Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dysk SSD M.2 ~500GB dla MSI Z170A Gaming M3

Dysk SSD M.2 ~500GB dla MSI Z170A Gaming M3
Cześć!
Chciałbym rozbudować swój komputer o dysk SSD M.2 o pojemności +- 500 GB. Mam już w swoim komputerze SSD na partycję systemową ale kochany Microsoft zadbał żeby SDK .NET musiało znajdować się na dysku systemowym, przez co chciałbym wybrać coś większego i przy okazji lepszego.

Mój komputer:

Spoiler
Płyta główna: MSI Z170A Gaming M3
Procesor: Intel i5-6402P (planowany update za grosze do i5-6600k)
Dotychczasowy dysk: Plextor M6S+ 128 GB

Z tego co mi się udało znaleźć na stronie MSI, to moja płyta główna obsługuje M.2 PCIe 3.0 x4 o dł. 4,2/6/8 cm.

Wstępnie wybrałem Samsung 980 500GB M.2 (MZ-V8V500BW). Co sądzicie o tej karcie? Sprawdza się czy może warto dołożyć coś albo nie warto przepłacać i można wybrać coś tańszego?

Moje wymagania:
Pojemność: +- 500GB
Budżet: do 500zł (tak naprawdę wolałbym coś do 300zł, ale mogę też dopłacić kilka złotych jeśli będzie warto)

Z góry dzięki za pomoc
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Dysk SSD M.2 ~500GB dla MSI Z170A Gaming M3
6402p na 6600k nie ma sensu zmieniać. Znajdź i wygraj sobie bios do non-k oc i tyleOczko
Albo szukaj informacji na temat coffe time ... Program zrobili do przerabiania biosów z170 pod 8/9gen ... Tylko trzeba przerabiać procka tzn tak jak xeony na 775 czyli jedne piny izolujesz inne zwierasz. Tyle gorzej że nie ma gotowych nakładek tylko trzeba samemu . Masz w necie informacje jakbyś chciał się podjąć .
980 Samsung to pod PCI 4.0 ... Nie ma sensu żebyś przepłacał .970 Evo albo bardzo tutaj popularny xlr8 cs3030 od oby którego mam choćby ja, Monte czy pysiekOczko
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
(20.05.2021, 11:11)pieterman09 napisał(a): 6402p na 6600k nie ma sensu zmieniać. Znajdź i wygraj sobie bios do non-k oc i tyleOczko

Nie wiem czy pamiętasz ale tak już robiłem i przez pewien czas działało. Ale potem żeby zainstalować sobie nowego Ubuntu musiałem zaktualizować mikrokod i już nie mogę ruszyć BLCK, jak pobijam o więcej niż 0.5 to komputer się nie uruchamia i UEFI muszę przywracać do fabrycznych. Downgrade UEFI nie pomógł.
A 6600k jest za grosze, liczę że koło 300zł go upoluję, może swojego sprzedam i będzie dobrze. Więcej nie chcę w ten komputer pakować a nowego nie kupię sobie ze względu na ceny.

(20.05.2021, 11:11)pieterman09 napisał(a): 980 Samsung to pod PCI 4.0 ... Nie ma sensu żebyś przepłacał .970 Evo albo bardzo tutaj popularny xlr8 cs3030 od oby którego mam choćby ja, Monte czy pysiekOczko

Hm, nawet nie zauważyłem ze Samsung 980 to PCIe 4.0. Za to PNY XLR8 CS3030 wydaje się naprawdę spoko, testy wyglądają dobrze, no i cena niższa niż Samsung 970 Evo
Downgrade nie pomógł bo ten sam mikrokod masz w systemie... Podobna sytuacja co z x99 gdzie nowy mikrokod powoduje brak możliwości OC. I nie ma go w biosie tylko w systemie z aktualizacją wchodzi ...
Akurat ceny procka czy płyty są naprawdę nieźle teraz, a ramy i tak masz więc według mnie inwestować w 6600k ci się nie opłaci, już lepiej to pogonić i za 250zl b450 + 1600af/2600 używany . Możesz się nieźle z glutem pod ihs wladować a w wypadku procka do OC ryzyko niewspółmiernie wyższe pod tym względem .
Nie pomagam.
Zobaczę jeszcze jak wyglądają te wczesne Ryzeny, jak wypada ich wydajność i jak wyglądają ceny. Może faktycznie zmienię platformę?

W każdym razie dzięki za pomoc z dyskiem!
Wczesne ryzeny zegar w zegar podobnie jak 6gen ... Tylko wątków dużo więcejOczko
Ceny ? Zależy jak masz szczęście, płyty teraz bardzo tanie .ja 1600AF za 250zl kupiłem , oczywiście używany .
Nie pomagam.
Dysk jest już u mnie, udało mi się go zainstalować. Na początek, po instalacji w komputerze 2 porty SATA przestały działać, akurat te do których podpięty był dysk systemowy i napęd CD, chwilę mi zeszło aby ogarnąć co się dzieje. Po przepięciu przewodów okazało się że Windows 7 nie wspiera dysków NVMe a aktualizacja, która włączyła tę opcję została przez Microsoft usunięta z centrum aktualizacji, zapewne dla dobra użytkowników, więc musiałem ją pobrać z jakieś szemranej strony. Potem przeniosłem system i już działa.
Co za dysk w końcu kupiłeś ?
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
PNY XLR8 CS3030 500 GB
Dobry wybór .Wesoły
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły

Kart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne