Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dell gx280 - problem z dyskiem

Dell gx280 - problem z dyskiem
Witam
Mam komputer Dell GX 280, procek Pentium 4 2x 2.8 GHz z włączonym Hyper Threading, chipset płyty głównej Intel, Ram 2,5GB, System to Xp SP3 format 2 tygodnie temu. Problem jest następujący, czasem podczas gry nagle wszystko staje a z komputera słychać dźwięk jakby klik i po nim wziiii i po kilku sekundach wszystko rusza ponownie. Nie mogę ściągnąć żadnego torrenta bo non stop błąd CRC.. Jeśli się nie mylę dysk po prostu się restartuje ale nie mam pojęcia dlaczego. Sterowniki świeżutkie ze strony Della, kabel SATA ma może pół roku, zasilacz kupiony w zeszłe wakacje. Problem pojawił się ok. 3 miesięcy temu i jest bardzo irytujący. Nieraz wszystko działa ok, a raz ma zły humorek i podczas minuty potrafi się tak robić kilkadziesiąt razy na minutę. Wystarczy ze raz tak kliknie i odrazu przestawia się na tryp PIO i trzeba usuwać sterownik z menadżera urządzeń i restart pc, już mnie powoli szlag trafia..
Smart dysku :
http://imageshack.us/photo/my-images/826...014as.png/
HELP !!!
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Dell gx280 - problem z dyskiem
Nie dziwię się, że występują błędy CRC, ponieważ w "Smarcie" też jest ich mnóstwo. Skoro uważasz, że z kablem wszystko w porządku, pozostaje wina samego dysku lub płyty głównej. Poza tym, co ważniejsze, na dysku jest 17 niestabilnych sektorów, być może to bady logiczne i da się ich pozbyć. Jednakowoż uwzględniając jeszcze inne rzeczy oraz pojawiające się problemy, można spodziewać się, że dysk ma usterkę (ewentualnie płyta główna).
Zanim spróbowałbym pozbyć się niestabilnych sektorów (MHDD - "instrukcja", podmieniłbym dysk i sprawdziłbym, czy problemy nadal występują.
BTW, jaki masz ten zasilacz?
 Przeglądarka: opera
Zasilacz to Neotec Magnus 500W. Kompa zmieniam całkowicie w październiku i chciałbym żeby ten jeszcze te 2 miesiące jako tako przetrzymał.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: safari
E, to nie wiem, czy opłaca się przy czymkolwiek majstrować. Dysk działa zupełnie beznadziejnie...
 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
dell gx280 problem z dyskiem