Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

FX-8350 z ASRock 870 Extreme 3 ?

RE: FX-8350 z ASRock 870 Extreme 3 ?
Jakoś strasznie mi się nie śpieszy, więc mogę miesiąc poczekać i w tym czasie znaleźć lepszą ofertęWesoły Może i tego 8320 wezmę. Zobaczę jak będą ceny wyglądały. Do jakich wartości można kręcić bezpiecznie oba procesory ? Oba chyba o 500MHz spokojnie pójdą w górę ? Jeżeli chodzi o obudowę, to na dniach komputer będzie przenoszony do... hmm... biurka. Przerobiłem biurko, a właściwie wnękę na komputer i teraz służy jako obudowa. Montuje tam 3 wentylatory wwiewające powietrze i 3 wyciągające. Obecny cooler, to Xigmatek Achilles, jednak chciałbym wymienić go na coś mniejszego, a z dwoma wentylatorami. Zasilasz SilentiumPC Deus G1 600W.
Taki sobie, ciekawski człowiek...Oczko
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Te procesory się kręcą na porządnych chłodzeniach, a z tego co widzę Twoje właśnie do takich należy i bym go wcale nie zmieniał. Procesor spokojnie podkręci się do 4,6Ghz i właśnie wtedy znacznie zwiększa swą wydajność.
Nie podoba mi się tylko w tym chłodzeniu to, że wywiewa powietrze na górną część obudowy, albo na dolną i nie da się go ustawić tak, aby wydmuchiwał na tył obudowy. Jeszcze co do tej płyty głównej. Ostatnio nasłuchałem się jaka to płyta główna jest ważna i PODOBNO często jest tak, że kupuje się drogi procesor, a przepustowość płyty głównej nie pozwala na osiągnięcie maksymalnych wyników. Czy to prawda ? U mnie wszystko będzie dobrze współgrało ze sobą ?
Nowoczesne obudowy mają otwory wentylacyjne w górnej części dlatego chłodzenie dmucha ku górze. Co do płyty głównej to po części jest to prawda. Jeśli płyta główna jest na słabym chipsecie (np. VIA,SIS) to procesor może mieć niższą wydajność. Ciebie to nie dotyczy.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Rozumiem. Bardzo mi pomogłeś, dziękuje za pomoc Wesoły
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
plytA asrock 870yt serii extreme pod am3+