Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Domowa sieć internetowa

Domowa sieć internetowa
Witam

To mój pierwszy post na tym forum więc jeżeli nie ten dział to proszę o przeniesienie
do rzeczy chodzi o pomoc we właściwym wyborze sprzętu tak aby wszystko działało najsprawniej Język

moja sytuacja wygląda tak, iż na działce mam 2 budynki gdzie do jednego pierwszego dociągnięty jest telefon stacjonrany (dom1)
z tego domu poprowadzony jest kabel internetowy (taki na zewnątrz) do domu 2
i podłączony do routera który rozprowadza sygnał po domu 2

następnie na parterze są 2 telewizory do których podłączone są dekodery N'ki
ale aby one mogły działać muszą pracować w jednej sieci, i aby nie ciągać kabli po całym domu postanowiłem kupić 2 routery które ustawiłem jako AP, dzięki czemu zasięg wifi był rozszerzony o zasięg generowany przez te 2 routery, zaś dekodery widziały sie nawzajem

niestety jedna z pechowych burz ostatniego lata, sprawiła iż "router 2" się spalił, w "router 1" poszły 2 gniazda lanowe oraz w PC'cie spaliło się gniazdo na płycie głównej

jako iż nie miałem czasu się tym zająć jako router w dom 2 wykorzystałem jeden z AP
zaś w Dom 1 po prostu zmieniłem gniazdo do którego podłączyłem kabel, oraz do PC'ta kupiłem bezprzewodową kartę sieciową

[Obrazek: qxjegn.jpg]

sprzęt jaki obecnie posiadam to:

AP- 2x TL-WR740N
Router 1- Edimax AR-7084gA
Router 2- (spalony Smutek )

Internet jaki posiadam to Neostrada 10mb i jest ona skonfigurowana na edimax'ie
zasadniczo chciałbym poradę w zakupie routera 1 i routera 2
e.w może zamiast kablowo tę sieć pomiędzy domami połączyć bezprzewodowo (podejrzewam jednak iż wiążę się to z dużo większymi kosztami, co obecnie raczej jest mi zbędne (e.w plany na przyszłość Język) )
router 2 ma za zadanie odbierać sygnał od routera 1 i go przekazywać dalej przez wifi i na lan (wifi najlepiej tak żeby odbierało w całym domu)
wielkość domu 2 (pow użytkowa 220m^2 (piętro+ parter)
chciałbym aby ten router był w stanie "obsłużyć" ten dom
dodam iż sygnał z routera którego używam obecnie (tego AP) nie dociera do hmm 3 pomieszczeń (wiem że ap jak sygnał złapie to przekazuje go dalej, ale chodzi o to aby do obydwu ap docierał sygnał z routera 2, tak aby widziały się nawzajem - były w jednej sieci, inaczej dekodery nie ruszą Język)
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
czy mozna routerem zlapac sygnal wifi i przekazac go dalej?