphics | Ekran 14,0" / Waga 1,49 kg

Dell Precision 7550 i7-10875H/32GB/512 SSD | Grafika nVidia Quatro T2000 | Ekran 15,6'' / Waga 2,49 kg

Czy moglibyście doradzić, która opcja będzie miała więcej plusów?
Czynnik ceny jest do pominięcia. Nie mają dla mnie większego znaczenia rzeczy typu klawiatura, czy jakość ekranu, bo laptop pełni głównie funkcję stacji roboczej i przez 90% czasu jest podłączony do zewnętrznych monitorów i otwieram go od czasu do czasu żeby służył za kamerkęOczko

Wg mnie, za Precision przemawia:
- dedykowana karta graficzna (wtedy pewnie doszłaby jeszcze możliwość pogrania w coś sensownego, choć mam znacznie gorszą kartę w komputerze stacjonarnym, która jak na moje aktualne potrzeby i tak daje radę).
- chyba seria "bardziej premium"

Za Latitude:
- nowszy i znacznie lepszy procesor
- mniejsze gabaryty i waga (raz na jakiś czas przemieszczam się z laptopem; choć z drugiej strony jeśli laptop jest na zewnątrz bez podłączonych monitorów, to wielkość jest poniekąd plusem).

Jak Wy to widzicie?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Dell Latitude 5421 vs Dell Precision 7550
To są trochę dwa zupełnie inne modele. Jeden to mobilny biznesowy model, drugi większa stacja robocza. Quadro to grafika dedykowana nastawiona na pracę, nie do gier. Wiec tutaj bym się nie napalał. Z drugiej strony nowa integra jest już przyzwoitej wydajności lepsza niż nie jedna dedykowanaOczko

Jeżeli chodzi o matrycę tutaj wygrywa Precision. Pewnie w większości innych kwestiach również. Tylko w jego cenie kupisz 2 pierwsze modele i jeszcze zostanie.

Ogólnie który nie wybierzesz spokojnie powinien spełnić Twoje oczekiwania. Jeżeli szukasz jeszcze wśród Dellów warto popatrzeć na serię XPS.

Dell XPS 15 9500 i7-10750H/32GB/1TB/Win10 GTX1650Ti

Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2021 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
^^^
Dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o inne modele, to niestety nie wchodzą w grę (polityki firmy).

Ok, kwestie gabarytowe, itp. są subiektywne i już do samodzielnego przemyślenia, ale jeszcze w kwestii wydajności - jak sądzisz, czy zestawiając ze sobą sam tylko procesor i kartę graficzną, można wskazać zwycięzcę?

Latitude: i7-11850H (benchmark: 20239) + integra
Precision: i7-10875H (benchmark: 15683) + nVidia Quatro T2000 (pewnie kilkukrotnie wydajniejsza od integry)

Czy jest między nimi również jakiś inny różnicujący parametr wydajnościowy, który pomijam?
W pierwszym modelu jest też dostępna wersja z MX450 (dedykowana). Jednoznacznie nie wskaże, skoro firma sponsoruje wybrałbym Precision.

Aczkolwiek który z tych dwóch nie wybierzesz sprawdzi się do Takiego użytkowania.
Szukasz pomocy z wyborem laptopa? >>Napisz do mnie<<
Jestem równiez na GG: 1484081 oraz facebooku link w moim profilu
Zestawienie polecanych laptopów. Ranking laptopów. Co warto kupić? 2021 r. - LINK ✅
Zanim napiszesz do mnie PW sprawdź czy masz uruchomione w swoich ustawianiach wiadomości prywatne, inaczej nie będę mógł odpisać.
Programy: Polecane / Nowe / Inne