Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Drukarka HP officjet 4500 - jakość skanu

Drukarka HP officjet 4500 - jakość skanu
Witam, mam mały problem, bądź pytanie jak rozwiązać coś z czym mam problem ;p. Niedawno popsuła nam się drukarka, i mój ojciec bez moich żadnych rad, bądź ukierunkowania na jaką drukarkę, zakupił sam taką jak w temacie. Cóż niby jest ok, aczkolwiek nie rozumiem w tej drukarce 1 kwestii. Cóż już mojemu starszemu skopiowałem kartę w sposób "kolorowy" ponieważ miały w sobie coś z kolorami rzecz jasna, oczywiście można w sposób czarno - biały(czyli zwykły dokument), cóż po skopiowaniu kopia wygląda niemal idealnie jak oryginał, no chyba że chcemy się czepiać głębi czerni ;p, bądź idealnie tego samego koloru ;p. Problem zaczyna się w miejscu gdy chcę zeskanować dany dokument aby zapisać już go na dysku aby go wysłać lub po prostu mieć go. Podzielę może jak działają etapy skanowania i kopiowania.

Kopiowanie - sam odczyt strony trwa kilka sekund, około 3-5 (nie liczyłem dokładnie)
Skanowanie - (i to jest dziwne...) wstępny skan trwa tak samo jak wyżej czyli 3-5 sek. w podglądzie w oknie HP widać nasz dokument w stanie takim jak oryginalnym, więc wydaje się że jest ok. Aczkolwiek aby zapisać trzeba kliknąć na zakończ. Zaś nad tym przyciskiem widnieje napis że dokument zostanie zeskanowany jeszcze raz... gdzie skan teraz zależy od jakości ustawionych DPI... co strasznie wkurza, dajmy na to że jest ustawiony na podstawową wartość 200. Skanuję w miarę szybko 2 raz, aczkolwiek to już około 10 sek. Po czym otwiera nam się w paincie skan/bądź innym programie gdzie jest gotowy do zapisania... aczkolwiek problem jest w tym miejscu. Dokument wygląda jak "poszarpany" przez masę kropek jasnych bądź lekko ciemnych, jednak im bardziej przybliżymy widok tym więcej ich widzimy. Po ustawieniu wartości 2 skana na np. 600 DPI to skanuję mi strasznie długo, ok. 20 sekund..., dokument nie posiada już takiej sporawej ilości kropek i po przybliżeniu też jest ich mniej.

Cóż więcej DPI już dawać nie chciałem, bo czekać 45 sekund na 1 kartkę ochoty nie mam... Już moja stara drukarka Lexmark X1250... dużo lepiej skanowała, fakt strona leciała po około 8-10 sekund, ale po przybliżeniu normalnie widziałem czcionkę bez kropek w niej wkopanych -_-.

Dlaczego tak jest ?

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Drukarka HP officjet 4500 - jakość skanu
polecam irfanview 4.33 i opcje acquire/batch scanning z menu file.

nalezy wywalic calkowicie wszystko co tam z plyty sie zainstalowalo,

nastepnie recznie dodac tylko sterowniki drukarki i skanera.

pojawiac sie bedzie tylko ramka z podstawowymi opcjami gdzie latwo ustawic obszar i dpi Wesoły

wszystko bedzie dzialac o niebo lepiej. epsona dx5000 w ten sposob uzywam jako skanera.

co do tych kropek. zapewne lepiej skanowac na kolorowo lub na szaro niz tylko czarny.

sprawdz ustawienia. zazwyczaj jest auto, simple i expert. radze w expercie pogmerac i zapisac optymalne ustawienia na rozne warianty.

skanowalem jakies dokumenty tonami to wiem ze da sie wylaczyc prescan.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
dragon ball skany pljak zeskanowac dokument ,żeby go wysłac drukarkahp