Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ekran "Welcome" ("Witamy") w Viście widoczny ponad dziesięć sekund

Ekran "Welcome" ("Witamy") w Viście widoczny ponad dziesięć sekund
Witam,

Kolejne misterium Visty. Od dawna szukam rozwiązania problemu dlugiego wyświetlania ekranu powitalnego, nie tylko w sieci. W Sieci piszą o tym sporo - zwykle: "Vista już tak ma". "Welcome' lśni mi na ekranie 10-30 sekund zawsze. A rozwiązxania chyba nikt nie zna.

Przypomnę że w przypadku Windows XP było ono proste - jednym ustawieniem "Wyłącz ekrany startowe".
Twórcy Visty uznali zapewne że jej grafika powitalna jest tak piękna, że wyłaczać ją to grzech.

A może jednak ktoś z Was zna rozwiązanie tego problemu?...

Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: ie
Scared  RE: Ekran "Welcome" ("Witamy") w Viście widoczny ponad dziesięć sekund
~Anonim napisał(a):Witam,

Kolejne misterium Visty. Od dawna szukam rozwiązania problemu dlugiego wyświetlania ekranu powitalnego, nie tylko w sieci. W Sieci piszą o tym sporo - zwykle: "Vista już tak ma". "Welcome' lśni mi na ekranie 10-30 sekund zawsze. A rozwiązxania chyba nikt nie zna.

Przypomnę że w przypadku Windows XP było ono proste - jednym ustawieniem "Wyłącz ekrany startowe".
Twórcy Visty uznali zapewne że jej grafika powitalna jest tak piękna, że wyłaczać ją to grzech.

A może jednak ktoś z Was zna rozwiązanie tego problemu?...

Pozdrawiam

Witam!

Obawiam się, że nie ma sposobu na wyłączenie ekranu powitalnego w "Windows Vista"Smutny.

Zresztą na tej stronce możesz przeczytać takie zdanie na temat ekranu powitalnego w "Windows Vista":
Cytat:[...]
Ekran powitalny w systemie Windows XP można włączyć lub wyłączyć. W tej wersji systemu Windows nie można wyłączyć ekranu powitalnego. Funkcja szybkiego przełączania użytkowników jest włączona domyślnie.
[...]

Pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
RE: Ekran "Welcome" ("Witamy") w Viście widoczny ponad dziesięć sekund
Witaj,

Dziękuję. Artykuł z Twojego linku czytałem w wersji oryginalnej chyba jako pierwszy. potem zagłębialem się w bardziej zaawansowane dyskusje, niestety, bez efektu.
Dlaczego wogóle o to pytam? Już po instalacji SP1 natknąłem się na trial programiku Vista Manager, reklamowany jako "szwajcarski scyzoryk" do tego systemu. Była w nim także opcja "Wyłącz Welcome", i o dziwo - działała! Efekt był podobny do tego z XP, ekran powitalny migał jedynie przez ułamek sekundy.
Niestety, trial się skończył i trzeba bylo programik usunąć. Ekran "Welcome" powrócił.

Pozdrawiam
Scared  RE: Ekran "Welcome" ("Witamy") w Viście widoczny ponad dziesięć sekund
~Anonim napisał(a):Witaj,

Dziękuję. Artykuł z Twojego linku czytałem w wersji oryginalnej chyba jako pierwszy. potem zagłębialem się w bardziej zaawansowane dyskusje, niestety, bez efektu.
Dlaczego wogóle o to pytam? Już po instalacji SP1 natknąłem się na trial programiku Vista Manager, reklamowany jako "szwajcarski scyzoryk" do tego systemu. Była w nim także opcja "Wyłącz Welcome", i o dziwo - działała! Efekt był podobny do tego z XP, ekran powitalny migał jedynie przez ułamek sekundy.
Niestety, trial się skończył i trzeba bylo programik usunąć. Ekran "Welcome" powrócił.

Pozdrawiam

Witam!

Proszę bardzoWesoły.

Jeśli miałoby ci to w czymś pomóc, to znalazłem programik "Vista Manager" w wersji "shareware".

Pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
~Anonim napisał(a):Jeśli miałoby ci to w czymś pomóc, to znalazłem programik "Vista Manager" w wersji "shareware".
Ponownie Ci dziękuję. Napisałem wcześniej, że triala tego programiku już "wyczerpalem". Proba ponownej jego instalacji kończy się wiadomym komunikatem. Myślę nad jego zakupem, ale sporo przeszkód musiałbym pokonać. Niestety, polskie "centra shareware" na swych listach go nie mają, a zakup indywidualny byłby bardzo drogi.
Na razie szukam śladów sposobu deaktywachi tej bitmapy (jest ona w kernelu Visty) na poziomie programowym - jako wpis do Rejestru.
Skoro twórcy programu "Vista Manager" go znaleźli...

Piszę o tym, bo może ktoś tu znalazł ten wpis wcześniej?

Edit Dostałem przed chwilą poywierdzenie od Yamicsoft`a (producent "Vista Manager") ceny - 81zł z VAT plus koszty wysyłki - tylko dokumentacji, sam program mogę pobrać natychmiast online. Może ta informacja komuś się przyda?

Pozdrawiam
nie wiem dokładnie czy o to Ci chodzi. chcesz automatyczne logowanie? tak?

jeżeli "tak" to spróbuj tak :D :
Start >>> Panel sterowania >>> Konta użytkowników >>> Zmień sposób logowania
w oknie Konta użytkowników odznacz Użyj ekranu powitalnego i zastosuj. Zamknij wszystkie okna

Start >>> Uruchamianie >>> wpisz control userpasswords2 >>>Enter
Odznacz opcję Aby używać... i kliknij OK. Wpisz swój login i hasło i ok

o to chodzi?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: mozilla
~Anonim napisał(a):[cut] o to chodzi?
Cześć,

W zasadzie to chodzi mi właśnie o to, ale nie pod Windows XP. Vista ma zasadniczo inny sposób bootowania w koncie użytkownika - konto administrator jest tu defaultowo wyłączone, zaś jedyną dostępną do administrowania grupą jest grupa Administratorzy - niestety, UAC ignoruje status zalogowanego użytkownka, czyli pozostaje nam je wyłączyć jeśli chcemy wygodnie pracować. Podobno to jest niebezpieczne...

Ale nawet sporo racji masz, bo użycie polecenia odblokowania konta Administrator dla Visty daje (po ponownym jego wyłączeniu) przyśpieszenie ładowania profilu użytkownika przez jakiś czas.
Konto Administrator w Viście aktywujemy tak: Net user administrator /active:yes - dezaktywujemy ..../active:no

Szukam trwałego sposobu skrócenia wyświetlania ekranu "Welcome" jako calkiem mi zbędnego dodatku do sekwencji bootowania systemu - jeden użytkownik, grupa Administrator`s, bez restrykcji.
Jestem chyba już blisko rozwiązania. Gdy je znajdę, podam tu.

Pozdrawiam
Witam

I co, znalazłeś już może rozwiązanie?
Mam ten sam problem.

Pozdrawiam
Keyboard not found. Press any key to continue.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
patrykut napisał(a):I co, znalazłeś już może rozwiązanie?
Mam ten sam problem.
Witam,

Chwilowo poprzestalem na półśrodku - uaktywnij konto Administrator i zrestartuj tak Vistę. Zaloguj się jako zwykły użytkownik z prawami Administratora i wyłącz konto Administrator. U mnie na jakiś czas redukuje to "stanie" splasha "Welcome".
Porządnie zabiorę się za ten temat po urlopie dopiero, chcę przeinstalować (OEM Smutek) swoją zaśmieconą już Vistę.

PS. Sprawa zdaje się mieć wiele wspólnego z kluczem:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"LocalProfile"=dword:00000001

Ten klucz wlaśnie tworzą tweakery do Visty, o których wspomniałem.
Nie można go stosować w maszynach klienckich w domenach - profile przechowuje wtedy zwykle serwer!

Pozdrawiam
----------
edit:
Witam,

Przepraszam za zwłokę i informuję że w moim przypadku problem z tytułu jest wyjaśniony. "Winna" była nie wykryta do końca karta PCTV 7010iX, a ściśle jej sterownik BDA. Problem ogólnie możemy zidentyfikowac poprzez "Manage" -> "event Viewer" -> Errors, Critical errors (u góry okna, klikamy na tekst). w moim systemie był to powtarzający się stale błąd:

"The description for Event ID 4 from source ehRecvr cannot be found. Either the component that raises this event is not installed on your local computer or the installation is corrupted. You can install or repair the component on the local computer.
If the event originated on another computer, the display information had to be saved with the event.
The following information was included with the event:
7162 BDA Analog TV Tuner
80070057
the message resource is present but the message is not found in the string/message table"

Niestety, miejsca konfiguracji sterownika BDA zlokalizować nie zdołalem. Po "czystej" reinstalacji systemu screen "Welcome" znika po około 2 sekundach.

Pozdrawiam
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
vista ekran powitalny