Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dziwny problem ze zintegrowana kartą

Dziwny problem ze zintegrowana kartą
asus r558uq-dm513t
Intel Core i5-7200U (2 rdzenie, 4 wątki, 2.50-3.10 GHz, 3MB cache)
8GB RAM
NVIDIA GeForce 940MX

Karta zintegrowana to Intel hd 620

Problem mam taki, że od jakiegoś czasu cyklicznie procesor graficzny(integra) w (3D) pokazuje zuyczie na poziomie 70-100%. Trwa to może z 7 sekund. I za około minuty jest powtórka. I tak jest cały czas. Kiedy zużycie wzrasta komputer strasznie zamula. Np jak gram w diablo 2 to dostaje 1 fps przez te kilka sekund. A jak ogladam yt to yt po prostu sie zatnie. Sformatowałem przedwczoraj dysk i zainstalowałem nowego windowsa i dalej to samo. Powgrywałem wszystkie sterowniki ze strony producenta. Nie mogę sobie poradzić z tym problemem
Wygląda to mniej wiecej tak
https://zapodaj.net/e89f72691da84.png.html
https://zapodaj.net/3e52a582e69bb.png.html
Ale np w grach takich jak cs:go albo skyrim wszystko działa płynnie i nie ma żadnych skoków fpsów
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Dziwny problem ze zintegrowana kartą
Nie mam pomysłu co do rozwiązania problemu, jednak wydaje mi się że Diablo u Ciebie po prostu odpala się na integrze zamiast na Geforce 940 MX, na którym działają cs:go i skyrim bo na nim ścin nie masz. Jeśli nie chcesz problemu w Diablo powinieneś (do czasu rozwiązania problemu przynajmniej) uruchamiać grę na Geforce 940 MX, to samo z przeglądarką na której masz odpalonego YT. Robisz to w ten sposób że klikasz prawy przycisk myszy i zamiast "Otwórz" klikasz "uruchom z procesorem graficznym" i wybierasz Nvidia Geforce 940 MX.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne