Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Diodka od dźwięku nie zmienia koloru.

Diodka od dźwięku nie zmienia koloru.
Mam laptopa HP Pavilion dv3000, system operacyjny Vista Home Premium.
Niedawno, w celu przyspieszenia pracy systemu zostały w trybie awaryjnym wyłączone niepotrzebne aplikacje. Wtedy też przestała działać dioda od głośnika - nie zmienia koloru na niebieski jak się włączy dźwięk, choć dotknięcie jej zmienia to czy dźwięk jest włączony czy nie.
Niestety to nie ja wyłączałam te aplikacje, więc nie wiem jak ten proces odwrócić. Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić?
Próbowałam ponownie zaisntalować HP Quick Launch Buttons, jednak nie przyniosło to żadnego skutku, więc sądzę, że jednak trzeba coś zmienić w trybie awaryjnym.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: opera
RE: Diodka od dźwięku nie zmienia koloru.
Niech to zrobi ten, kto wyłączał. Możesz przywrócić system, ale czy jest sens cofać całą operację odchudzania/przyspieszania systemu dla koloru jednej diody?
Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie). 
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Mogę spróbować Ci pomóc:
W wyszukiwarce menu Start wpisz msconfig w wynikach powinieneś mieć tylko jedną pozycję - uruchom ją. Przejdź do zakładki "usługi" zaznacz na dole opcję "Ukryj wszystkie usługi Microsoft"(możesz je posortować w/g daty wyłączenia, bo tylko te mnie interesują) zrób mi screen tego co zostało, następnie przejdź do zakładki "uruchamianie" zrób screen tych programów (możesz je posortować w/g daty wyłączenia, bo tylko te mnie interesują), a ja Ci napiszę co uruchomić.
PC FORMAT
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Zrobiłam screeny, oto one:
Usługi:

Uruchamianie:

Przepraszam, że one tak w załącznikach, ale niestety zawsze miałam problem ze wstawianiem zdjęć na forum.
Broda - jakby mógł to zrobić ten, kto wyłączał to bym go oto poprosiła, niestety jest to niemożliwe. Wydaje mi się to dość oczywiste i takie uwagi są niepotrzebne, skoro ktoś pyta na forum, to pewnie nie ma innej możliwości.
I może to i racja, że kolor jednej diody nie jest warty przywracania systemu, mam nadzieję, że to się da zrobić inaczej.
A chcę to zmienić, gdyż po tym od razu widać czy dźwięk jest włączony czy wyłączony - dość przydatne.
Spróbowałbym tak w kolejności od najbardziej prawdopodobnych:
Usługi2 - Audio Service
Uruchamianie2 - IDT PC Audio
Uruchamianie2 - HP MediaSmart
Zaznaczaj pojedynczo, restart kompa i zobacz czy jest ok, jeżeli nie to odznacz poprzedni i zaznacz kolejny.
Możesz jeszcze przed zmianami utworzyć punkt przywracania systemu.

HP Quick Launch Buttons też masz odznaczony, można też spróbować, ale dokładnie nie kojarzę która aplikacja może za tą lampkę odpowiadać.
PC FORMAT
Dziękuję!!!
Pomogło Wesoły
Chodziło o tę pierwszą rzecz. Cieszę się niezmiernie, naprawdę Twoja pomoc jest nieoceniona.
Przy okzazji, korzystając z Twojej uprzejmości, mam takie pytanie:
ostatnio próbowałam przywrócić system do stanu, jaki był po kupieniu laptopa. Chciałam to zrobić za pomocą partycji recovery, niestety nie widział jej (a jest nie ruszana) i nie chciało tez ruszyć z płyt recovery. Czy przyczyną może być to, że tam w usługach jest wyłączony Recovery Service for Windows? Bo właśnie przy okazji zauważyłam i się tak zastanawiam.
Na razie zrezygnowałam z przywracania systemu, ale jakbym jednak w przyszłości zmieniła zdanie, to chciałabym wiedzieć.
Jeszcze raz dziękuję za pomoc!
Recovery Service for Windows to chyba jest program do robienia kopii zapasowej systemu.
Jak skończy się uruchamiać bios i zanim zacznie ładować system naciśnij F8 i wybierz "napraw system" po załadowaniu się z pośród kilku opcji powinna być opcja przywrócenia z partycji recovery ale jak akurat w nim jest zrobione to nie wiem. Ja na twoim miejscu zadzwoniłbym w poniedziałek do HP i zapytał.
Musisz jeszcze pamiętać, że jak zrobisz instalację z partycji recovery, to wszystkie dane na dysku c zostaną skasowane i należy je wcześniej zabezpieczyć najlepiej przy użyciu "łatwy transfer w systemie Windows" (czy jakoś tak, teraz jestem na W7 i nie pamiętam jak dokładnie się to nazywało)
PC FORMAT
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Jak zdecyduję się na przywrócenie systemu, to zgodnie z Twoją radą zadzwonię do HP, bo ja robiłam tak jak mówisz (pod F11 pojawiało się system recovery), niestety komputer uparcie włączał się normalnie.
A dane zabezpieczyłam, ale fajnie, że przypominasz, bo nigdy nic nie wiadomo. Wesoły
Wyjaśnienie:

Cytat:Niech to zrobi ten, kto wyłączał
Faktycznie - sformułowanie ma pewien wydźwięk pejoratywny (coś w stylu: "Niech naprawia ten, kto sp...").
W zamyśle chodziło mi o to, że najszybciej to ta osoba, która optymalizowała ci system będzie w stanie sprawdzić, który z wyłączonych elementów trzeba włączyć z powrotem (z całym szacunkiem dla tej osoby).

Tak czy siak - cieszę się, że koledze Fan udało się sprawnie ci pomóc.
Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie). 
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne