Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Drugi spalony zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W!

Drugi spalony zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W!
Witam was! Otóż w połowie sierpnia złożyłem kompa dla młodszego kuzyna na drunkbear dzięki pomocy rekyza. Komputer przyszedł gdzieś 22 sierpnia, a po 2 tygodniach padł zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W. Oddałem na gwarancje i po niecałym tygodniu otrzymałem nowy. Niestety wczoraj problem znów się powtórzył - spalony zasilacz. Podobno kuzyn uśpił komputer i jak przyszedł za jakaś godzinkę kliknął myszą, aby go wybudzić i własnie powiedział, że wtedy było słychać takie ciche piknięcie (obstawiam, że to było takie coś jak nagłe odłączenie zasilania). Nie jest pewny, czy jak wrócił to był dalej w śpiączce. Będę musiał znowu odesłać na gwarancję. I zmierzam do tego, co mogło byc tego przyczyną? Burzy nie było, zasilacz raczej się spalił gdzieś w środku, wtyczka do płyty głównej nie ma śladów przepalenia.
Nawet zasilacz na chwile się nie uruchomi - kompletnie nic. Próbowałem też na krótko (zielony + czarny). Listwa raczej nie jest jakaś tandetna. Tutaj łapcie specyfikację kompa i proszę o odpowiedzi. Nie chcę, aby kolejny zasilacz po niecałym miesiącu padł.A zasilacz jest wg mnie jednym z lepszych. Wściekły

Specyfikacja:
-Intel Core i3 4330 3,4 GHz
-ASRock H81M
-SilentiumPC Vero L1 500W
-VTX3D R9 270X X-Edition 2GB DDR5
-Crucial Ballistix Sport 4GB (1x4GB) 1333 MHz CL9
-Seagate Barracuda 3.5'' 1TB ST1000DM003
-LG GH24NS95RBBB OEM
-Zalman ZM-T3
- + listwa zasilająca Tracer KTM:30406
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Drugi spalony zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W!
1. Czy w domu nie ma jakiś przepięć?
2. Trzeba sprawdzić PC w innym pomieszczeniu/ inne gniazdko
3. Co do zasilacza nie oszukujmy się SilentiumPC jest średnia półką(sam posiadam). A model SilentiumPC Vero L1 500W nie jest "super dobry".
Uwaga armind oszust, proszę nie handlować z tym użytkownikiem.
Kupiłem dysk, dysku nie dostałem jak i również pieniędzy.

ps: Jeśli nie odpowiadam w temacie dłużej niż 3dni, proszę o przypomnienie na PW z linkiem do tematu.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Drugi spalony zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W!
Nic wiele nie zrobisz. Pozostaje odeslac zasilacz na gwarancje i jak przysla nastepny to sprobowac na innym gniazdku. Jesli sytuacja sie powtorzy to mozesz zarzadac zwrotu kasy i kupic inny zasilacz jakis lepszy.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne