Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Doradźcie wybór oprogramowania do ~10 000 zł

RE: Doradźcie wybór oprogramowania do ~10 000 zł
dziękuję bardzo za cenne uwagi - szkolenia będą przewidziane jako kolejny etap po zakupie sprzętu.

(03.12.2013, 16:05)koneton napisał(a): Sam pakiet od Adobe to lekko licząc 6400. Do tego Windows i MS Office około 2000zł. Na Corel Draw GS X6 już nie wystarczy...

Funkcjonalność i łatwość obsługi to rzecz bardzo względna. Powinieneś napisać jakiej funkcjonalności oczekujesz i wtedy szukać optymalnego rozwiązania. Na potrzeby jakie opisałeś w pierwszym poście w ogóle nie potrzeba takiego oprogramowania. Nawet nie każdy profesjonalny grafik musi mieć cały komplet jaki opisałeś. Na potrzeby specjalisty ds marketingu i e-commerce spokojnie wystarczy Windows i MS Office, a resztę uzupełnią darmowe programy.

czyli zrezygnować z programów a zato kupić jeszcze mocniejszy komputer ?
czy to nie mija się z celem wydać na komputer ~17 000 a nie mieć na nim zadnego " konkretnego " oprogramowania ?

nawet jeśli obecnie pewne funkcje będą rdzewieć nie znaczy ze w przyszłości w ramach powiedzmy doszkalania kadry nie zaczną one funkcjonować

nie sądziłem ze tak trudno bedzie wydac pieniadze ! Krzywy
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Oczywiście, że kupowanie droższego sprzętu mija się z celem. W wielu firmach pracownicy podzieleni są na grupy w zależności od wykonywanych zadań. Większość ma sprzęt za 2-3 tysiące, programiści i osoby potrzebujące lepszych narzędzi mają zabawki za 5-7 tys., a jednostki wybitne (np. graficy) mają maszyny za kilkadziesiąt tysięcy - często są to komputery Apple.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
a ja stoje w sytuacji w której mam 20 000 do wydania i jak ich nie wydam i kupie komputer za 2000 - który by wystarczył , reszta kasy poprostu przepadnie - stracimy ją i CH.... dlatego mi tak cięzko powiedzieć czego potrzebuje - bo jak sam zauważasz - nie potrzebuje tego , ale grzechem by było nie wziąć jak dają . dlatego chciałem uzyskać porade co do optymalnego wykorzystania tych środków - poprostu muszę je wydać ! : ]
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Jeżeli wydasz ją na sprzęt który nie będzie używany w pełni swoich możliwości oraz na programy które są zbędne - także ją stracisz.

Nie mów o optymalnym wydawaniu środków skoro kupujesz zbędne rzeczy - powiedz, że chcesz wydać jak najwięcej. To spora różnica. Specjalista od e-commerce połowy z tych programów nawet w połowie nie wykorzysta.
Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne