Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dziwny paradoks związany z konkursem "PC - Format`u" z nr.10/2008 (str.52).

Big Grin  Dziwny paradoks związany z konkursem "PC - Format`u" z nr.10/2008 (str.52).
Witam!

Nie wiem, jak opisać ten przypadek, więc napiszę wprost.
Zawsze wysyłam SMS-y na konkursy z "PC - Format`u" - jednak jak dotąd nie spotkałem się z takowym przypadkiem.
Otóż wysłałem SMS na konkurs "Zegarki LED Time Machine", z odpowiedzią na następujące pytanie konkursowe:

Cytat:Którą godzinę wskazuje zegarek z czerwonymi diodami?:
a) 6.15
b) 6.17
c) 6.20

Odpowiedziałem, że "a" (czyli 6.15), i dostałem odpowiedź:
Cytat:Dziękujemy! Odpowiedź prawidłowa.
Skontaktujemy się, jeżeli odpowiedź zostanie wylosowana spośród prawidłowych zgłoszeń.

I wszystko by było okey, gdyby nie fakt, iż przyszedł dziś do mnie mój kolega - i również wziął udział w tym konkursie - z tym, że on dał odpowiedź "b" (wiem to, bo widziałem, jak wysyłał tego SMS-a).

I tak się śmiesznie złożyło, że on również dostał odpowiedź takiej oto treści:
Skontaktujemy się, jeżeli odpowiedź zostanie wylosowana spośród prawidłowych zgłoszeń.

To chyba niemożliwe, żeby jeden i ten sam zegarek pokazywał jednocześnie dwie różne godziny?

A może odpowiedź "c" również jest prawidłowa?Hahaha
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: ie
RE: Dziwny paradoks związany z konkursem "PC - Format`u" z nr.10/2008 (str.52).
Żaden paradoks. Czysty marketing. Wiele osób myśli, że jak wyśle więcej SMSów to zwiększy swoje szanse na wygraną. Dla tego w odpowiedzi na twój SMS zawsze dostaniesz komunikat, że to poprawna odpowiedź.
Dyskusja o FAQ i propozycje zmian w dziale "Programowanie": http://forum.pcformat.pl/Przeczytaj-zani...emat-FAQ-t
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
To trochę dziwny przypadek ja raz wysłalem jednego smsa i dostałem odpowiedź ze jest prawidłowa Język co lepsze nawet wygrałem Wesoły Później wysłałem smsa w jakimś innym konkursie ale jednak nie trafiłem i dostałem odpowiedź, że nie trafiłem Język
Więc ten Twój przypadek co najmniej dzwiny Szczerbol
~Anonim napisał(a):I tu się nie zgodzę izi, kiedyś dostałem, że błędna odpowiedź Język

ale już się w to nie bawię Język

Witam!

Ja również się czasami bawię w zgaduj-zgadulę.

Żeby daleko nie szukać... Gdy wysyłałem SMS-a na konkurs "G Data" z najnowszego (10/2008) numeru "PC - Format`u", to zarówno za pierwszym, jak i za drugim podejściem dostałem odpowiedź negatywną, czyli:
Cytat:Niestety, odpowiedź nieprawidłowa.
Spróbuj ponownie. Życzymy powodzenia!

Dopiero za trzecim podejściem dostałem pozytywną odpowiedź, czyli:

Więc - jak widać - czasem intuicja i szczęście bierze górę (a nie jakieś tam chwyty marketingowe).

P.S. A może poprostu zawiódł jakiś system weryfikujący prawidłowe odpowiedzi...?
Nie czytasz opisu produktów, które można wygrać? Zawsze tam jest podana prawidłowa odpowiedź, a jeśli ją wyślesz i Ci napisze że zła, to to chyba oznacza jakiś błąd.

PS: Uważam, że wysyłanie do takich konkursów SMSów to strata pieniędzy, nawet jeśli kiedyś coś wygrasz to i tak to coś będzie miało na pewno mniejsza wartość niż wszystkie wysłane SMSy.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: firefox
pawe song napisał(a):Nie czytasz opisu produktów, które można wygrać? Zawsze tam jest podana prawidłowa odpowiedź, a jeśli ją wyślesz i Ci napisze że zła, to to chyba oznacza jakiś błąd.

PS: Uważam, że wysyłanie do takich konkursów SMSów to strata pieniędzy, nawet jeśli kiedyś coś wygrasz to i tak to coś będzie miało na pewno mniejsza wartość niż wszystkie wysłane SMSy.

Witam!

Wiem, że w opisie produktu zawsze jest zawarta prawidłowa odpowiedź, ale chyba tym razem zbyt szybko przeczytałem opisy, i dopiero teraz zauważyłem opis z właściwą odpowiedzią.
Ale to nic...

A z faktem, iż wysyłanie SMS-ów na konkursy jest nieopłacalne, ponieważ to strata pieniędzy - nie mogę się zgodzić, ponieważ kiedyś wygrałem w konkursie magazynu komputerowego "Next" program do montażu filmów - "Magic Video Deluxe".

P.S. Poza tym, kiedyś gazety takie jak "Naj" , czy "Tina" drukowały wydania specjalne, poświęcone danemu zespołowi "Disco polo". A ponieważ ten rodzaj muzyki podoba mi się najbardziej, kupowałem te gazetki (zawsze była dołączona płyta z kilkunastoma przebojami...) - i wysyłałem SMS-y na konkurs, gdzie można było wygrać plakaty takich zespołów jak: "Boys" , "Classic" , czy "Skaner".

Te dwa ostatnie wygrałem.
Więc - jak widzisz - jestem doskonałym przykładem tego, iż branie udziału w konkursach SMS-owych czasem się opłaca.

I możesz mi wierzyć, lub nie, ale takie są fakty (nic nie zmyśliłem).
pawe song napisał(a):PS: Uważam, że wysyłanie do takich konkursów SMSów to strata pieniędzy, nawet jeśli kiedyś coś wygrasz to i tak to coś będzie miało na pewno mniejsza wartość niż wszystkie wysłane SMSy.

Żeby wygrać trzeba grać Diabelek
Strata pieniędzy ? Nie wiem jak u Ciebie ale ja na fonie mam tyle kasy, że już nawet nie mam co z tym robić a wysłać jakiegoś eska za 2,44 raz na miesiąc to jest nic Oczko Ja tam nie wysyłam często tylko jak widzę jakieś ciekawe nagrody Szczerbol w sumie wysłałem 3 smski i razy wygrałem książkę wartą ok. 70zł ale wiedza z niej zdobyta - bezcenna Wesoły
pawe song napisał(a):[...]

Witam!

I po raz kolejny muszę się z tobą niezgodzić, ponieważ właśnie przed chwilą dzwoniła do mnie Pani z "PC - Format`u" i poinformowała mnie o wygranej w konkursie z nr. 09/2008 (antywirus "G Data").

W ciągu 45 dni roboczych (licząc od dzisiaj) ma przyjść paczka przesyłką poleconą.
To troche zaczekasz. Do mnie dzwoniła 12 lipca o wygranej gry mass efekt, dostałem 12 wrzesnia :-P
 Przeglądarka: opera
~Anonim napisał(a):To troche zaczekasz. Do mnie dzwoniła 12 lipca o wygranej gry mass efekt, dostałem 12 wrzesnia :-P

Witam!

Chodzi o to, że paczka przyjdzie w ciągu 45 dni roboczych.
Ale równie dobrze może przyjść wcześniej...
Tzn. najpóźniej mogę dostać przesyłke ok. 24 listopada.

I można powiedzieć, że to się świetnie składa, ponieważ 24 listopada obchodzę swoje urodzinkiZęby.

P.S. Dzisiaj (23 września) znów dzwoniła do mnie Pani z "PC - Format`u". I poinformowała mnie, że tym razem wygrałem program "Magix - Zdjęcia na CD/DVD" , oraz "Roxio DVD Copy" - również z nr. 09/2008.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
Programy: Polecane / Nowe / Inne