Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dobór odpowiedniej książki do nauki

Dobór odpowiedniej książki do nauki
Witam.
Według uczelni, w której się uczę podstawy programowania mam opanowane. Teraz uczęszczam na programowanie obiektowe, ale mimo wszystko, chciałbym zacząć naukę od początku, bo na pewno i z podstaw coś mam nieopanowane.
Czy książka:
Symfonia C++ standard - Jerzy Grębosz
daje możliwość nauki nie mając pojęcia o programowaniu, czy aby ją zrozumieć trzeba mieć jakąś podstawową wiedzę?
Po prostu chcę by wszystko było jasno napisane i bym mógł zacząć od początku naukę zakładając, że nigdy nie miałem nic wspólnego z programowaniem.
Ta książka jest dla mnie?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Dobór odpowiedniej książki do nauki
(01.04.2015, 23:57)szefusik napisał(a): Witam.
Według uczelni, w której się uczę podstawy programowania mam opanowane. Teraz uczęszczam na programowanie obiektowe, ale mimo wszystko, chciałbym zacząć naukę od początku, bo na pewno i z podstaw coś mam nieopanowane.
Czy książka:
Symfonia C++ standard - Jerzy Grębosz
daje możliwość nauki nie mając pojęcia o programowaniu, czy aby ją zrozumieć trzeba mieć jakąś podstawową wiedzę?
Po prostu chcę by wszystko było jasno napisane i bym mógł zacząć od początku naukę zakładając, że nigdy  nie miałem nic wspólnego z programowaniem.
Ta książka jest dla mnie?

Jeśli chodzi o sposób napisania - jest to dość prosta książka, Jeśli chodzi o wiedzę programistyczną za dużo jej mieć nie trzeba, jednak - należy pamiętać, że jest to dość leciwa pozycja i troszkę ma odstępstw tudzież braków, dlatego po tej lekturze, albo nawet w trakcie warto coś aktualnego przeczytać
niektórzy zamiast Symfonii polecają: C++. Potęga języka. Od przykładu do przykładu Nie wiem, czy lepsze, ja uczyłem się z Symfonii, ale to było jeszcze w połowie lat 90, więc nie było nawet standardu C++98 Wesoły I uważam, że książka nie była zła, ale wymaga uzupełnienia. Wtedy dobra będzie książka osoby związanej z powstaniem języka:
Język C++. Kompendium wiedzy Tu masz i coś dla początkujących i zaawansowanych, ale książka odrobinę trudniejsza, za to kompletna.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Ja sam uczyłem się z Symfonii i muszę przyznać, że ciężko jest tej książki nie zrozumieć. Jeśli chodzi o to czy musisz coś wiedzieć z programowania to odpowiedź brzmi nie. Wszystko jest tam wytłumaczone od samego początku. Więc jeśli chodzi o osoby zaczynające to ta książka jest idealna, a przede wszystkim nie pisana aż tak formalnie jak wiele innych. Czytając ją masz wrażenie jakbyś rozmawiał z kolegą, a po przez liczne analogie do rzeczywistości pozwala zrozumieć różnego rodzaju zagadnienia. Także dla początkujących, zdecydowanie polecam.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Ta książka jest świetna na początek, jednak ma już trochę lat i warto ją uzupełniać jakimś kursem. Na cpp0x.pl jest bardzo fajny, jestem skłonny powiedzieć że najlepszy.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne