Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dysk SSD - "Samsung 850 Evo" - pasuje do mojego stacjonarnego PC? Konfig. w profilu.

RE: Dysk SSD - "Samsung 850 Evo" - pasuje do mojego stacjonarnego PC? Konfig...
ptrick: Doskonale sobie zdaję sprawę, że w branży komputerowej (informatyce) wszystko się zmienia z dnia na dzień - i co dziś jest dobre, za tydzień czy miesiąc może już takie nie być, bo zostanie wyparte przez nowsze i lepsze rozwiązanie, ale... Chciałem dysk SSD na Gwiazdkę, a u nas już tak się przyjęło, że już od lipca kupujemy sobie prezenty na Gwiazdkę i chowamy do 23 grudnia.  Kupujemy właśnie już od lipca, ze względów finansowych Oczy .
Mama ma taki tok myślenia, że jak w zeszłym roku miałem np. 8 prezentów, to w tym roku nie może być mniej.
A ja należę do miłośników gadżetów i mnie pod choinką jakaś tam koszulka czy skarpety nie zadowolą (chyba, że to koszulka np. z Zenkiem Martyniukiem) Jęzor .
Jedynie co mnie zadowoli, to albo kosmetyki (kremy, balsamy, perfumy, dezodoranty, itp.), albo gadżety elektroniczne typu: słuchawki, pogodynka, tablet, wieża hi-fi, odtwarzacz DVD/Blu-ray, głośnik Bluetooth, zegarek naręczny, ramka cyfrowa, temperówka elektryczna, zszywacz elektryczny, golarka elektryczna, szczoteczka elektryczna do zębów, szczoteczka elektryczna do oczyszczania twarzy, itp.
A to nie są tanie rzeczy, żeby 8 sztuk kupić w listopadzie - grudniu.

Wiem też, że w grudniu SSD mają być tańsze, ale nawet jak pojawią się nowsze i lepsze rozwiązania, to ten "ADATA SU-900 Ultimate" na pewno będzie lepszy od niejednego talerzowca (HDD).
Tym bardziej, że to będzie mój pierwszy SSD, więc na pewno odczuję różnicę w działaniu PC-ta.
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Czytałem tutaj recenzję i... Wygląda całkiem obiecująco Jęzor .
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
RE: Dysk SSD - "Samsung 850 Evo" - pasuje do mojego stacjonarnego PC? Konfig. w profilu.
Wygląda jak 80% nowych dysków SSD na SATA o pojemnościach od 256 GB. W większości testów różnice są minimalne, a faktyczna różnica wychodzi po długotrwałym działaniu, czy po odpowiednim zapełnieniu dysku. Również tutaj testowali dysk na małej próbce danych (tylko 1GB). Przy dużo wyższych, wyniki byłyby inne zapewne już.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Od wczoraj mam zainstalowany ten SSD - "ADATA SU-900 Ultimate" i jestem zadowolony.
Na HDD system na start jak i zamknięcie potrzebował jakieś... 30 sekund.
Teraz startuje w ok. 2 sekundy.

Opłacało się Wesoły .
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
RE: Dysk SSD - "Samsung 850 Evo" - pasuje do mojego stacjonarnego PC? Konfig. w profilu.
Ile go używasz i w jakim procencie jest zapełniony? Mniej niż miesiąc? Mniej niż 90%? Więc nic o nim nie możesz powiedziećOczko
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
ja zarówno o 850 evo jak i 860 mogę sporo powiedzieć ... mam oba w pc i są zapełnione dość mocno ,co prawda nie 90 ale okolice 80 to i tak nie jest na pusto .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(03.01.2019, 17:11)grzegor9 napisał(a): Ile go używasz i w jakim procencie jest zapełniony?  Mniej niż miesiąc?  Mniej niż 90%? Więc nic o nim nie możesz powiedzieć ;)

Proszę bardzo.

[Obrazek: e1fe3c59bbdb07f4med.png]
Dysk SSD, to partycje podpisane jako WINDOWS 10 (C:) oraz ARCHIWUM (I:), które są zaznaczone zielonymi ramkami. 
Pozostałe partycje (G i H) są od talerzowca (SSHD).

Dysku SSD używam od tygodnia.
Dokładnie od czwartku (27 grudnia).

Oceniam go przez pryzmat używanego wcześniej talerzowca, jak i własnych wymagań.
Więc chyba mogę ocenić już teraz, czy widzę jakąś zmianę po przesiadce z talerzowca na SSD, na ile to była opłacalna zmiana, itd.? 

Poza tym... Nie mam specjalnie wygórowanych wymagań.
Nie oczekuję, że komputer po zmianie dysku będzie: prał, sprzątał, gotował, odbierał porody.
NIE! Aby tylko system szybciej startował, szybciej się zamykał i generalnie... Szybciej funkcjonował podczas codziennych prostych zadań takich jak: przeglądanie Internetu, pakiet "Office", itp.
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
Nie nie możesz ocenić ponieważ Twoja ocena nie jest obiektywna i opiera się tylko fascynacja nowa rzeczą. Zawsze się idealizuje się coś co się dopiero kupiło. Choćby po to aby usprawiedliwić wydanie pieniędzy.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
1. Oceny dokonywałem "pod siebie", że ja... JA jestem zadowolony (choćby dlatego, że nie mam wygórowanych wymagań).  A czy inni potencjalni kupcy też będą zadowoleni? To już nie moje zmartwienie Jęzor .

2. Jak Wy potraficie wszystko sprowadzić do pieniędzy.
Przecież pieniądze są po to, żeby je wydawać - tak? Zwłaszcza, jeśli mnie stać na zakup danej rzeczy.
A, że było mnie stać na nowy dysk SSD, więc wg. mojej oceny nie mamy o czym mówić Oczy .

3. Proszę o zamknięcie wątku, aby uniknąć zbędnej dalszej dyskusji, gdyż dysk kupiłem, więc wątek się zdezaktualizował.

P.S. Śmiem twierdzić, że moja opinia dotycząca zakupionego dysku pozostanie niezmienna (czy to za tydzień, czy za miesiąc), gdyż SSD zawsze wydajnością wygra z HDD czy SHDD.
A o to mi właśnie chodziło.  Tylko o to.
Żeby komputer szybciej się uruchamiał, szybciej wyłączał i generalnie... Szybciej funkcjonował.
A nie ściągam i nie instaluję Bóg wie ile, żeby ta wydajność nagle miała się pogorszyć.
Pozdrawiam Wesoły .

PRECZ Z HEJTEM.
Programy: Polecane / Nowe / Inne