Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dwa pytania dotyczące mojej płyty

Dwa pytania dotyczące mojej płyty
Witam! Jak w temacie, mam pytanka co do mojej płyty głównej:
1. Co to jest to pod socketem, przypominające procesor graficzny albo AMD Athlona, przykryte radiatorem?
2. Dlaczego to coś, co opisałem powyżej tak strasznie się grzeje? Po kilku minutach aż parzy...

Moja płyta główna to Fujitsu Siemens D2151-A1. Info o płycie + zdjecie: http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesuppo.../D2151.htm
 System operacyjny: linux Przeglądarka: safari
RE: Dwa pytania dotyczące mojej płyty
Jest Mostek północny, inaczej chipset. Grzeje się ponieważ ma mały radiator i nie ma wentylatora.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Ale to normalne żeby się grzał tak mocno? Jak napisałem wyżej, po kilku minutach pracy aż parzy.
Skoro powodem wysokiej temperatury jest brak coolera, to zamontowanie wiatraczków w obudowie zwiększy przepływ powietrza i zmniejszy trochę temperaturę Northbridhe'a?
Powinien zmniejszyć, możesz także na nim wymienić pastę bo zapewne jest stara.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Pastę już wcześniej kupiłem i nałożyłem, a różnicy brak. Kupię wiatraki i je zamontuję. Dzięki wielkie za pomoc!

Wiatraki kupiłem, zamontowałem i od razu w obudowie chłodniej, ale chipset nadal parzy. Nie wiem o co chodzi. Wobec tego jeszcze jedno pytanie:
Czy wysokie temperatury chipsetu mogą prowadzić do jego uszkodzenia?
Programy: Polecane / Nowe / Inne