Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Galaxy S4 - problemy z zasiegiem oraz zacinanie po aktualizacji systemu

Galaxy S4 - problemy z zasiegiem oraz zacinanie po aktualizacji systemu
Od początku roku jestem użytkownikiem S4. Mam w nim kartę z Play (wyciętą, nie była wymieniana w salonie na nową z obsługą LTE). I od początku mam problem z zasięgiem. W miejscu zatrudnienia (magazyn) mam niekiedy całkowity brak zasięgu, pomimo włączonego roamingu krajowego (włączam w pracy tryb GSM, ponoć lepiej śmiga). A kolega na Sony T3 i drugi na S5 mają ciągle zasięg w tym samym miejscu. S4 ma gorszą antenę czy powinienem może kartę wymienić?
Tak samo jest podczas drogi do pracy. Jadę przez kilka wiosek, trafiają się pola i lasy po drodze. Kolega z Plusa ma internet wtedy w telefonie na poziomie H+ i LTE, kiedy ja ledwo E mogę złapać, a czasami wcale nie mam zasięgu... Mapa na stronie operatora wskazuje, że zasięg w tych miejscach jest.

Ostatnio, jakieś 3-4 tygodnie temu zrobiłem aktualizację Androida do 5.0.1. Telefon od początku się ścinał, chyba ze 3 razy się wyłączał, a dopiero po tym jakoś dało się go używać. Teraz też się tnie, aplikacje i menu się dłużej wczytuje. I mało mam wolnego RAMU (nawet wyczyszczenie go powoduje uwolnienie zaledwie 100-200MB zasobów, kiedy nie używam telefonu). Jakoś można usprawnić telefon w działaniu? Przyspieszyć go? TaskKillerów nie używam.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
RE: Galaxy S4 - problemy z zasiegiem oraz zacinanie po aktualizacji systemu
Zrobiłeś wipe po aktualizacji? Jeśli nie - zrób. Uważaj tylko na dane - stracisz wszystkie aplikacje wraz z danymi. Zazwyczaj wszystko przywraca się potem z konta Google (o ile masz włączone robienie backupu), ale historię połączeń czy archiwalne wiadomości musisz skopiować sam.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Jaką rolę przy takiej aktualizacji pełni ów wipe?

A jak rozwiązać problemy z zasięgiem? Może to być wina starszej karty albo słabszej (niż w innych telefonach) anteny?
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Usuwa dane pozostawione po poprzednim systemie, które to zazwyczaj są powodem wszelkich problemów z działaniem telefonu.

Kartę można profilaktycznie wymienić, a nuż się poprawi. S4 miałem ostatnio dosyć dawno, ale z tego co pamiętam - nie było problemów z zasięgiem.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne