Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Dzwiny problem z internetem

Dzwiny problem z internetem
Witam,

Postanowiłem założyć konto oraz temat ponieważ mam problem z siecią internetową, przetrzepałem kilka/kilkadziesiąt podobnych wątków które się pojawiały, lecz metody zastosowane w nich albo nie pomagały albo pomagały tylko na chwilę.

Generalnie problem zaczął się któregoś dnia po graniu na konsoli(PS4) w trybie multiplayer, wyrzuciło z gry oraz konsola nie mogła połączyć się z aplikacjami oraz grami w trybie online mimo że stan był jako połączony (wcześniej przez miesiąc - żadnych problemów) po czym zauważyłem, że również w przeglądarce internetowej większość stron się nie otwiera (ale sieć dostępna)

Postanowiłem zresetować router do ustawień fabrycznych, strony w przeglądarce zaczęły normlanie działać, jednak konsola bez zmian, widzi internet ale nic nie wyświetla.
(Między czasie rozłączył się jeden z dekoderów które chodzą na wi-fi)

Pomyślałem, że zepsuł się router więc pożyczyłem od znajomego sprawny aby to sprawdzić, podłączyłem skonfigurowałem - działa, internet ,przeglądarka, konsola (PS4) i jej aplikacje oraz gra multiplayer.
Na następny dzień po około 1/2h grania na konsoli po włączeniu komputera ta sama sytuacja się powtórzyła czyli brak internetu mimo dostępnej sieci.

Postanowiłem użyć programu, który znalazłem w podobnym wątku - Complete Internet Repair
Po zresetowaniu programem wszystkiech ustawień i protokołów internetowych znów wróciło wszystko do pełnej sprawności, po około 3h grania(konsola) wyrzuca z gry multiplayer oraz sytuacja się powtarza, dodatkowo brak stron w przeglądarce po przełączeniu kabla z internetem bezpośrednio do komputera pomijając router (wcześniej zawsze działał na kablu w razie kłopotów) Sieć cały czas dostępna - dostawca internetu mówi jedynie że widzą u siebie pełny zasięg i dobre ustawienie anteny.

Oprócz tego przeskanowałem komputer programem Malwarebytes.

Myślałem, że może chodzi o otworzenie portów dla konsoli w konfiguracji ale wcześniej przez miesiąc używania nie było żadnych problemów a porty też nie były otwarte. Próbowałem ustawić stałe IP dla konsoli ale to również nie pomogło.

Dodam że około tydzień przed wystąpieniem problemu była aktualizacja windowsa 10 , nie mogę jej cofnąć, tam gdzie jest odzyskiwanie jedyna opcja to cofnięcie do fabrycznych ustawień i reinstall, a pojedyńczych plików aktualizacyjnych nie da się wszystkich odinstalować.

Może chodzi o jakieś DNSy?

Co należy zrobić, ktoś wie o co chodzi?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Dzwiny problem z internetem
Najbardziej podstawowych informacji nie zawarłeś w ryn wątku. Jaki router? Jaki dostawca? Komupter połączony kablem?
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: android Przeglądarka: firefox
Router TP-LINK WR340G następny na którym sytuacja się powtórzyła to Linksys WRT54GL, internet radiowy na kablu

jak ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc bo już nie mam pomysłów..
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Cytat: dodatkowo brak stron w przeglądarce po przełączeniu kabla z internetem bezpośrednio do komputera pomijając router
Jeśli na kablu masz podobne problemy z siecią to wina jest raczej po stronie dostawcy. Możliwe ze jak strony internetowe nie działają to wina jest po stronie serwerów DNS .Ale to nie wyjaśnia rozłączania całego internetu.
Czyli dostawca twierdzi że u niego wszystko ok?Rozumiem ze zgłaszałeś sprawę do działu technicznego?
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Na kablu nie było tylko chwile internetu po przełączeniu, teraz wszystko w porządku oraz wrócił na routerze, wygląda na to że problem się powtarza po graniu online na konsoli, wtedy braknie internetu i nie ładują się strony w przeglądarce mimo tego że sieć się nie rozłącza.
Zgłaszałem sprawę, dzień później dostałem telefon zwrotny że z zasięgiem i anteną jest wszystko w porządku
A jaki jest twój dostawca? Odpowiedź jeszcze na pytania kolegi. No dobrze, to problem mówisz jest na konsoli. A jak jest na komputerze? Jak na nim grasz, serfujesz p sieci?
Jeśli masz takie problemy nadal po wymianie rutera i jego konfiguracji to problem nie będzie z anteną czy zasięgiem a łączem u dostawcy.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Dostawca to lokalna firma.
Na komputerze nie gram, sytuacja jest taka odpalam konsole po resecie ustawień routera lub wyczyszczenia protokołów internetowych (wtedy jest internet na konsoli) - gram dopóki mnie nie wywali przechodzę na przeglądarkę na komputer i strony się nie ładują.. Wtedy muszę przełączyć kabel do kompa pomijając router żeby serfować po sieci..
No dobrze, ale czy nie wystarczy zrestartować ruter? Musisz do kompa kabel przełączać bezpisrednio? Zobacz czy nie ma nowszego firmware do rutera.
Jak masz możliwość zobacz jeszcze inny ruter. Wiem że już sprawdzałeś, ale upewnij y się co do tej kwestii. Podłącz też bezpośrednio konsole po kablu bez rutera i spróbuj grać, zobacz czy problem się powtórzy.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Po zresetowaniu rutera wszystko działa, ale sytuacja się powtarza po trybie online na konsoli.
Sprawdzełam na dwóch sprawnych ruterach i identyczna sytuacja..
Spróbuje z kablem
Spróbuj z kablem.Mi się wydaje że to jednak coś po stronie dostawcy jednak,tym bardziej ze u siebie w miarę wszystko sprawdzasz. Wątpię by wina leżała w konfiguracji rutera.Tym bardziej ze kiedyś takich problemów nie maiłeś.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne