Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dziwny problem z PC

RE: Dziwny problem z PC
Dysk uważam za bezwzględnie sprawny.

Wejdź we właściwości karty realtek w menedżerze urządzeń i odznacz fajki odpowiedzialne za wyłączanie karty w celu oszczędzania energii.
[Obrazek: 2116284.jpeg]

Pokaż także screen z tego samego okna co powyżej, jednak z zakładki zdarzenia.

Masz monitor w tym momencie podłączony przez HDMI?
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Dysk wygląda OK

A dlaczego niby HDMI miałoby nie działać ? Jest fizycznie uszkodzone ? Bo co do samej grafiki zintegrowanej to masz ją w procesorze . Dalej mi to "pachnie " uszkodzoną płytą, sorry ale złącze HDMI nie pada od tak sobie .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Monitor podłączony pod kartę 970-tkę przez HDMI. Były właściciel mówił aby, że HDMI nie działa i tyle, pewnie chodziło mu o sam port, wtedy nie obchodziło mnie to, gdyż miałem swoją kartę a wiedziałem, że z integry korzystać nie będę. Od 10minut próbuje się dostać do pulpitu, ale windows co start konfiguruje aktualizację przez co się zacina i już nie wstaje. Próbuje dalej i od razu wyłączam ten badziew.

No ale jak panowie macie taką pewność to raczej najpierw zainwestuje w mobo, ewrntualnie jak będzie nadal to samo to zwrócę i tyle.

HDMI rzeczywiście nie działa - Monitor po prostu nie wykrywa sygnału, a sam obraz jest czarny.

Te całe ,,niedziałanie'' HDMI jest podejrzane i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że płyta nadaje się na śmieci.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Cytat:HDMI rzeczywiście nie działa - Monitor po prostu nie wykrywa sygnału, a sam obraz jest czarny.

Zadam teraz może głupie pytanie . Ale ty podpinałeś monitor do integry z wyciągniętym GTXem prawda ? Bo jeśli by była włożona to wcale nie dziwne że integra nie odpala .  Powiem tak nigdy nie ma 100% pewności ( szczególnie jeśli nie widzimy danego komputera ) ale dla mnie osobiście trochę za dużo tych objawów to porty, to komputer nie daje się odpalić to uszkodzony port HDMI a to wszystko w obrębie płyty  . Sprawdziłbym jeszcze zasilacz miernikiem czy trzyma napięcia, bo może rzeczywiście to HDMI to przypadek jakiś . A jeśli chcesz mieć 100% pewności i nie kupować w ciemno to zanieś kompa do jakiegoś PORZĄDNEGO serwisu w okolicy to ci za 30-50 zł przetestują komputer i chociaż będziesz miał pewność co ci działa a co nie  . Ten gość wcześniej powinien już to dawno zrobić a nie oddawać komputer z ledwo działającym systemem twierdząc że jest popsuty, bez postawienia diagnozy i bez propozycji naprawy, no chyba że z niego taki serwisant jak ze mnie baletnica . "Zrobić format,postawić system ( nawet na uszkodzonym dysku i skasować forsę " . Znam takich . 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Zasilacz nie jest winowajcą, gdyż jakieś 2 miesiące temu sprawdzałem napięcia i wszystko było okej, a wtedy już komputerowi odwalało. No miejscowy informatyk to żart, nie dość że nic nie zrobił to wziął kaskę i to nie mało.

Integrę podłączyłem przy wpiętej 970-tce, nie miałem pojęcia, że ma ona jakikolwiek wpływ na integrę :D Zaraz odepnę gtxa i sprawdze ponownie Wesoły.

(01.05.2018, 19:52)kamel16 napisał(a): Dysk uważam za bezwzględnie sprawny.

Wejdź we właściwości karty realtek w menedżerze urządzeń i odznacz fajki odpowiedzialne za wyłączanie karty w celu oszczędzania energii.
[Obrazek: 2116284.jpeg]

Pokaż także screen z tego samego okna co powyżej, jednak z zakładki zdarzenia.

Masz monitor w tym momencie podłączony przez HDMI?

Zrobiłem tak jak doradziłeś, teraz problem po prostu wygląda tak, że internet traci połączenie ale po 3 sekundach znowu je odzyskuje, a przed zrobieniem tego musiałem resetowac kartę sieciową.

Niestety nie mam na siódemce zakładki ,,zdarzenia''Kwaśny

Kartę odlaczyłem, integra normalnie działa i póki co nie dostrzegłem problemów z paskami, ale cała reszta szwankuje tak jak szwankowała.
Cała reszta, to znaczy co?

Wyeksportuj z dziennika zdarzeń dzienniki "system" i "aplikacja" w formacie evtx, wrzuć na jakiś hosting i podaj link.
Przy "problemach po aktualizacji do Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.

System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Mam na myśli oczywiście klawiaturę, myszkę i prawdopodobnie płytę która to wszystko powoduje.
Teraz mam taki problem, że przy włączeniu komputera, przy samym starcie i w biosie klawiatura jak i myszka działają, to już gdy system się uruchamia, peryferia nie gasną, ale nie reagują ani na klik ani na wciśnięcie także nie mogę nawet wpisać hasła do systemu.

Zauważyłem też taki problem, że gdy chcę normalnie odpalić instalatora dziesiątki z pendrive, ustawiam bootowanie na USB, to przy starcie komputer i tak bootuje dysk twardy po czym patrzę na ustawienia w biosie i rzeczywiście się przestawiło na dysk, gdzie ja zapisywalem swoje ustawienia. Wygląda to tak, jakby nie czytało w ogóle tego pen drive i z automatu komputer ustawia przez to rozruch na dysk, ale widzę w biosie, że widzi SanDiska (mój pendrive)'".

Postaram się to zrobić najszybciej jak się da, niestety ale losowość komputera w tym przeszkadza.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Skocz do:

Wybrane wątki (Dziwny problem z PC)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Odłączajacy sie pad mercypower 2 478 03.05.2018 18:06
Ostatni post: mercypower
  Problem z Pc "Lagi w Grach" Barbie 8 831 03.05.2018 11:54
Ostatni post: Barbie
  Zasilacz Komputerowy Adamos59 10 1290 03.05.2018 11:24
Ostatni post: bjwrc8
  CO TO ZA SHIT! sakowskid 4 831 03.05.2018 07:42
Ostatni post: kamel16
  Problem z dyskiem?? lyszka997 6 591 01.05.2018 15:46
Ostatni post: Illidan
  100% CPU Zielony1910 0 902 01.05.2018 13:38
Ostatni post: Zielony1910
  Problem z siecią bezprzewodową emateoe 6 1079 01.05.2018 10:40
Ostatni post: nebeu
  Pc nie wstaje po hibernacji lators11 14 1536 01.05.2018 10:39
Ostatni post: lators11
  Problemy z wydajnośćią. michal77 1 536 29.04.2018 18:10
  Aktualizacja BIOSU kuba769541 4 732 28.04.2018 15:12
  Problem z gammą kolorów oraz z lagami. DestroJ 2 628 28.04.2018 12:04
Cry lagi w grach DeerWithHacks 11 1893 28.04.2018 07:27
Ostatni post: kamel16
Ściana Problem z wyświetlanym obrazu na LG 24GM77-B luq8912 7 649 27.04.2018 20:13
  wysokie fpsy, niski ping, ale zacina roxorek 2 1016 27.04.2018 00:59
  Komputer się nie odpala poprawnie nixo 5 718 24.04.2018 19:29
Ostatni post: nixo