Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Formatowanie Della

Ściana  Formatowanie Della
witam ,
mam laptopa Dell inspiron 17L
i mam z nim powazny problem :-( szukałam odpowiedzi już na róznych forach .. ale niestety nadal nie mogę działać:/
Komputer od dłuższego czasu mulił lecz poczatkowo myslałam z eto wina internetu , zrestowałam neta i nie było widać zbytniej poprawy , po czym zaczełam szperać po necie ..i na jednym z forów polecono mi zrobić OTL (czy jakoś tak) i okazało się że mam bady na dysku i musze go wyzerować i zrestartować ...
i tu najwiekszy problem...:/ ponieważ w żaden sposób mój laptop nie chce sie zrestartować .. w F8 w połowie restartowania wyskakuje mi blue screen z notatką o błedzie:/ i na tym się kończy restartowanie
w Biosie kiedy daję na naped CD DVD to znów nie wyświetla mi dysku i pisze że dysk nie jest gotowy...:/

byłabym wdzięczna gdyby ktoś pomógł mi Go zrestartować , wyzerować lub doprowadzić do ustawień fabrycznych
nie wiem co robić żeby ten szajs zrestartować..
ma opiero rok a już takie problemyKwaśny
aha mam windowsa 7

chciałabym aby ktokolwiek pomógł mi wyzerować , zformatować lub przywrócić ustawienia fabryczne... tłumacząc najlepiej szczegółowo bo na kompach to ja się nie znam.. wiem jedynie że muszę to zrobićKwaśny a w żaden sposób nie idzieKwaśny
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Formatowanie Della
wiesz co.
nie baw się w takie rzeczy sam. pójdź do punktu serwisowego (bo jeżeli masz go rok, to chyba gwarancja jest wciąż aktualna), aby się tym zajęli. bo jeżeli tryb awaryjny nawalił, to sam niewiele zdziałasz.
jestem dziewczyną :-)

mam go dokładnie rok i 2 miesiace więc gwarancja się skończyłaKwaśny
dlatego chciałabym sama go sformatować
mam wsyztsko co ważne pozgrywane , więc jestem gotowa zaczynac od poczatku
Restartowanie komputera to nic innego jak wyłączenie i włączenie ponownie więc chyba nie o to chodzi,co do zerowania dysku w pewnym stopniu pomoże ,następnie należy wykonać remapowanie błędnych sektorów,mówiąc po ludzku ,program zaznaczy miejsca gdzie dysk jest uszkodzony i w tym miejscu nie będzie niczego zapisywał co pomoże na jakiś czas z tym,że jeżeli zaczęły pojawiać się uszkodzone sektory (bad sektory) będzie ich coraz wiecej z czasem więc jeżeli ma to byc gruntowna naprawa na długi czas pomału zacznij odkładać pieniążki na nowy dysk 2,5 cala (prawdopodobnie na złączu SATA)
Zerowanie i remapowanie można wykonać programem MHDD ,pobieramy go jako plik ISO tzw. obraz, i tak też wypalamy --> jako plik obrazu np. prorgramem Burnaware free 4.9
program MHDD można pobrać tu --- http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html
tak tak , nie chodzi o restartowanie
tylko formatowanie lub zerowanie , więc tak
bady na dysku mam na pewno..

ściagałam już ten program MHDD ale tu jest właśnie problem ponieważ nie wykrywa mi on dysku (tak jak jest na tym pierwszym zdjęciu co są do wyboru 3 pozycje .. ja mam każda pustą.. i tu jest własnie ten haczyk że nie wiem co zrobić żeby mi wykryło dysk..:/
1. Niektóre dyski "żyją" z BadSectorami parę lat - nie zaszkodzi spróbować.
2. MHDD działa z dyskami 'Master' - pokaż zdjęcie pierwszej ("Main") zakładki BIOS.
Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie). 
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Ja na początek jednak bym spróbował przywrócić system z partycji ukrytej ( przy starcie komputera należy nacisnąć odpowiedni klawisz żeby uruchomić procedurę odzyskiwania) bo tak analizując pierwszą Twoją wypowiedź nie wiem skąd na tym jakimś forum po logach z OTL stwierdzono bad sectory,OTL nie sprawdza ani systemu plików ani tym bardziej nie skanuje powierzchni dysku na obecność uszkodzeń fizycznych
AtSaper: Extrastxt - ostatnie 10 błędów (Podgląd zdarzeń).
---
Uruchom OTL >> ustawienia - Skanuj.
Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie). 
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Atbroda99 --- no - skoro ty tak mówisz to oki z tym, że jak wiemy - każdy dysk posiada pulę rezerwowych sektorów,które są "podmieniane" przez SMART aż do ich wyczerpania. Skoro na dysku są już bad sektory to pula się raczej wyczerpała więc chyba remapowanie jednak nic nie da a nawet mogłoby zaszkodzić - pozostaje więc tylko zerowanie.
Atistotkaaa--- spróbuj wejść w Bios i ustawić kontroler dysku na IDE (poszukaj poprostu opcji która ma w nazwie SATA,będzie ustawiona na AHCI lub Enhanced lub też w niektórych biosach poprostu na ON, należy wtedy zmienić opcje na OFF lub na IDE) wtedy MHDD powinien dysk zobaczyć. Następna sprawa,skoro laptop startuje z tej płytki z MHDD to znaczy że wszystko ustawione ze startem jest dobrze a problem leży w płytce z systemem - swoją drogą do laptopów raczej nie dostaje się płytek tylko tak jak napisałem wcześniej system jest na ukrytej partycji,więc pytanie skąd masz tą płytkę?
ok postaram się odpowiedziec na wszystko po kolei ...
ufff
broda : zakładka Main w Biosie dałam w załączniku http://www.picshot.pl/public/view/145157 http://www.picshot.pl/public/view/145166
saper bad sectory nie wiem jak wykryto po tych logach ale jeszcze robiłam scan z HD tune i wyszedł taki jak w załączniku , z tym że jak weszłam w Info w Hd Tune to jest zaznaczone(podkreśliłam) że mój dysk C pod opcją Bootable jest zaznaczony jako NO a sprawdzając w grafice w necie u wiekszości ludzi jest na YES i nie wiem czy to nie jest jakiś problemKwaśny
http://www.picshot.pl/public/view/148970
saper co do ostatniej jeszcze wypowiedzi to mam właśnie opcje AHCI i mogę zmienić jedynie na ATA albo SATA nie pamiętam ... innego wyboru nie mamKwaśny
jeszcze pytanie skąd mam płytę? jaką płytę?? :-)

zaraz dam logi z OTL pierwszy extras , 2 OTL
http://wklej.to/urU3p
http://wklej.to/9elxl

aha dodatkowo chciałam dodac że jestem administratorem komputera a mimo to jako app data czy gdzie indziej wszystko przechodzi przez BOBI (??) niby dlaczegoKwaśny
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
problem z instalacja recovery dell inspiron 1470promocyjny dla TrustPort Internet Security 2014