Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Firefox - blad dt uprawnien do modyfikacji, nie mozna dokonczyc aktualizacji

Firefox - blad dt uprawnien do modyfikacji, nie mozna dokonczyc aktualizacji
Witam !

Mam problem z moim Firefoxem, pokazalo mi na youtube ze mam przestarzla przegladarke, a jest to dla mnie dziwne gdyz mam zaznaczona opcje automatycznej aktualizacji gdy sa dostepne nowe latki. Po wejsciu w historie aktualizacji pokazuje mi date z przed pol roku z komunikatem "instalacja w toku". W czasie uruchamiania Ff pokazauje mi ze: "Nie udalo sie zainstalowac wszystkoich plikow. Zamknij program i upewnij sie ze masz uprawnienia do modyfikacji plikow". Aktualizuje z konta na XP ktore nie ma uprawnien administratora jednak, uruchomienia programu jako admin lub zalogowanie sie na konto admina i wejscie w Ff nic nie pomagaja - nie chce mi sie zaktualizowac. Czy da sie to jakos recznie zrobic - czy jesli po prostu uruchomie instalator nowej wersji to zaktualizuje obecna czy zainstaluje druga przegladarke i jak to sie bedzie mialo do informacji zapisanych obecnie w Mozilli - zakladki, historia hasel ?

Z gory dzieki
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Firefox - blad dt uprawnien do modyfikacji, nie mozna dokonczyc aktualizacji
Witam!
Ten problem występuje wtedy gdy próbujemy dokonać aktualizacji przeglądarki z konta użytkownika nie posiadającego uprawnień administratora. Jeśli nie masz uprawnień admina, to nic nie dasz rady zrobić. Musisz zalogować się na konto admina i z niego dokonać aktualizacji. Wtedy aktualizacja zostanie dokończona i program uruchomi sie jako zaktualizowana wersja. Możesz też program zaktualizować instalując nową wersję, która zastąpi starą. Nie musisz wtedy odinstalowywać starszej wersji programu.
[Obrazek: 3803.gif]
[Obrazek: 6509.gif]
Пролетарии всех стран, соединяйтесь!
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
RE: Firefox - blad dt uprawnien do modyfikacji, nie mozna dokonczyc aktualizacji
Na koncie admina nie konczy mi aktualizacji - a co do instalacji nowej wersji - czy strace wszystkie zapisane w przegladarcie informacje ?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Jeśli nie odinstalujesz przeglądarki z dysku całkowicie, tylko zainstalujesz nową wersje na starą( czyli instalujesz nową wersje nie usuwając poprzedniej) to wszystkie informacje jakie masz w przeglądarce pozostaną. W przeciwnym razie wszystkie te informacje jak np.zakładki, ustawienia itp. ulegną skasowaniu.
[Obrazek: 3803.gif]
[Obrazek: 6509.gif]
Пролетарии всех стран, соединяйтесь!
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne