Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dostęp do internetu przez modem analogowy

Dostęp do internetu przez modem analogowy
Zainstalowaliśmy Neostradę z telewizją. Przed umową zapewniano nas, że wszystko będzie działać. Telewizja działała dwa dni, a monter, którego wezwaliśmy do awarii, orzekł, że telewizja nie ma prawa u nas działać, bo nie ma warunków. TP ma to odkręcić, ale muszą nam wyłączyć internet na jakiś czas - podobno na tydzień, ale jakoś nie wierzę, że dotrzymają terminuOczko
Mam jeszcze modem analogowy. Czy jeśli wyłączą nam internet, możliwe będzie połączenie się przez dial-up? I jakiego nr dostępowego użyć? Czytałam, że ten stary od TP już nie jest aktualny? W ogóle artykuły w sieci na ten temat są dość stare i chyba nieaktualne? Jaki nr dostępowy zadziała na pewno? Potrzebuję internet do nauki i pracy i nie mam czasu na metodę prób i błędów. Czy modem da się podłączyć na Windows XP i 7? Laptopa mam na pięterku, a na parterze domku jest gniazdko telefoniczne, czy jest szansa, żeby internet działał na górze? Jak w ogóle podłączyć modem? W internecie ciężko znaleźć coś na ten temat, chyba ta technologia jest już nie używana...
Dziękuję za wskazówki
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
RE: Dostęp do internetu przez modem analogowy
Internet dial-up jest i był bardzo drogi i chyba ta technologia już nie działa. Proponuję zakup zestawu starter+modem za 220-250 zł; jest to internet na kartę bez umowy i abonamentu ,a modem jest bez blokady operatora. Gdy już nie będzie potrzebny,(bo włączą internet) to zawsze można doładować konto i zabrać laptop i internet np.na wakacje. http://www.heyah.pl/#/mobilny-internet/i...komputerze http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy...t_na_karte Przed zakupem radze sprawdzić czy jest zasięg w miejscu zamieszkania.
Innym wyjściem jest znalezienie niezabezpieczonej sieci WIFI lub poproszenie o podłączenie się do sieci sąsiada. Według mnie nie ma innych możliwości podłączenia się do internetu.
[Obrazek: userbarpcf.gif]
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
internet analogowyanalogowy internetczy działają modemy analogowe do internetuwto na dostęp analogowyinternet przez modem analogowyinternet analogowy modem tpsainternet analogowy co to takiegodostęp do internetu przez modem analogowydostęp do internetu przez modemczy można sie jeszcze połączyć przez analogowy modem