Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Do 3500zł - następca mi 9 z dobrym aparatem.

Do 3500zł - następca mi 9 z dobrym aparatem.
Hej! Oddaję swoją prawie 3 letnią mi 9 ojcu i zamierzam kupić sobie coś nowego Wesoły W mi9 irytował mnie głównie słaby sot, średnie zdjęcia i zdarzające się problemy z miui oraz reklamy w nim. Szukam czegoś z bardzo dobrym aparatem, długim wsparciem i fajnym sot'em. 

1. Ile masz pieniędzy do przeznaczenia na telefon/tablet?
3500 do 4000 jeśli bardzo warto będzie dopłacić
2. Chcesz urządzenie z sklepu internetowego, Allegro czy komisu komórkowego?

Sklep internetowy / stacjonarny
3. Telefon/tablet musi pochodzić od znanej firmy?

Teraz miałem xiaomi i oprogramowanie w sumie nie było najlepsze ale jestem otwarty na uargumentowane propozycje.
4. Do czego telefon/tablet ma być wykorzystywany? - podaj funkcje, na których przede wszystkim Ci zależy.

Fotografia, przeglądanie internetu, odpisywanie na maile, sporadycznie rozmowy.
5. Interesuje cię zwykły telefon, mały smartphone (do 4.5"), smartphone (od 4.5" do 5.5") czy może phablet (powyżej 5.5")? W przypadku tabletów: mały (7"), średni (8") czy duży (10" i więcej)?

Smartphone powyżej 6"
6. Jaki system operacyjny preferujesz? Będziesz modyfikować oprogramowanie?

Właśnie tutaj problem czy warto zrezygnować ze 120hz na rzecz długiego wsparcia w ip12.
7. Używany wchodzi w grę, czy może tylko nowe egzemplarze?

Tylko nowe
8. Ile pamięci jest ci potrzebne?

Najlepiej 128 ale na 64 też da się zmieścić :D 
9. Dodatkowe uwagi lub informacje (np. jeśli interesuje cię muzyka z telefonu, podaj swój model słuchawek).

Mam creative outlier air gold, więc chyba żadna różnica.

Wybrałem już kilka telefonów i prosiłbym o pomoc w podjęciu decycji. Jestem jednak otwarty również na propozycję innych urządzeń.
-Xiaomi mi 11 (Nie wiem jak będzie z tym miui i przyszłym wsparciem)
-Samsung galaxy s21 (Wydaje się urządzeniem najbardziej kompletnym. Nowe exynosy radzą sobie bardzo dobrze)
-Oneplus 9 (specyfikacja bardzo dobra, nie wiem jak z nakładką i przyszłym wsparciem.)
-Iphone 12(Tutaj pytanie czy warto zrezygnować z ekranu 120Hz i zgodzić się na notcha za bardzo dobrze zoptymalizowany i wspierany system.)

Pozdrawiam,
Michał.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Do 3500zł - następca mi 9 z dobrym aparatem.
Nakładka to największy plus Oneplusa , jest świetna i walczyć z nią może tylko czysty android .
S21 niedługo ma wyjść wersja FE ... być może dostanie snapdragona
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
RE: Do 3500zł - następca mi 9 z dobrym aparatem.
Zapomniałem odpowiedzieć ale zdecydowałem się na galaxy S21+ :D Jestem bardzo zadowolony i różnica po przesiadce z mi9 jest ogromna. Tegoroczny exynos jest o wiele lepszy niż 990.
Ryzen 5 2600|Asrock X370 Fatal1ty Gaming X|Seasonic Focus Plus Gold 550w|16gb DDR4 3000mhz CL16 Goodram Iridium X|Goodram Iridium Pro Gen.2 240gb|Toshiba DT01ACA100 1TB|SilentiumPC Fortis 3 V2|MSI GTX 1060 6gb gaming X|SilentiumPC RG4T Pure Black|
Programy: Polecane / Nowe / Inne