Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Głośniki Logitech Z 5500 - czy ktoś z Was takie posiada ?

Głośniki Logitech Z 5500 - czy ktoś z Was takie posiada ?
Witam. Czy ktoś z Was jest posiadaczem głośników Logitech Z 5500 ? Jak się sprawują i co ogólnie można o nich powiedzieć ?
Pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
RE: Głośniki Logitech Z 5500 - czy ktoś z Was takie posiada ?
Ogólnie na ten temat.MOże i nie mają one 500W RMS ale napewno też nie mają 80W Trzaski podczas zapalania światła??Dziwne Ja mam je już może ok 2 lub 3 lata i nigdy tego nie doświadczyłem...
tomulek77
Napewno nie są to głośniki z prawdziwego zdarzenia bo takowe kosztują min kilka razy więcej niż te.Ale jak na soją cene grają rewelacyjnie.Czy dają czadu?Pewnie że tak!może z 3 razy dałem głośność na ok 75%(a lubie głośną muze)i dla mnie było za głośno.Więc ten zestawik daje rade pokopać sąsiadówWesołyAle jak piszą przedmówcy żeby je dobrze wykorzystać potrzebna jest bardzo dobra karta muzyczna bo inaczej kicha.Ja niestety nie mam zbyt dobrej ale nie jest źle,choć potencjał tego zestawu pozostaje niewykozystany niestety.
Ogólnie mogę ten zestawik z czystym sumieniem polecić.Jeśli potrzebne jakieś dodatkowe info piszWesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
No dobrze.
Czyli nie zagrają tak jak amplituner + kolumny ?
Tak czytałem w internecie.
Jedni je chwalą, inni krytykują.
Niektórzy nazywają je profesjonalnym sprzętem, inni "pierdziawkami".
Czyli to nieprawda, że mają 505 W RMS ?
Pzdr.
Powiem tak napewno zagrają taksamo jak kina z marketów po 2 tys zł.fakt zagrają gorzej niż porządne kino za ok 5-7tys zł.(nie sprawdzałem)Powiedzmy sobie szczerze do sprzetu"profesjonalnego" im troszkę brakuje. ale napewno nie są to jakieś "pierdziawki" w filmach grach gdzie jest ścieżka dzwiękowa DD5,1 są rewelacyjne(ale pamietaj że cały czas mówimy o głośnikach komputerowych,bo takowe one są) dlatego porównywania do amplitunera i kolumn są moim zdaniem nie na miejscu.Choć by dlatego że kolumny w kinie są zbudowane na ogół z MDF-u a tu nie i w kolumnach od ampli głośniki mają inne środowisko pracy.Fakt ja mam słabą muzyczną i piszę swoje opinie jakie posiadam po kilkuletnim odsłuchu u siebie Ogólnie grają bardzo czyściutko i bez żadnych brzyczeń itp.Fakt słuchając muzy w dobrej kompresji(mp3)lub nieskompresowanej.Na marnej MP3 niestety grają kiepsko,ale wątpie żeby nie wiem jaki inny sprzęt zagrał lepiej.Poprostu wina MP3 jakość marna.Czy mają 500RMS?Nie wiem ale mam porównanie gdzie zaraz obok w pokoju mam kino domowe Technics 360RMS i nie mam zadnego problemu żeby je zagłuszyć.(kino ustawione na tą samą piosenkę i vol na max)więc coś musi w tym być.Odrazu mówię że jak coś to podłącz je światłowodem bo na połączeniu zwykłym (analog)nie wykorzystasz ich potencjału.A uważam że takowy posiadają.Cóż tu więcej mówić ja osobiście bym ich nie zamienił na nic innegoOczko
Czyli jak kosztują powiedzmy 1200 zł to lepiej dołożyć na bardziej profesjonalny sprzęt (amplituner + kolumny) ?
Czy wielkość ma znaczenie ? Powiem tak: lubię duże głośniki. Do plastiku też można się przyczepić ?
Dodatkowo słyszałem, że słuchając bardzo głośno muzyki (tuż przy końcówce regulatora lub "na maxa") niszczymy głośniki.
Czy to prawda ?
Inna wersja jest taka, że może mógłbym kupić sam subwoofer (zadziała bez "dekodera" ?) + dekoder + normalne głośniki od wieży, ponieważ w subie tych Logitechów są gniazda "zaciskowe" jak w normalnych głośnikach od sprzętu Hi-FI.
Zadziałało by ?
Pozdrawiam.
Zależy ile chcesz przeznaczyć na sprzęt grający.Jeśli ok 2tys zł to moim zdaniem nie warto pakować się w aplituner i kolumny.Słuchałem u kolegi yamahy za ok 2100(razem z kolumnami)i powiem że mi nie bardzo przypadło do gustu.Też zależy do czego chcesz sprzętu używać.Jeśli nie jesteś audiofilem to logitechy napewno będą Ci wystarczyć.Ogólnie jeśli sprzęt jest kompletny od tego samego zestawu to wydaje mi się że nie powinno się nic dziać z głośnikami i słuchaniem na maxa bo producent napewno wystroił to wszystko tak żeby się nie rozsypało zaraz.Oczywiście słuchanie długo w pozycji max ma swoje negatywne skutki na głośniki.Jeśli chodzi ci o sam subeg z logitechów(tak zrozumiałem)to bez Control Panela nie zadziała,ponieważ on steruje subem i wzmacniaczem.Wiec jak sam sub to razem z Control Panelem(decoderem).Nie warto mieszać tak na oko(sub i decoder lpogitech kolumny jakaś wieża)bo nie raz może wyjść dużo gorzej niż człowiek sobie myśli.Jak coś to jedynie poszukać dedykowanych kolumn do tego zestawu,lub dobrać o takich samych parametrach jak mają kolumienki w logitech.A tak ogólnie nie masz możliwości odsłuchu tych logitechów w jakimś sklepie lub u kogoś znajomego?Wtedy mógł byś sam zdecydować.I wogóle gdzie będziesz używał przyszłego sprzętu grającego?Dom czy blok?jakie masz pomieszczenie na nie?
Blok, ale lubię dawać czadu.
Czyli można sam sub + kolumny (dowolne) + panel ?
Coś nie za bardzo mi się te Logitechy widzą (lubie duże głośniki a te są małe) a na rynku nie ma raczej głośników "dużych" do PC.
Pozdrawiam.
No spróbować możesz ale miej w pobliżu w razie czego kolumienki od logitecha;) Ogólnie jeśli mieszkasz w bloku przypuszczam że nie wykorzystasz logitechów bo naprawde dają czaduWesołyTu masz przykład jak grają:http://www.youtube.com/watch?v=AewGNCuMY4U i są połączone analogowo.
(24.11.2009, 23:36)kris86bmw napisał(a): ...Tu masz przykład jak grają:http://www.youtube.com/watch?v=AewGNCuMY4U i są połączone analogowo.

Trudno na podstawie filmiku z YouTube stwierdzić jak "grają" jeżeli już to jak wyglądają. (ale zostawmy to)

Zestawy 5,1 sprawdzają się w przypadku gier , filmów , troszkę gorzej jest z muzyką. Ich wadą jest to, że wymagają więcej zachodu przy dobrym rozstawieniu w pokoju (co nie zawsze jest do końca możliwe)

Zestawy 2/2,1 polecał bym w przypadku muzyki , a i w grach czy filmach też się sprawdzają.
Ja gdybym miał wybierać (słucham dużo muzyki) to wybrał bym zestaw 2/2,1(na ogól za tą samą sumę kasy kupimy lepszy zestaw 2/2,1 niż 5,1) i do tego kupił bym kartę muzyczną np. Asusa XONAR . Inne rozwiązanie to kupno kolumn np. Altus i jakiś wzmacniacz (nawet z Diory)
Ja osobiście mam kolumny zbudowane(własna konstrukcja) na wzór Altusów z małymi ulepszeniami , do tego starego KENWOODa (KA-6000)+korektor Sony no i oczywiście karta muzyczna tyle , że nie Xonar ,a SB audigy i gra to nie najgorzej co stwierdziło kilku moich znajomych.
.............................................................................................

"Człowiek rozsądny dostosowuje się do świata. Człowiek nierozsądny usiłuje dostosować świat do siebie. Dlatego wielki postęp dokonuje się dzięki ludziom nierozsądnym".
(— George Bernard Shaw )
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
No cóż, a jak większą imprezkę i większe pomieszczenie to dało by radę ?
Np w szkole dyska na korytarzu ? xD
Czy mają odłączane kabelki z tyłu kolumienek, na wypadek gdyby były za krótkie (myślałem nad rozstawieniem ich w dużym pokoju) ew. awaryjnie "dokleić" kabla głośnikowego ?
To by zdało egzamin ? Dokleić tzn. taśmą i dalej miedziany do subwoofera.
Mieszkam w bloku, ale mam dość grube ściany i wyrozumiałych sąsiadów Wesoły.
Coś innego 5.1 "większego" w tej cenie dało by radę ?
Jednak po dokładnym przyjrzeniu się na filmie satelitki nie są aż tak małe (im większe tym lepsze).
Czy będę mógł do nich podpiąć głośniki od wieży (też złącze na zaciski, impedancja 4 OHM) ? Czy nic nie spalę ?
Pozdrawiam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
z5500 uszkodzony przycisklogitech z-5500 kiepsko grajalogitech z-5500 przednie grają słabo