Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dlaczego Polacy hejtują wszystko co polskie?

Ściana  Dlaczego Polacy hejtują wszystko co polskie?
Do założenia tematu, zainspirował mnie temat ( pierwszy post ):

http://en.thewitcher.com/forum/index.php...na-jezyka/

generalnie, to ostatni post to dobrze podsumował:

Cytat:Loool, polski dubbing jest przecież rewelacyjny.
Aż tak bardzo przeszkadza Ci wszystko co polskie? Ja jestem dumny z takich drobnych rzeczy. Może jakimś dziwnym sposobem naprawdę Ci sie ten dubbing nie podoba, ale wydaje mi się że to zwykłe (i niestety bardzo powszechne) narzekanie na wszystko co rodzime, nawet jeśli jest to na światowym poziomie. Nawet tytuł POLSKIEJ gry, zrobionej przez POLAKÓW, na podstawie twórczości POLSKIEGO autora, musisz zmienić, bo myślisz że to fajne, i napisać po angielsku.
Nie ogarniam takich ludzi jak Ty. I przyznam, że jest mi przykro, że jest Was tak dużo. Sam nie wiem skąd się wzieliście. To tyle. Żegnam Państwa.

jakby się tak zastanowić...to tak rzeczywiście jest.

Zastanawiam się czy to jest kontynuowanie tradycji ( od lat Polacy byli wręcz "wyznawcami" kultury zachodniej, zawsze zachodnie = lepsze, co z resztą już w romantyzmie było krytykowane przez poetów ), czyli wychowywania Polaków w kulturze wręcz poddańczej do zachodniej, czy po prostu plaga typowych "polaczków"? Szczerbol

Bo w sumie widać to na każdym kroku, ba nawet Polacy za granicą są słynni, z tego że to chyba jedyna nacja, która psioczy na swój kraj i kłóci się "ze swoimi", zamiast sobie pomagać. Szczerbol

Jak myślicie - czy tak faktycznie jest, czy to tylko tak wygląda, z czego to wynika i do czego to dąży?

Mi się osobiście zawsze chcę brechtać z tego...szczególnie jak widzę ludzi nachalnie spamujących angielskim na forach, co wygląda wręcz na formę lansu ( co prawda mi też się czasami zdarza, ale nigdy nie wypisywałem całych zdań bo to takie "cool" i w ogóle... ), albo modlitwami na forach typu gram.pl / gry online: "OBY TYLKO TA GRA/FILM NIE BYŁA PO POLSKU - ELO".
Na filmwebie nawet kiedyś niezły szum był, ludzie czekali na pl suby a jakiś frajer oczywiście stwierdził "było się angielskiego uczyć"...fajnie, że angielski w tej produkcji był na poziomie CPE...

No głupkowate to jest po prostu. Szczerbol
Jakoś nie wyobrażam sobie, aby szanujący się Niemiec czy Rosjanin wyobrażał sobie produkcje, w innym języku niż jego ojczysty...a Polacy są wręcz dumni jeżeli będzie po obcyszemu. Szczerbol
YES
WE
CAN
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Dlaczego Polacy hejtują wszystko co polskie?
No, bo może temu człowiekowi faktycznie nie spodobał się polski dubbing, i chciał zmienić na angielski?
Co w tym dziwnego?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(21.04.2013, 19:13)Milgo napisał(a): No, bo może temu człowiekowi faktycznie nie spodobał się polski dubbing, i chciał zmienić na angielski?

To był tylko przykład, ogólnie taki hejting dla hejtingu obserwuje od dawna, z resztą - gdybyś uważnie przeczytał podany cytat, to nie musiałbyś zadawać tego pytania.

A generalnie to jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, aby angielski Wiedźmin mógł się podobać bardziej niż polski - grałem w obie wersje i ogólnie jeżeli chodzi o fantasy średniowiecznych klimatach...to angielski z polskim nie ma szans.
YES
WE
CAN
(21.04.2013, 19:10)Edward Elric napisał(a): szczególnie jak widzę ludzi nachalnie spamujących angielskim na forach, co wygląda wręcz na formę lansu ( co prawda mi też się czasami zdarza, ale nigdy nie wypisywałem całych zdań bo to takie "cool" i w ogóle... ),
A czy gdybyś nie dostał za to warna, to nie byłoby czasem tak, że angielskim spamowałbyś coraz więcej? Dlaczego Tobie się to "czasami" zdarza, a innym nie? Chcesz zaszpanować? Jak to jest? Może jesteś fanem Andżeliki z "Włatców Móch"?
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
No właśnie, piszesz o tych angielskich stawkach, a na tym forum nie znam osoby która by bardziej spamiła angielszczyzną od Ciebie.
Sprzedam RAZR PW
 System operacyjny: linux Przeglądarka: opera
(21.04.2013, 19:21)kamel16 napisał(a):
(21.04.2013, 19:10)Edward Elric napisał(a): szczególnie jak widzę ludzi nachalnie spamujących angielskim na forach, co wygląda wręcz na formę lansu ( co prawda mi też się czasami zdarza, ale nigdy nie wypisywałem całych zdań bo to takie "cool" i w ogóle... ),
A czy gdybyś nie dostał za to warna, to nie byłoby czasem tak, że angielskim spamowałbyś coraz więcej? Dlaczego Tobie się to "czasami" zdarza, a innym nie? Chcesz zaszpanować? Jak to jest? Może jesteś fanem Andżeliki z "Włatców Móch"?

Pewnie z przyzwyczajenia, przebywam na pewnym forum ( dobrym pod względem merytorycznym, ale... ), na którym jest niepisany obowiązek spamowania angielszczyzną, z tym że na o wiele większą skale niż powód mojego warna ( często jest tak, że cytuje się 2 zdania po polsku i daje komentarz w całości po angielsku... ),ludzie z resztą na porządku dziennym chwalą się oglądaniem produkcji wyłącznie z angielskimi napisami (:F), z resztą niektórych angielskich zwrotów się używa bo trudno sensownie to powiedzieć po polsku ( np. jakoś dziwnie by było przekładać slangowy zwrot "next-level gaming" na polski ).

Poza tym temat nie tyczy się akurat tego przypadku, bo ten nie zdarza się tak często ( przynajmniej na razie ).
Prosiłbym jednak wypowiadać się "bardziej w temacie".

A ogólnie mimo wtrąceń to jestem akurat zwolennikiem, polskiego dubbingu itd. - za co na 1 lepszym forum stricte gry/filmy byłbym pewnie zgnojony od nieuka i bezguścia. :F

Pzdr.
YES
WE
CAN
Wybaczcie za OT, ale...

Edward Elric napisał(a):z resztą

zresztą Wesoły
Czepiasz się, może po prostu niektórzy wolą grać z angielskim dubbingiem. To, że Ty wolisz grać z polskim nie oznacza, że inni też muszą.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Na 15 zdań napisał 5 słów po angielsku. To chyba nie jest spam?
Cieszcie się, że po japońsku nie pisze. Szczerbol

Co do tematu, fakt, ludzie często narzekają na polskie rzeczy. Powód? Chyba taki, że to "modne". Fakt, są rzeczy, na które można ponarzekać, takie jak dubbingi filmów, w sensie typowy lektor, zamiast zmiany ścieżki dźwiękowej na polską, ale jednak nie ma co aż tak narzekać na wszystko co polskie.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
czemu polacy wszystko hejtuja czemu polacy sie hejtujadlaczego hejtujecie lewandowskiegodlaczego polacy narzekajądlaczego polacy wszystko hejtujahejtują lewandowskiegonajbardziej hejtujace państwopolacy hejtująpolacy na wszystko