Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dwa Windowsy?

Dwa Windowsy?
Uruchamiam sobie spokojnie komputer i każa mi wybrac, który windows chce uruchomić Ysz oczywiscie mam zainstalowany tylko jeden Windows i jest to XP. Zaczęło sie to pojawiac po tym, jak przez przypadek, orzy próbie reinstalacji systemu wypralem zła partycje no i wtedy miałem 2 windy, ale później formatowałem cały dysk, jednak dalej mam ten problem Smutek
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: Dwa Windowsy?
Zapewne pozostał jakiś wpis w rejestrze czy coś w tym stylu i ma napisane, że ma Ci się pytać którą windę włączyć. Spróbuj wyczyścić rejestr np. odkurzaczem.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
To tak. Zobacz, która pozycja na liście przy uruchomieniu kompa się poprawnie uruchamia, po czym przejdź do Panel Sterowania > System > Zaawansowane > Uruchamianie i Odzyskiwanie [Ustawienia] i wybierasz Domyślny System Operacyjny, czyli ten który ma się uruchomić bezpośrednio po uruchomieniu. Wybierasz odpowiedni i odhaczasz Czas wyświetlania się listy systemów operacyjnych.
Proszę odszukać na dysku i ładnie pokazać nam plik Boot.ini. Duży uśmiech
boot.ini wpisany do szukajki forumowej rozwiązanie (a nawet kilkaOczko ) przyniesie.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
w pliku boot.ini (chyba dobry znalazlem) po otwarciu w notatniku:
Cytat:[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect
zaznaczyłem, który system sie ładuje

1. czy skasowac linijke multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect ??
2. czy w TIMEOUT zmienic "30" na "0" ??
Cytat:2. czy w TIMEOUT zmienic "30" na "0" ??

Ustaw na 30 (30 sekund- tyle czasu będziesz miał na wybranie systemu)

Chyba trzeba skasować ten wpis:
Kod:
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect

Ale nie wiem na 100%
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
~BC~ napisał(a):Chyba trzeba skasować ten wpis:
Kod:

Ale nie wiem na 100%

usunałem ten wpis... no i zmienilem z 30 na 0(bo po co mam wybierac 1 system przez 30 sekund?) i jest wszystko OK
Jak usunales bledny wpis, to te 30 juz nie mialo znaczenia. 30 sekund bylo by odliczane tylko w przypadku, jak mial byc kilka systemow do wyboru. Jak masz jeden wpis, to sekundy juz nie sa odliczane. A na przyszlosc mala drobna rada Wesoły Zamiast wykasowywac wpisy w boot.ini, lepiej jest je "wykomentowac", czyli na poczatku linijki wstawic ";". W razie pomylki mial bys mozliwosc to cofnac.
Pozdrawiam.
Ajgor
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
dwa windowsy