Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Drukarka do 200-300 zł

Drukarka do 200-300 zł
Witam serdecznie ! 

Chciałbym kupić drukarkę do użytku domowego. Rzadko coś drukuje, ale czasami jest potrzeba. Zależy mi na niskich kosztach eksploatacji i fajnie jakby miała skaner. Możecie coś polecić ? 

Pozdrawiam.  
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Drukarka do 200-300 zł
Za 300 zł niskie koszty wydruku to żart obecnie takiej drukarki nie ma no chyba że dla ciebie tanio to 100 zł za komplet tuszu 15 ml . Prawdziwe tanie drukowanie zaczyna się od 600 zł w górę taka prawda . Chyba żebyś dorwał jakiegokolwiek Epsona z serii XP + wieczne tusze kiedyś za 300 zł nową w sklepie kupiłeś dzisiaj niestety już prawie nie występują . Pamiętaj tania drukarka = w 99 % drogie tusze nic z tym nie zrobisz .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
To która drukarka będzie najbardziej opłacalna do domu ? Myślałem o HP DeskJet 2720.
Do 300 zł żadna drukarka nie będzie opłacalna przecież ci powtarzam czego nie rozumiesz ? Drukarka którą podałeś to najtańsza półka drukarek z drogimi tuszami jeśli ci pasuje płacić 1/3 ceny drukarki za JEDEN komplet tuszy to droga wolna . Do 300 zł w zasadzie z nowych nie ma znaczenia co weźmiesz czy to HP czy Canon ceny tuszy będą wysokie . Tak jak mówiłem tania drukarka równa się drogi tusz i mała dostępność zamienników zwykle .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
A ile potrzeba tuszu do takiej drukarki ? Widziałem że pojemnik 2,2 ml kosztuje ok 45 zł, a 5 ml 75 zł. Ja jakoś dużo nie drukuje, więc pewnie tuszu by starczyło na długo, tylko tusz chyba może zaschnąć. Głównie to dokumenty drukuję, więc czarny tusz wystarczy.
Co ? Jakie 5 ml jakie 2 ml ? Jak tam po 15 ml jest kartridż ?

Tak jak mówię komplet ok 100 zł może trochę mniej kartridże kolory 15ml czarny trochę większy zwykle .

Dla porównania Epson XP jakikolwiek plus wieczne tusze . Butelki 4 x 100 ml 40 zł ( zamiennik ) ale uzupełnianie strzykawką .

https://www.123drukuj.pl/HP-305-3YM61AE-...40581.html
Chodziło mi o taki. Przepraszam, trochę zielony jestem jeśli chodzi drukarki, pierwszy raz kupuję i nie wiem ile tam tuszu trzeba.
Masz rację nie popatrzyłem ale to nie zmienia faktu że to jest strasznie drogo . Tak masz rację jeśli drukarka długo nie drukuje tusz może zaschnąć w głowicy na tyle że drukarka przestanie drukować dotyczy to WSZYSTKICH drukarek atramentowych . Przyjęło się że powinno się drukować przynajmniej kartkę na tydzień by zniwelować ryzyko zaschnięcia głowicy .

W twoim przypadku jeśli drukujesz tylko dokumenty to najlepszym rozwiązaniem byłaby czarno biała drukarka laserowa

Wtedy nie martwisz się o zasychanie bo toner nie zasycha toner wystarcza na ok 1000 1200 stron ( zależy oczywiście jaki ) wady tanie drukarki laserowe NIE POSIADAJĄ skanera tylko druk jednokolorowy no i ostatnio podrożały jak wszystko kiedyś taką tanią drukarkę laserową kupiłeś za 300 zł a teraz pod 400 zł idą ale nato nic ci nie poradzę już . Smutek

Według mnie obecnie żadna nowa drukarka do 300 zł nie ma po prostu sensu płacić 1/3 ceny drukarki za komplet tuszy to frajerstwo trochę . Więc albo dołożyć do budżetu albo szukać używek jakichś jak już się tak upierasz na te 300 zł maks . No chyba że naprawdę ci nie płacić 100 zł za komplet tuszu po 2 ml w Hpku ale sam przecież pisałeś o niskich kosztach wydruku to się zdecyduj bo jedno wyklucza drugie .

Jaką drukarkę laserową polecisz ?
Może któraś z tych ?
HP LaserJet Pro M15a drukarka laserowa monochromatyczna
Brother HL-1110E
admin: usunęliśmy linki. W dziale Sprzęt obowiązuje zakaz linkowania do sklepów internetowych. 
Hmm osobiście mam większe zaufanie do Brothera ale widzę ceny tonerów są podobne więc w sumie bierz którą chcesz . Tylko obie są bez skanera jak już mówiłem tylko druk .

Programy: Polecane / Nowe / Inne