Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Głośniki 2.0 lub 2.1 do 200 zł

Głośniki 2.0 lub 2.1 do 200 zł
Witam,
poszukuję głośników takich jak w tytule, czyli 2.0 lub 2.1
Czego oczekuję od dźwięku? Dobrze odwzorowana średnica, żeby nie kłuła w uszy, szczególnie przy solówkach na gitarze. Góra ma być jasna, nie ociężała, bez zbędnych udziwnień. Co do dołu, czy tam basów, nie zależy mi na tym super, choć nie ukrywam, że mogłaby być Wesoły
Taki malutki grymas: jeżeli macie polecić jakieś głośniki 2.1, to niech te odchodzące od centrali były małe, bo 2.0 postawię sobię obok na półce, a 2.1 pod monitorem (oczywiście centrala pod biurko Wesoły)
Na wszystko mam 200 zł
Pozdrawiam Wesoły
Redmi Note 7 || Android 10 || MIUI 12.0.2
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: ie
RE: Głośniki 2.0 lub 2.1 do 200 zł
Polecane na Audiofanatyku widział? Coś wpadło w oko?
[Obrazek: BTBwtH5.jpg]
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
widział, widział, zaciekawiły mnie geniusy sp-hf800a i sp-hf1800a (stawiam na te drugie po przeczytaniu opisu na af) tylko jest jedno małe ale: za wielkie. potrzebuję czegoś mniejszego, choć jeżeli nie będzie, to się na nie zdecyduję :>
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Hmm, tam masz wybrane najlepsze propozycje w danej cenie.
A poza AF spodobały Ci się jakieś?
[Obrazek: BTBwtH5.jpg]
szczerze mówiąc, tak. przyglądałem się creative inspire a300, ale słyszałem, że głośniki 2.1 w tej cenie to szlam i dno, szczególnie od tego producenta
200zł to wystarczający budżet, aby nabyć jakieś przyzwoite 2.0/2.1. Co prawda, wodotrysków nie będzie, ale... za 200zł nie ma się prawa oczekiwać nie wiadomo czego.

tic00, wydaje mi się, że oceniasz głośniki bardziej po wyglądzie, popularności i ilości pozytywnych opinii, niż po odsłuchu i niezależnych recenzjach. Głośniki kupuje się po to, aby ich słuchać, a nie aby je oglądać. Oczywiście wygląd to także jakieś wyznacznik, ale na pewno nie powinien być pierwszo, ani drugorzędny.

Mówię tak dlatego, że te Creative'y to gniot.
Zwijam manatki. Żegnam!
Trudno na necie znaleść rzetelną recenzję, jedynym tego typu miejscem jest audiofanatyk.
Źle mnie oceniłeś: zależy mi na jakości dźwięku. Kiedyś miałem zdanie: byleby grało. Wielkim "czymś" było usłyszenie u kuzyna dźwięku z porządnej karty na porządnych słuchawach. "Też tak chcę" powiedziałem krótko. Od tej pory jeżeli jestem w jakimś większym sklepie z elektroniką, biorę słuchawki i podpinam pod telefon. Moim punktem odniesienia są senki hd201, tyłu nie urywa, ale potrafię porównywać wraz z xonarem dg.
Creativy zaciekawiły mnie tym tylko, że są 2.1, niczym więcej.
Nie chodzi mi o wygląd, chciałem tylko, żeby głośniki nie były rozmiarów microlabów 7c.
Tak na boku, zależy mi na twojej opinii fint, bo widzę że potrafisz nawet najtępszego orangutana naprowadzić na ścieżkę.
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: ie
Cytat:Creativy zaciekawiły mnie tym tylko, że są 2.1, niczym więcej.

No, nie wydaję mi się, ponieważ w tej cenie zestawów 2.1 jest multum.

Cytat:Trudno na necie znaleść rzetelną recenzję, jedynym tego typu miejscem jest audiofanatyk.

Tutaj już nawet nie chodzi o recenzje tylko o odsłuch sprzętu. Audiofanatyk jest najbardziej wiarygodnym, najbardziej obiektywnym i najbardziej rzetelnym źródłem informacji, ale nie znaczy to, że jest obiektywny, wiarygodny i rzetelny. Wiesz dlaczego nie jest?
Bo jest to nie możliwe. Pełną wiarygodność, obiektywizm i rzetelność "testu" dostaniesz gdy sam odsłuchasz podane przez nas sprzęty. Poniżej tego możesz jedynie się domyślać i albo się nas posłuchać albo nie. Jedno jest pewne - nie polecamy szmelcu.
Zwijam manatki. Żegnam!
Cytat:No, nie wydaję mi się, ponieważ w tej cenie zestawów 2.1 jest multum.
Cytat:Creativy zaciekawiły mnie tym tylko, że są 2.1, niczym więcej.

dobra, rzeczywiście, znalazłem je na niezbyt obiektywnej stronie, która jakoby je polecała

Cytat:Wiesz dlaczego nie jest?

wiem. jeżeli autor nie potrafi znaleźć minusów testowanego sprzętu, choć ten je posiada.

Cytat:Pełną wiarygodność, obiektywizm i rzetelność "testu" dostaniesz gdy sam odsłuchasz podane przez nas sprzęty.

niestety, w żadnym markiecie nie będą chcieli ci rozpakować i dać posłuchać sprzętu, "bo po co". lenistwo niektórych ludzi doprowadza do nieszczęść, jakimi jest np. zawód po zakupie. w recenzjach opisywane jest ich wykonanie, dane techniczne i schemat "piosenka-fajne/niefajne"

Cytat:Jedno jest pewne - nie polecamy szmelcu.

rozumiem to, szczególnie z twoich słów.

no cóż, trzeba będzie walczyć z ospałością sprzedawców i zmusić ich by udostępnili sprzęt.

nie chcę się wami wyręczać, ale byłbyś w stanie coś polecić?
Cytat:niestety, w żadnym markiecie nie będą chcieli ci rozpakować i dać posłuchać sprzętu, "bo po co". lenistwo niektórych ludzi doprowadza do nieszczęść, jakimi jest np. zawód po zakupie. w recenzjach opisywane jest ich wykonanie, dane techniczne i schemat "piosenka-fajne/niefajne"

Słuchaj. Ja kiedyś miałem taką sytuację w której poszedłem do RTVEuroAGD i tam oglądałem sobie ich asortyment (słuchawki). Patrzę co tam ciekawego mają, ogólnie nic poczciwego nie było. Podchodzi do mnie konsultantka i pyta się "W czym mogę pomóc". A ja: "No widzi Pani, szukam słuchawek słuchawek, które by mnie zadowoliły, jednak nie wiem które wybrać ponieważ nie wiem jak one grają. Czy mógłbym je przetestować?". Ona: "Niestety nie ma takiej możliwości, ponieważ sprzęt jest oryginalnie zapakowany i nie możemy go otwierać, a nie posiadamy sztuk do testowania". Ja: "Rozumiem. Czyli mam kupować słuchawki w ciemno? Widzę, że niektóre słuchawki kosztują 700zł, więc mam w ciemno wydać taką kwotę? Wie Pani, słuchawki kupuje się po to, aby ich słuchać, a nie żeby je oglądać. Ale okej, nie ma sprawy. Kupię je, zabiorę do domu, rozpakuję, przetestuje i jak mi się nie spodobają po prostu je oddam. Efekt będzie ten sam." Ona (mina bezcenna...): "A ma Pan źródło dźwięku? Telefon, odtwarzacz mp3?". Ja: "Myśli Pani, że telefon lub mp3'ójka da radę zasilić te słuchawki?" Ona: "My niestety nie możemy udostępnić naszego sprzętu do testów. Niech Pan przyniesienie własne źródło i wtedy przetestujemy słuchawki" Ja: "Przed chwilą Pani powiedziała, że nie możecie udostępniać oryginalnie zapakowanych słuchawek, teraz mówi Pani, że jeśli przyniosę własne źródło to będę mógł przetestować te słuchawki. Przepraszam bardzo, ale jak to w końcu jest? Idąc tą ideologią mogę wnioskować, że możecie Państwo udostępnić mi każdy sprzęt do testów. Poza tym, gdybym miał przynieść swoje źródło tutaj do Was, to musiałbym zamówić tir'a (takie lekkie przejaskrawienie)". Ona: "Dobrze, niech Pan poczeka, porozmawiam z szefem".

Po chwili przychodzi ona z szefem, szef zaczął się dopytywać czego potrzebuję, jaki chcę przetestować sprzęt i że bardzo przeprasza za pracownicę.

Da się? Da się. Konsultanci są niedoinformowani. Oni są tylko sprzedawcami, a nie konsultantami. Ja jestem bardziej konsultantem niż jakikolwiek sprzedawca w supermarketach. Oni nie wiedzą nic i na niczym się nie znają, więc w niczym Ci nie pomogą. Są nastawieni jedynie na sprzedaż tego, co zlecił im manager sklepu + polecanie promocji, reklamowanie, zachęcanie itp. Tylko to. W ogóle nie biorą pod wzgląd aspekt zadowolenia klienta. Idą życiową ideą - promocja, czyli się opłaca. Klient będzie zadowolony, bo kupił coś w promocji. Żałosne. Co z tego, że to promocja? Sibierie kosztują 250zł. W promocji 150zł. I co? Opłaca się? Nie. Za 100zł dostajemy SL, a za 70zł Retro DJ, które te słuchawki przewyższają klasą kilkunastokrotnie.
Tak działa marketing. Jeśli klient się nie zna na temacie (np. audio), marketingu to ulegnie. Jeśli klient zna się na temacie audio, to nie ulegnie marketingowi. Jeśli klient zna się na marketingu, ale nie zna się na temacie audio, to będzie znał jedynie zagrania sprzedawców, ale o tym co chce kupić będzie gówno wiedział. Tak więc reasumując, edukuj się w danym temacie samodzielnie, a dopiero potem cokolwiek kupuj i o cokolwiek pytaj.
W relacji ze sprzedawcą trzeba być sprytnym, cwanym i znać się lepiej od niego. Trzeba być 5 kroków dalej, niż on. Trzeba przewidzieć z jakimi tekstami z jego strony można się spotkać i na poczekaniu trzeba wymyślać dezaprobaty poparte całą serią argumentów.

Z kolei jeśli chodzi o specyfikację techniczną... bardzo prosty temat, łatwy do zdławienia. Ja: "Dzień dobry, chciałbym kupić słuchawki, które sprostają moim oczekiwaniom." Konsultant: "Dzień dobry, proszę spojrzeć na te i na te słuchawki, mają bardzo dobre opinie". Ja: "Nie za bardzo zależy mi na opiniach, ponieważ nie wiadomo kto je wystawia. Chciałbym wiedzieć jak te słuchawki grają i z czym mogę się spotkać w czasie ich użytkowania." Konsultant: "Rozumiem. Proszę spojrzeć na tył pudełka, są tam podane wszystkie parametry słuchawek wraz z opisem". (po przeczytaniu) Ja: "Niestety nadal nie wiem jak te słuchawki będą grać. Nie wiem co oznaczają poszczególne opisy i parametry (idziemy w kierunku udowodnienia naszej ułomności) nie wiem jaki one będą wydawać dźwięk. (pokazuje mu w tym momencie inne pudełko z o wiele tańszymi słuchawkami, które mają ~taką samą specyfikację) Widzi Pan, tutaj mam taniej słuchawki z taką samą specyfikacją więc skąd taka wygórowana cena tamtych? Niczym się nie różnią? Wie Pan, miałem już kiedyś inne słuchawki, które kosztowały 20zł i miały taką samą specyfikację jak ta. Więc dlaczego miałbym dopłacać aż 500zł? Bo jeśli chodzi tutaj tylko o użyte materiały, to ja podziękuję i nie dokonam zakupu (specjalnie... on jest nastawiony na sprzedaż, a w tym momencie Cię zniechęcił, a raczej po dedukcji sam siebie zniechęciłeś, a z racji tego, że Twoja dedukcja jest wartościowa i nie podlega dyskusji, on... zrobi co mu powiesz :D)

Ogólnie tacy ludzie, konsultanci są bardzo łatwi w rozmowie o ile znasz się na temacie i to Ty możesz przejąć inicjatywę i to Ty możesz nimi manipulować przez co będą pokorni jak owieczki.

Cytat:wiem. jeżeli autor nie potrafi znaleźć minusów testowanego sprzętu, choć ten je posiada.

"Bo jest to nie możliwe. Pełną wiarygodność, obiektywizm i rzetelność "testu" dostaniesz gdy sam odsłuchasz podane przez nas sprzęty. Poniżej tego możesz jedynie się domyślać i albo się nas posłuchać albo nie."

Cytat:nie chcę się wami wyręczać, ale byłbyś w stanie coś polecić?

Audiofanatyk zaprasza.
Zwijam manatki. Żegnam!
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
głośniki 2.1 do 200zł